Wyciek bazy serwisu peb.pl [2 miliony kont]

dodał 8 kwietnia 2012 o 02:36 w kategorii Wpadki  z tagami:
Wyciek bazy serwisu peb.pl [2 miliony kont]

Na polskim forum w sieci TOR – Torowisku – pojawiła się oferta sprzedaży dostępu do dowolnego konta z serwisu polish:Elite:board (peb.pl), bardzo popularnego serwisu poświęconego głównie pirackiemu oprogramowaniu i treściom multimedialnym.

Torowisko (na które można dostać się po uruchomieniu klienta sieci TOR lub poprzez bramkę TOR2WEB) posiada sekcję o nazwie Bazar, na której pojawiają się oferty handlowe, najczęściej naruszające polskie prawo. Kilka dni temu jeden z użytkowników tego forum zamieścił tam ofertę następującej treści:

Źródło: Torowisko

Autor oferty, użytkownik ukrywający się pod pseudonimem nvm, uważany jest za rzetelnego sprzedawcę, specjalizującego się w ofertach baz danych dużych polskich forów internetowych. W jego ofercie znajduje się również na przykład baza serwisu Wizaż.pl oraz wiele innych, mniejszych baz. Jak do tej pory nikt niezależny nie potwierdził oferty dotyczącej serwisu peb.pl, jednak można oczekiwać, iż jest ona prawdziwa.

Oferta nvm

Zmieniajcie hasła!

Wszystkim posiadaczom kont na peb.pl (a jest ich wg informacji ze stopki serwisu jest ich ponad dwa miliony!) polecamy szybką zmianę hasła zarówno na peb.pl jak i wszędzie, gdzie użyte zostało to samo hasło.

Reakcja peb.pl

Na osobna notkę zasługuje stanowisko osób odpowiedzialnych za zarządzanie serwisem peb.pl. Mimo otrzymania informacji o możliwym włamaniu, do tej pory nie powiadomili o zagrożeniu swoich użytkowników a wątek z tą informacją został przeniesiony do kosza. Nie ma to jak dobry plan reakcji na incydent.

Aktualizacja 08.04 10:00
Jak czytamy na naszym profilu na Facebooku, użytkownicy, piszący o podejrzeniu włamania, otrzymują miesięczne bany.
Aktualizacja 08.04 16:00
Polecamy także nasz wywiad z nvm, sprzedawcą danych serwisu peb.pl.
Aktualizacja 08.04 16:20
Pojawił się komentarz jednego z administratorów serwisu peb.pl. Najciekawsze w nim jest twierdzenie, że dane ze stopki serwisu są nieprawdziwe…