Weź udział w kwalifikacjach do reprezentacji Polski na European Cyber Security Challenge!

dodał 13 czerwca 2018 o 20:40 w kategorii Info  z tagami:
Weź udział w kwalifikacjach do reprezentacji Polski na European Cyber Security Challenge!

Jesteś w wieku 14-25 lat? Chcesz sprawdzić się w ECSC, międzynarodowym konkursie bezpieczeństwa IT? Szukamy osób, które wejdą do reprezentacji Polski na European Cyber Security Challenge. To może być dla Ciebie przygoda życia!

CERT Polska zaprasza wszystkie osoby w wieku od 14 do 25 lat do wzięcia udziału w kwalifikacjach do reprezentacji Polski na zawody European Cyber Security Challenge.

ECSC jest międzynarodowym konkursem bezpieczeństwa teleinformatycznego typu Capture The Flag, organizowanym pod auspicjami ENISA (Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji).

Co, gdzie, kto i kiedy?

Finały zawodów odbędą się 15-16 października w Londynie. Rywalizować będą zespoły z 19 europejskich krajów. To pierwsza edycja, w której udział bierze także Polska. Krajowe kwalifikacje organizowane są przez zespół CERT Polska, będący częścią Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej.

Kwalifikacje odbędą się na platformie hack.cert.pl osobno dla obu grup wiekowych w formule Capture The Flag. Forma kwalifikacji: dwa (dla każdej grupy wiekowej) indywidualne konkursy CTF online w formule jeopardy.

Terminy kwalifikacji:

  • Juniorzy (osoby urodzone w latach 1998 – 2004): 18 czerwca godz. 12:00 – 22 czerwca godz. 16:00.
  • Seniorzy (osoby urodzone w latach 1993 – 1997): 25 czerwca godz. 12:00 – 29 czerwca godz. 16:00.

W kwalifikacjach do polskiej reprezentacji zostanie wybrana maksymalnie 10-osobowa drużyna, złożona z 5 osób w wieku 14-20 lat oraz 5 osób w wieku 21-25 lat.

Więcej informacji oraz regulamin zostaną wkrótce opublikowane na platformie hack.cert.pl. Ewentualne pytania można kierować na adres [email protected].

Koszty

Koszty podróży oraz zakwaterowania zostaną pokryte przez NASK. Ponadto, co ważne dla młodych osób, organizatorzy dołożą wszelkich starań, by zapewnić reprezentantom odpowiednie zwolnienia z zajęć w szkole/na uczelni.

Warto śledzić profil CERT Polska na Twitterze i Facebooku.

Popieramy i zapraszamy!