08.02.2012 | 12:28

Adam Haertle

Włamanie do Foxconn

Włamywacz, podpisujący się „Swagg Security”, opublikował paczkę danych wykradzionych firmie Foxconn. Firma ta znana jest z produkowania urządzeń na zlecenie takich odbiorców jak Microsoft, Apple czy Intel. W fabrykach Foxconn powstają m.in. iPhony. Dane zostały opublikowane w formie torrenta, początkowo umieszczonego w serwisie Demonoid.me, skąd szybko zniknęły by pojawić się w ThePirateBay.

Wśród danych znalazła się lista ponad 300 klientów firmy wraz z ich kontami i hasłami dostępowymi a także hasła dostępu do witryn

  • http://gfmc.foxconn.com
  • http://services.foxconn.com
  • http://logistics.foxconn.com

Co ciekawe, wg atakującego, każdy z systemów składania zamówień zlokalizowanych pod tymi adresami, miał ten sam login (admin) i to samo hasło (password1). Dostęp do dwóch pierwszych serwisów został podobno zablokowany po tym, jak haker złożył za ich pośrednictwem duże zamówienia w imieniu Apple, Della, Microsoftu, IBMa oraz Intela.

Swagg Security opublikował również listę kilkunastu kont wraz z hasłami do webmaila Foxconnu. Niestety w opublikowanych danych nie znalazły się zdjęcia iPhone’a 5 :)

Powrót

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Włamanie do Foxconn

Komentarze