Zhakowali bilbord, zagrali w Space Invaders

dodał 10 marca 2013 o 21:05 w kategorii Wpadki  z tagami:
Zhakowali bilbord, zagrali w Space Invaders

W świecie, w którym prawie każde urządzenie mądrzejsze od cegły podłączone jest do internetu, luki bezpieczeństwa mogą objawiać się w najmniej spodziewany sposób – na przykład poprzez nagłą zmianę zawartości bilbordu reklamowego w centrum miasta.

Jak donosi TorrentFreak, kilka dni temu serbscy studenci znaleźli lukę w systemie zarządzającym jednym z wielkich ekranów reklamowych na Placu Republiki, w centrum Belgradu. Oprócz przekazania informacji firmie zarządzającej bilbordem, postanowili przez chwilę pobawić się swoją nową zabawką. Za pomocą swoich telefonów zagrali na dużym ekranie w Space Invaders a następnie wyświetlili kilka wiadomości, w tym „hacking4fun” oraz reklamę serwisu The Pirate Bay.


Autorzy włamania poinformowali, że nie mają nic wspólnego z ruchem Anonymous, do którego zostali przypisani przez lokalnych dziennikarzy. Zabawa bilbordem trwała tylko 22 minuty, potem studenci przywrócili normalne funkcjonowanie reklamy.

 

Zhakowany bilboard (źródło: TorrentFreak)

Zhakowany bilboard (źródło: TorrentFreak)

Jak widać na filmie, studenci bawili się świetnie, podobnie jak widzowie. Pomysł spodobał się także załodze The Pirate Bay. Kiedy zobaczymy podobną scenkę w Polsce?