02.03.2013 | 18:18

avatar

Adam Haertle

Włamanie do Evernote

Jeśli jesteście wśród milionów użytkowników jednego z najpopularniejszych serwisów do przechowywania swoich notatek, Evernote, to polecamy pilną zmianę hasła tam oraz wszędzie, gdzie jeszcze używaliście tego samego hasła. Evernote właśnie ogłosiło, że włamywacze uzyskali dostęp co najmniej do adresów email oraz hashy haseł (rzekomo solonych). Serwis miał według Wikipedii 11 milionów użytkowników prawie 2 lata temu (Techcrunch sugeruje, że obecnie liczba użytkowników zbliża się do 50 milionów), zatem baza wydaje się faktycznie imponująca.

W ramach procesu odpowiedzialnego ujawniania własnych wpadek Everntote nie tylko przyznało się do włamania wykrytego 28go lutego, ale także wymusza zmianę wszystkich haseł. Dotychczasowe śledztwo nie wykazało, by włamywaczy interesowały treści przechowywane w serwisie. Evernote zapewne również posiada zespół programistów tworzących aplikacje dla iPhona, zatem jest całkiem prawdopodobne, że mógł paść ofiarą tych samych włamywaczy co Twitter, Facebook, Apple oraz Microsoft.

Powrót

Komentarze

 • avatar
  2013.03.02 22:01 c

  generalnie wszyscy mamy przejebane:] jak nie dzis to jutro. przyjdzie kolej na kazdego o_O

  Odpowiedz
 • avatar
  2013.03.02 23:32 BPR

  Pierwszy raz o nich słyszę.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Włamanie do Evernote

Komentarze