27.01.2013 | 23:07

avatar

Adam Haertle

Wyciekły bazy kibice.net i kfd.pl?

Na forum Polish Board & Market nowy użytkownik Almirante Latorre opublikował ofertę sprzedaży baz użytkowników dwóch popularnych forów internetowych: kibice.net (50 tysięcy kont) oraz kfd.pl (200 tysięcy kont, 46 tysięcy złamanych hashy).  Trudno ocenić wiarygodność oferty, ale użytkownikom serwisów proponujemy profilaktyczną zmianę hasła.

Powrót

Komentarze

 • avatar
  2013.01.27 23:27 Ziemeck

  użytkownikOM

  Odpowiedz
 • avatar
  2013.01.27 23:59 BPR

  Ile sobie woła za bazę?

  Odpowiedz
 • avatar
  2013.01.28 08:55 yanek

  No i stało się. Teraz każda baza danych będzie sprzedawana i dane użytkowników będą tym samym nadal bezpieczne ponieważ dostęp do nich (w wyniku wycieku) będą mieć nieliczni – czyli ci którzy zapłacili. A ceny do niskich nie należą. 1 BTC to obecnie ponad 40 zł a trudno oczekiwać niższych cen niż 2 BTC za bazę bo polski black market jest „na dorobku” i ceny są zawyżane aby tworzyć sztuczną wartość co zaprocentuje w przyszłości, bo ludzie przyzwyczają się do wysokich cen i że to po prostu „no tyle kosztuje”.
  W dodatku polski black market jest zmonopolizowany przez jeden serwis a pamiętajmy, że jednym z jego sensów jest anonimowość – nic nie wiemy o użytkownikach, ale nic nie wiemy również o administracji, poza reputacją opartą na „plusikach” za wiedzę z dziedziny black marketu jaką prezentują na owym forum.
  Jeśli ktoś tym „steruje” to pozostaje pogratulować sprawnej konsolidacji.

  Odpowiedz
 • avatar
  2015.07.15 07:13 Stefan

  A JA MYSLE, ZE TO milicja CHCE ZAKAMUFLOWAC SWOJE NIELEGALNE DZIALANIA.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Wyciekły bazy kibice.net i kfd.pl?

Komentarze