14.04.2013 | 14:39

avatar

Adam Haertle

Będzie się działo, czyli gdzie warto być w kwietniu i maju

W ciągu najbliższych 2 miesięcy obędzie się sporo interesujących konferencji omawiających tematy z dziedziny bezpieczeństwa. Poniżej krótkie podsumowanie naszym zdaniem najciekawszych pozycji zarówno w kraju, jak i za granicą.

Co prawda liczba wydarzeń z dziedziny bezpieczeństwa w Polsce ciągle jeszcze odstaje od międzynarodowej średniej, jednak dystans powoli się zmniejsza, a liczba imprez odbywających się również poza Warszawą robi duże wrażenie. Najlepszym tego przykładem niech będą następne dwa miesiące.

KrakYourNet: Jeszcze przez 4 dni w Krakowie trwa impreza pod tytułem KrakYourNet, w trakcie której odbywają się liczne warsztaty i wykłady związane między innymi z tematyką bezpieczeństwa komputerowego. Może jeszcze zdążycie na któryś z wykładów.

SEConference: Tym razem w maju, ale również w Krakowie. W dniach 24-25 maja odbędzie się tam przywrócona z kilkuletniego niebytu konferencja SEConference, poświęcona kwestiom bezpieczeństwa oraz wolnego oprogramowania. Konferencja jest całkowicie darmowa. W gronie prelegentów znajdują się już Gynvael Coldwind oraz Mateusz 'j00ru’ Jurczyk. Obu prelegentów nie musimy chyba polecać, a j00ru zapowiedział już temat wykładu – „Bezpieczeństwo jądra Windows, lub jak zabić system dwoma instrukcjami”.

CONFidence: Kolejny powód, by pod koniec maja przeprowadzić się do Krakowa, to konferencja CONFidence, która odbędzie się w dniach 28-29 maja. Lista prelegentów jest długa i imponująca, więc poczytajcie sami i rezerwujcie, bo warto.

TAPT: W dokładnie tym samym terminie co CONFidence na drugim końcu Polski, w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbędzie się już szesnasta edycja bardzo ciekawej konferencji Techniczne Aspekty Przestępczości Teleinformatycznej. Tradycyjny już brak szczegółów zapowiedzianych wykładów wcale nie oznacza, że będzie nudno – wprost przeciwnie.

Infoshare: Także na drugim końcu Polski, bo w Gdańsku, 16go i 17go maja odbędzie się konferencja Infoshare. Co prawda nie tylko o bezpieczeństwie, ale inne tematy też będą ciekawe (dzięki galq).

Zagranica: Konferencji w naszej branży poza Polską nie brakuje, więc zasygnalizujemy tylko, gdzie będzie można zobaczyć występy naszych rodaków. Pod koniec kwietnia na SyScan w Singapurze wystąpią Gynvael Coldwind i Mateusz 'j00ru’ Jurczyk z wykładem pt. Bochspwn: Exploiting Kernel Race Conditions Found via Memory Access Patterns. W połowie maja j00ru wystąpi także na NoSuchCon w Paryżu z wykładem pt. Abusing the Windows Kernel: How to Crash an Operating System With Two Instructions. Obaj panowie zgłosili się także na BlackHat US na przełomie lipca i sierpnia, ale nie otrzymali jeszcze potwierdzenia występu. Biorąc pod uwagę już zapowiedziane wykłady uczestnicy tej konferencji na pewno nie spędzą jej na rozmowach korytarzowych. A gdzie Wy się wybieracie?

Powrót

Komentarze

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Będzie się działo, czyli gdzie warto być w kwietniu i maju

Komentarze