25.10.2013 | 10:54

avatar

Adam Haertle

Wiadome siły atakują Fronda.pl

Na profilu serwisu Fronda.pl na Facebooku pojawił się niepokojący wpis o treści:

Od 7 godzin ktoś próbuje nam zamknąć usta. Ale spokojnie, nie damy się. Na chwilę obecną zapewne dostajecie komunikaty że nasza strona jest zagrożeniem dla Waszego komputera. Oczywiście nie jest  Już trwają prace naszych informatyków na pozbycie się tej przeszkody. Poinformujemy Was kiedy będzie można bezpiecznie odpalić naszą stronę…. tymczasem zapraszamy na Facebook…Tutaj coś powrzucamy dla Was…

Kto śmiał próbować zamknąć usta samej Frondzie? Może to siły zła, skupione za firmą Google? Tropem jest opinia Google Safe Browsing na temat zaatakowanego portalu:

W ciągu ostatnich 90 dni przetestowaliśmy w tej witrynie następującą liczbę stron: 1320. Wyświetlanie 551 z nich spowodowało pobranie i zainstalowanie złośliwego oprogramowania bez zgody użytkownika. Witryna ta po raz ostatni była odwiedzana przez Google 2013-10-24, a po raz ostatni znaleziono w niej podejrzane treści 2013-10-24. Złośliwe oprogramowanie obejmuje 3 trojan(s). Złośliwe oprogramowanie działa w następującej liczbie domen: 3, m.in. venuegraphy.com/, klopen.org/, webfestia.net/.
Zainfekowana witryna Frondy

Zainfekowana witryna Frondy

W tej chwili wygląda na to, że witryna już nie atakuje odwiedzających – choć może to tylko my nie załapaliśmy się na próbę infekcji. Warto także przypomnieć, że nie jest to pierwszy przypadek, kiedy ktoś zrobił Frondzie kuku.

Za informację dziękujemy Kubie.

Powrót

Komentarze

 • avatar
  2013.10.25 11:14 elmo

  hmm radio maryja atakuje z under ground torun

  Odpowiedz
 • avatar
  2013.10.27 21:30 TRforum

  Wiadome siły. Zydokomuna. Zydomasoneria. Reptilianie.
  Halo! Gdzie jest lekarz!

  Odpowiedz
 • avatar
  2013.11.09 23:02 Robert

  Jeszcze wcześniej mieli bug w ankiecie pozwalający głosować ile się chce :D

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Wiadome siły atakują Fronda.pl

Komentarze