Posłuchaj historii Thomasa na żywo, także online – zapraszamy

dodał 28 marca 2018 o 06:54 w kategorii Info  z tagami:
Posłuchaj historii Thomasa na żywo, także online – zapraszamy

Lata spędzone na analizie kampanii Thomasa nie mogły pozostać bez efektu – zebraliśmy sporo materiałów, którymi chętnie się z Wami podzielimy za darmo i na żywo kilka dni po świętach w Warszawie – i w internecie.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w spotkaniu polskiego Chapteru ISC(2), na którym już 5 kwietnia (w czwartek za tydzień) będzie między innymi okazja posłuchać dwóch prezentacji poświęconych dwóm etapom kariery Thomasa – dotyczących okresu od 2012 do 2017 oraz ostatniego roku jego działalności.

Dzień trzech Adamów

W programie wydarzenia znajdziecie trzech Adamów. Gościć nas będzie T-Mobile i pierwszą prezentację, o godzinie 18, wygłosi Adam Pogorzelski, pentester w T-Mobile który zademonstruje narzędzia używane w laboratorium IoT do identyfikacji i wykorzystywania podatności urządzeń oraz ich oprogramowania a także omówi odnalezioną przez siebie krytyczną podatność.

Około godziny 19 na scenę wyjdzie naczelny z3s Adam Haertle, który przedstawi pierwsze kilka lat działalności Thomasa, bogato ilustrując te historie zrzutami ekranów z komputerów ofiar – i samego przestępcy. 45 minut później dołączy do niego Adam Lange i obaj Adamowie przedstawią kampanie Thomasa z ostatnich kilkunastu miesięcy, oparte o nowe schematy działania i narzędzia. Będzie i technicznie, i zabawnie. Prezentacja będzie uwzględniać najnowsze informacje, uzyskane kilkanaście dni temu po zatrzymaniu Thomasa.

Tak wyglądała prezentacja Adamów na Secure 2017

Jak, gdzie, kiedy

Osoby z Warszawy zapraszamy do siedziby T-Mobile, na ulicę Marynarska 12 (wejście główne, sala 0.15). Aby dostać się na imprezę trzeba najpierw zarejestrować się na stronie wydarzenia. Radzimy się pospieszyć – wejściówki na WDI rozeszły się zanim zdążyliśmy wstać od klawiatury. Dla osób spoza Warszawy lub tych, które nie zdążą na 18 na Mordor mamy dobrą wiadomość – wydarzenie będzie transmitowane na żywo. Link znajdziecie już wkrótce na stronie wydarzenia oraz na naszych profilach społecznościowych. Sprawdzicie przy okazji przepustowość łącz T-Mobile i wydajność infrastruktury.