13.07.2020 | 08:26

redakcja

10 filmów dla biznesu i samorządu o bezpieczeństwie w dobie epidemii

Administratorzy systemów IT mieli niemało stresu i pracy przez ostatnie miesiące. Jak sprawdzić, czy wszystko zostało dobrze przygotowane i skonfigurowane? Co jeszcze zabezpieczyć? Odpowiedzi znajdziecie w cyklu ciekawych filmów.

Epidemii zawdzięczamy masę webinarów czy innych form zdalnego przekazywania wiedzy. Treści powstało dużo, rzadko jednak było to wiele przemyślanych nagrań, pokrywających całe obszerne tematy związane z bezpieczeństwem. Mało też było treści dedykowanych dla konkretnych sektorów. Tym ciekawiej wygląda kolekcja webinarów Exatela, którą opisujemy poniżej.

Uwaga
Aby obejrzeć poniższe filmy (oprócz jednego), trzeba będzie wypełnić formularz rejestracji. Piszemy o tym, bo wiemy, że część z was nie lubi podawać swoich danych. My uważamy, że w tym wypadku warto, ale ostrzegamy wiernych czytelników, zanim się poskarżą w komentarzach.
Lista nagrań

Dwa sektory, 10 filmów

Filmy podzielone są na dwie sekcje – jedna jest dedykowana firmom i instytucjom, druga jednostkom samorządu terytorialnego. Poniżej znajdziecie opisy wszystkich nagrań – jesteśmy przekonani, że traficie na coś, co was zainteresuje. Na dobry początek jeden film bez rejestracji – byście mogli zobaczyć, co na was czeka.

Sekcja firmowa

Jak chronić firmę przed atakami DDoS. Kilkadziesiąt dolarów wystarczy, żeby skutecznie zakłócić działalność organizacji w dowolnej części świata. Dowiedz się, jak skutecznie można zapobiec atakom wolumetrycznym.

Rozwiązanie chmurowe dla biznesu – Święty Graal IT czy puszka Pandory. Przyjrzyjmy się najważniejszym zaletom i wadom rozwiązań chmurowych. Webinarium poprowadzimy wspólnie z naszym partnerem – firmą Palo Alto Prisma

Incident Response, czyli jak szybko wykryć i unieszkodliwić zagrożenie. Jak postępować w przypadku podejrzenia wycieku danych? O procedurach, działaniach i dostępnych narzędziach opowiedzą specjaliści od zarządzania incydentami.

Co zyskasz, monitorując sieć firmową. Poznaj sposoby oraz narzędzia, które pozwolą ci na szybkie wykrycie anomalii.

VPN bez tajemnic. Wspólnie z firmą Palo Alto Networks odkryliśmy sekrety połączeń typu VPN. Omówiliśmy szereg popularnych funkcjonalności i przybliżyliśmy te nieco bardziej zaawansowane.

Najważniejsze zasady bezpieczeństwa przy transformacji cyfrowej. Poznaj działania, które może podjąć twoja organizacja, żeby długofalowo zabezpieczyć się przed negatywnymi skutkami przyspieszonej cyfrowej transformacji.

Sekcja samorządowa

Zostaliśmy zaatakowani! Przegląd mechanizmów i narzędzi dla sektora publicznego. Minimalizuj skutki cyberataku. Poznaj narzędzia do integracji i wizualizacji kluczowych zdarzeń.

Jak ułatwić sobie monitoring bezpieczeństwa sieci – problemy i rozwiązania dla sektora publicznego.

Jak zabezpieczać dane podczas pracy zdalnej w sektorze publicznym. Dowiedz się, jak zapewnić swoim pracownikom bezpieczny zdalny dostęp do zasobów jednostki, bez względu na miejsce, z którego pracują. Webinarium poprowadzimy wspólnie z naszym partnerem – firmą Palo Alto.

Jak chronić Jednostki Samorządu Terytorialnego przed atakami DDoS. Jakie skutki może mieć atak DDoS wymierzony w Jednostki Samorządu Terytorialnego? Zobacz, jak możesz zabezpieczyć się przed atakiem DDoS i co jeszcze grozi polskim urzędom.

Najważniejsze zasady bezpieczeństwa przy transformacji cyfrowej. Poznaj działania, które może podjąć twoja organizacja, żeby długofalowo zabezpieczyć się przed negatywnymi skutkami przyspieszonej cyfrowej transformacji.

Wszystkie opisy i nagrania znajdziecie także pod tym linkiem. Miłego oglądania!

Dla pełnej przejrzystości: za opublikowanie tego wpisu otrzymamy wynagrodzenie.

Powrót

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

10 filmów dla biznesu i samorządu o bezpieczeństwie w dobie epidemii

Komentarze