22.03.2015 | 23:31

Adam Haertle

Wyciek scenariusza polskiego thrillera

Przed kilkoma godzinami otrzymaliśmy informację o wycieku scenariusza polskiego filmu pt. „Sługi Boże”, do którego zdjęcia mają się dopiero zacząć w tym roku. Film reżysera Mariusza Gawrysia o budżecie 7 mln zł (z czego 2 miliony dotacji z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej) ma opowiadać historię wrocławskiego policjanta, który próbuje rozwikłać sprawę kryminalną związaną m.in. z Komisją Majątkową.

Na forum ToRepublic użytkownik ukrywający się pod pseudonimem PollyPocket, znany z wielu wcześniejszych wycieków, opublikował pełną treść scenariusza filmu (ponad 100 stron), tzw. kalendarzówkę (grafik planowanych prac) oraz listę aktorów wraz z numerami telefonów i niektórymi stawkami płac.

Wpis na forum

Wpis na forum

Dalsza treść wpisu na forum sugeruje, że właściciel scenariusza mógł być szantażowany, jednak nie zdecydował się na współpracę, stąd publiczne ujawnienie treści skradzionych dokumentów. Nie wiemy, jak doszło do wycieku, ale znając wcześniejsze przypadki analogicznych ataków obstawiamy niezabezpieczony serwer FTP albo skrzynkę pocztową, do której hasło wyciekło gdzieś przy okazji innego włamania.

Powrót

Komentarze

 • 2015.03.23 02:07 Mateusz Turysta

  Ciekawe ile jeszcze będą działać te maile xD :)

  Odpowiedz
  • 2015.03.23 15:24 Adam

   Mówisz o świadomym zaprzestaniu ich używania przez właścicieli bo są skompromitowane, czy bezpośrednio o ich przejęciu przez trolli?

   Odpowiedz
 • 2015.03.23 08:12 Artur

  Do tego doszlo, ze spoilery filmu dostepne sa jeszcze przed jego nakreceniem. To sie nazywa wspolczesny model marketingowy (na wzor tych na rynku mieszkaniowym).
  Moze ktos wprowadzi poprawki do scenariusza i ostatecznie film tylko na tym zyska?

  Odpowiedz
  • 2015.03.23 15:25 Adam

   Aktorzy mogą wprowadzić poprawki do listy płac… ;)

   Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Wyciek scenariusza polskiego thrillera

Komentarze