Wyciekły dane klientów sklepu z dopalaczami

dodał 22 lipca 2012 o 23:46 w kategorii Drobiazgi, Prywatność, Włamania, Wpadki  z tagami:
Wyciekły dane klientów sklepu z dopalaczami

W serwisie Polish Hackers Zone w sieci TOR pojawiła się przed chwilą baza danych sklepu internetowego Euforia. Sklep ten ma w swojej ofercie jedynie produkty nie nadające się do spożycia przez ludzi oraz przeznaczone wyłącznie do celów kolekcjonerskich. Przykładowa opinia jednego z klientów to „Bardzo dobry towar Polecam picza jest po tym nie miłosierna ;D Klimacik„.

Ujawniona w sieci baza zawiera 2334 rekordy z takimi danymi jak: imię, nazwisko, adres email, hash hasła (SHA1 solone stałą solą), numer telefonu, adres do wysyłki oraz data ostatniej wizyty.


Struktura opublikowanej bazy

Regulamin sklepu mówi, że Właściciel sklepu internetowego gwarantuje, ze podane przez użytkowników dane będą używane tylko w celu realizacji zamówienia oraz informowania o aktualnościach, z zastrzeżeniem prawa do ich poprawiania i uzupełniania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i w żadnym wypadku nie będą przekazywane osobom trzecim.

Ciekawe, czy klienci sklepu dostaną rabat na środki kolekcjonerskie pomagające wyluzować się w tej stresującej sytuacji…