16.08.2013 | 12:11

avatar

Adam Haertle

Włamanie do 4programmers.net

AKTUALIZACJA: Według informacji, które otrzymaliśmy od przedstawiciela serwisu, nie doszło do żadnego włamania. Może to oznaczać, że padliśmy ofiarą prowokacji. Niestety sądziliśmy, że możemy zaufać naszym Czytelnikom – jak widać, nie wszystkim.

Jak na razie brak oficjalnego potwierdzenia ze strony serwisu, jednak wg informacji od naszych Czytelników użytkownicy popularnego serwisu 4programmers.net otrzymali właśnie wiadomość o włamaniu i prawdopodobnym wycieku bazy danych kilkudziesięciu tysięcy użytkowników. Treść (dzięki dfi) zamieszczamy poniżej.

W związku z włamaniem na serwer 4programmers.net, prosimy o profilaktyczną zmianę swojego hasła w serwisie 4programmers.net.

 Zaznaczamy, ze Twoje hasło było hashowane algorytmem SHA256, lecz wolimy dmuchać na zimne.

 Formularz logowania: http://4programmers.net/Logowanie
 Formularz przypominania hasła: http://4programmers.net/User/Password
 Formularz zmiany hasła: http://4programmers.net/User/Psw

 Przepraszamy za trudności,
 pozdrawiamy

 Serwis 4programmers.net

Niestety brak bliższych informacji o sposobie włamania.  Serwis działa w oparciu o autorskie oprogramowanie Coyote CMF. Nie był to też pierwszy jego incydent – w marcu 2011 włamywacz również przejął kontrolę nad serwisem i zmodyfikował jego kod źródłowy, by zapisywać hasła użytkowników w trakcie ich logowania do serwisu.

Powrót

Komentarze

 • avatar
  2013.08.16 23:45 madmike

  Oczywiście nie było żadnego włamania na 4programmers.net, serwis nie rozsyłał żadnych maili z prośbą o zmianę haseł.

  Wklejony tutaj mail jest kopią maili z 2011 roku. Nawet informacja o sposobie przechowywania haseł od dawna są nieaktualne. Ktoś sobie zakpił? zażartował?

  Ha… W sam raz news do działu „wpadki” tego serwisu :D

  Z pozdrowieniami z 4programmers.net
  madmike

  Odpowiedz
 • avatar
  2013.08.17 15:03 Mroczny Kobziarz

  Pozostaje współczuć niektórych czytelników, ale nie można się zrażać, ok? ;)

  Odpowiedz
 • avatar
  2013.08.22 17:27 madmike

  A jakieś ciekawe wyjaśnienie tej wpadki? No… nie chciałbym być zaskakiwany niesamowitymi informacjami o stronie na której mnie można spotkać, kiedy jakiś następny „dobrze poinformowany” (dzięki dfi) obudzi się nagle i tak sobie, od niechcenia wklei tu swoje rewelacje :]

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Włamanie do 4programmers.net

Komentarze