16.01.2013 | 16:22

Adam Haertle

Tak, to kolejny 0day na Javę

Brian Krebs, dziennikarz z wiarygodnymi źródłami informacji i dostępem do rosyjskojęzycznych „elitarnych” forów, podał właśnie informację o pojawieniu się oferty sprzedaży exploita na najnowszą wersję Javy 7u11. W dobę po pojawieniu się nowej wersji (dostarczonej przez Oracla w niespotykanym do tej pory tempie) sprzedawca oferuje pełen kod źródłowy oraz gotową wersję za jedyne 5 tysięcy dolarów trzem klientom. Biorąc pod uwagę ilość błędów, wykrytych w Javie przez Adama Gowdiaka, można się spodziewać, że tego typu oferty jeszcze długo będą się pojawiać na rynku. Już nawet nie powtarzamy wszystkich zaleceń dla użytkowników – na szczęście Firefox i Safari domyślnie blokują podatne wtyczki.

Powrót

Komentarze

 • 2013.01.16 17:15 uruhsu

  Oracle… wat are you doing. Oracle, stahp!

  Jak to możliwe żeby każda kolejna wersja Javy była tak dziurawa? Czym ci developerzy się zajmują? Przecież dziury w Javie to istne neverending story!

  Odpowiedz
  • 2013.01.16 20:31 landi

   Zobacz co zrobili z PDF. Kiedys to byla bezpieczna alternatywa dla dokumentow, a teraz firma adobe bije wszelkie rekordy z flash, pdf i innymi 'technologiami’.

   Odpowiedz
 • 2013.01.16 21:23 Remonty

  Cóz prawda jest taka że Oracle nie opłaca się wydawać kasy na Jave zgarneli Suna dla MySqla a java lezy odłogiem pozostaje korzystać z javy w wersji 6 …

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Tak, to kolejny 0day na Javę

Komentarze