Zapraszamy na studia podyplomowe z cyberbezpieczeństwa w Krakowie

dodał 30 sierpnia 2023 o 07:10 w kategorii Info  z tagami:
Zapraszamy na studia podyplomowe z cyberbezpieczeństwa w Krakowie

Niektórzy mają czas i umiejętności, by nauczyć się cyberbezpieczeństwa samodzielnie. Innym przyda się pomoc w zebraniu i usystematyzowaniu wiedzy oraz jej regularne dostarczanie. Dla tych drugich mamy propozycję dobrych studiów w Krakowie.

W październiku ruszają nowe studia podyplomowe – Specjalista ds. Cyberbezpieczeństwa w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Zapisy są już otwarte. Dlaczego uważamy, że warto skorzystać z tej oferty?

Gdy spojrzycie w program studiów, znajdziecie tam wszystko, co w takim programie znaleźć się powinno – są aspekty techniczne, są aspekty organizacyjne i prawne, są nowe technologie, jest atakowanie i bronienie, jest audytowanie i KSC, a 214 godzin wystarcza, by najważniejsze tematy omówić w wystarczającym stopniu. Co zatem sprawia, że zgodziliśmy się te studia zareklamować? Odpowiedzi są dwie – warsztaty i prowadzący.

Po pierwsze, w programie przewidziano szereg warsztatów praktycznych. Jak wiadomo, teoretyczne rozważania prowadzą do teoretycznych wniosków, a trudno zdobyć doświadczenie praktyczne, nie wykonując konkretnej pracy. Rozwiązaniem tego problemu mogą być symulacje praktyki, czyli właśnie warsztaty. W programie przewidziano takie tematy warsztatów, jak testy bezpieczeństwa, reagowanie na incydenty czy zabezpieczenia środowiska chmurowego. Brzmi naprawdę dobrze.

Po drugie, rzut oka na listę wykładowców robi solidne wrażenie. Kierownik studiów, Robert Pająk, to jeden z weteranów polskiej sceny security i niezwykle solidna marka, gwarantująca poziom całości przedsięwzięcia (jeśli go nie znacie, to posłuchajcie naszego wywiadu z Robertem w Rozmowie Kontrolowanej). Na liście wykładowców znajdziecie też Wojtka Pilszaka (nasz wywiad z Wojtkiem), Przemka Skowrona (nasz wywiad z Przemkiem) czy silną obsadę z SecuRinga (Łukasz Bobrek, Paweł Kusiński, Szymon Chadam). Do tego wielu praktyków z największych polskich firm i kilkoro prawników – ekspertów obszaru technologii gwarantuje, że dobry program zostanie dostarczony w wartościowy dla słuchaczy sposób.

Jeśli interesuje was temat rozwoju edukacyjnego w obszarze bezpieczeństwa, to spójrzcie na stronę uczelni, gdzie znajdziecie wiele dodatkowych informacji o tym kierunku studiów, a także oczywiście formularz zapisów. Jeśli macie pytania, możecie śmiało pisać do nas w dowolnym kanale.

To artykuł sponsorowany, za którego publikację otrzymujemy wynagrodzenie – ale dużo mniejsze, niż zazwyczaj, bo popieramy dobre inicjatywy edukacyjne w naszej branży. Uczcie się, potrzebujemy więcej ludzi do pracy :)