26.01.2014 | 22:14

avatar

Adam Haertle

Spotkanie OWASP w Krakowie już w środę

Już w środę 29 stycznia o godzinie 17 w pomieszczeniach Google for Entrepreneurs przy Rynku Głównym odbędzie się spotkanie OWASP w Krakowie. W programie dwie prelekcje.

Bezpieczeństwo WebView w systemie iOS – Łukasz Pilorz

UIWebView to komponent umożliwiający prezentowanie stron internetowych i kodu HTML wewnątrz aplikacji dla systemu iOS, programowany przy pomocy odpowiedniego API. W jaki sposób UIWebView wpływa na bezpieczeństwo aplikacji? W jaki sposób korzystać z tego komponentu, by nie wprowadzać podatności? Podczas prezentacji omówione zostaną podstawowe problemy, z jakimi zetknie się programista aplikacji w systemie iOS. Jako przykład złożonego projektu wykorzystującego UIWebView posłuży Google Chrome.

Obrona przed SQL-injection w aplikacjach Java/J2EE – Piotr Bucki (j-labs)

Celem wykładu jest pokazanie na czym polega podatność SQL Injection, jakie mogą być jej konsekwencje i jak możemy zabezpieczyć się przed nią korzystając z popularnych frameworków Java. Wykład jest przeznaczony dla osób tworzących aplikacje korzystając z WEBowych frameworków Java. SQL Injection jest od wielu lat klasyfikowany przez OWASP (Open Web Application Security Project) jako najgroźniejsza podatność aplikacji WEBowych.

Udział w spotkaniu darmowy, wymagana jednak wcześniejsza rejestracja.

Powrót

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Spotkanie OWASP w Krakowie już w środę

Komentarze