08.04.2012 | 02:36

Adam Haertle

Wyciek bazy serwisu peb.pl [2 miliony kont]

Na polskim forum w sieci TOR – Torowisku – pojawiła się oferta sprzedaży dostępu do dowolnego konta z serwisu polish:Elite:board (peb.pl), bardzo popularnego serwisu poświęconego głównie pirackiemu oprogramowaniu i treściom multimedialnym.

Torowisko (na które można dostać się po uruchomieniu klienta sieci TOR lub poprzez bramkę TOR2WEB) posiada sekcję o nazwie Bazar, na której pojawiają się oferty handlowe, najczęściej naruszające polskie prawo. Kilka dni temu jeden z użytkowników tego forum zamieścił tam ofertę następującej treści:

Źródło: Torowisko

Autor oferty, użytkownik ukrywający się pod pseudonimem nvm, uważany jest za rzetelnego sprzedawcę, specjalizującego się w ofertach baz danych dużych polskich forów internetowych. W jego ofercie znajduje się również na przykład baza serwisu Wizaż.pl oraz wiele innych, mniejszych baz. Jak do tej pory nikt niezależny nie potwierdził oferty dotyczącej serwisu peb.pl, jednak można oczekiwać, iż jest ona prawdziwa.

Oferta nvm

Zmieniajcie hasła!

Wszystkim posiadaczom kont na peb.pl (a jest ich wg informacji ze stopki serwisu jest ich ponad dwa miliony!) polecamy szybką zmianę hasła zarówno na peb.pl jak i wszędzie, gdzie użyte zostało to samo hasło.

Reakcja peb.pl

Na osobna notkę zasługuje stanowisko osób odpowiedzialnych za zarządzanie serwisem peb.pl. Mimo otrzymania informacji o możliwym włamaniu, do tej pory nie powiadomili o zagrożeniu swoich użytkowników a wątek z tą informacją został przeniesiony do kosza. Nie ma to jak dobry plan reakcji na incydent.

Aktualizacja 08.04 10:00
Jak czytamy na naszym profilu na Facebooku, użytkownicy, piszący o podejrzeniu włamania, otrzymują miesięczne bany.
Aktualizacja 08.04 16:00
Polecamy także nasz wywiad z nvm, sprzedawcą danych serwisu peb.pl.
Aktualizacja 08.04 16:20
Pojawił się komentarz jednego z administratorów serwisu peb.pl. Najciekawsze w nim jest twierdzenie, że dane ze stopki serwisu są nieprawdziwe…
Powrót

Komentarze

 • 2012.04.08 10:31 OMG

  Po co wy się wpieprzacie w te interesy hmm..? :)
  Przecież chłopak musial spędzić wiele lat ucząc się, żeby być wstanie dobrać się do takich baz. A wy, jak typowe polskie żałosne media, odbieracie mu źródło dochodu robiąc niepotrzebny hype. Że niby co on innego może w tej Polsce robić z jego umiejętnościami? Zapierdalać w McDonalds? No prosze was. I tak jest uczciwy, ze sprzedaje tylko wybrane konta i niewielu ludzi stać, żeby go opłacić więc wyciek jest gimbusprotected, a nie upublicznia za frajer całą bazę (na jego miejscu po tym jak go sprzedaliście, tak właśnie bym zrobił i dodatkowo wyizolował bym peba od sieci na jakieś dwa tygodnie).

  Dodatkowo o was też bym nie zapomniał :)

  Odpowiedz
  • 2016.06.23 21:36 Robert

   Jak to twoja moralność, to równie dobrze ktoś ci kose w łeb wbić może, przecież latami to trenował, na worku z piaskiem żeby kraść portfele.

   Odpowiedz
 • 2012.04.08 11:02 Torowisko

  A Wy tacy naiwni? Nie sprawdzicie oferty? np. zainwestujecie 75 zł kupicie rekord i opiszecie czy prawda? żałosne…

  Odpowiedz
 • 2012.04.08 11:17 elfik32 tusk wykop

  niezłe śmiecie z tych adminów zresztą na wykopie w cale nie jest lepiej -> elfik32

  Odpowiedz
 • 2012.04.08 13:20 kamil

  Dużo serwisów w Polsce niestety miało podobne wpadki i ich podejście niestety było zawsze przedopotopowe. Z największych to wykop (tfu), joemonster, a teraz peb.pl.

  Odpowiedz
 • 2012.04.08 18:25 Niezle

  Niezle niezle ale dlaczego macie wyglad bloga skopiowany z Niebezpiecznika ??

  Odpowiedz
 • 2012.04.08 19:22 Adam

  To niebezpiecznik dodał zdjęcia do artykułów po naszej premierze :)
  A poza tym oni mają jeden szablon, my inny. Trzeba by autorów szablonów zapytać, kto od kogo ściągał :)

  Odpowiedz
 • 2012.04.11 15:58 GKH

  heh, jeśli koleś ma loginy i hasła bez postów, to jedno tłumaczy, że był w teamie peb.pl mający dostęp do bazy podczas przenoszenia się na inny serwer …
  (kolegów nie zdradza bo i tak sobie hasło zmienili)
  Chce tylko wyciągnąć kasę a wszyscy panikują ;)
  panikujesz dalej ? miej wszędzie inne hasła, a nie takie samo jak do banku czy skrzynek email, zmieniać hasła i tyle

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Wyciek bazy serwisu peb.pl [2 miliony kont]

Komentarze