03.12.2020 | 10:03

avatar

Adam Haertle

Co ciekawego zdarzyło się na konferencji Oh My H@ck 2020

Dwa dni, 4 równoległe ścieżki, 63 wykłady, 16 godzin dobrej zabawy i prawie 800 zadowolonych uczestników – to bilans, z którego jestem bardzo zadowolony. Ale to nie moja zasługa – ja tylko was namówiłem do udziału, a ciężką robotę zrobili prelegenci.

Czy można zorganizować wielkie święto security, nie mogąc zebrać wszystkich w jednym miejscu? Patrząc w wasze komentarze po imprezie, widzę, że zadanie wykonaliśmy (kto nie wypełnił jeszcze ankiety – bardzo o to proszę, link macie w e-mailu z nagraniami). Największa jednak w tym zasługa osób, które zgodziły się podzielić swoją wiedzą.

Bombowe prelekcje

Z ogłoszeniem najlepszych 10 wykładów poczekam, aż więcej osób wypełni ankiety, ale już teraz chciałem opowiedzieć, które wystąpienia najczęściej przewijały się w relacjach zafascynowanych słuchaczy:

Dorota Kulas i jej prelekcja o phishingu na pewno zostanie na długo zapamiętana przez uczestników. Dorota, zgodnie z obietnicą, zabrała temat na wyższy poziom i pokazała, jak tak pozornie trywialne zadanie realizować niezwykle profesjonalnie.

Michał Purzyński i jego opowieść o atakach APT na sieć Mozilli też was zauroczyła. Mieliśmy mnóstwo szczęścia, że złapaliśmy Michała po tym, jak opuścił już szeregi Mozilli, a nie dołączył jeszcze do nowego pracodawcy i mógł opowiedzieć, jak było naprawdę. Petarda pełna szczegółów.

Paula Januszkiewicz pozostaje klasą sama dla siebie. Komentarze typu „jak ona to robi” na jej wykładach, a w zasadzie demonstracjach na żywo są już codziennością – nie inaczej było i tym razem.

Irek Tarnowski tym razem wyszedł poza swoje tradycyjne podwórko wykrywania zagrożeń związanych z atakami na klientów banków i systemy bankowe i zaatakował bardzo ciekawy temat ataków na bankomaty. Ekspertów w tym obszarze mało (lub są małomówni), więc tym ciekawszy wykład.

Paweł Maziarz jak zwykle nie zawiódł. Komentarze z reguły brzmiały „chaotyczny, ale natchniony” i widać było, że poszedł na żywioł. A że jego żywiołem jest Powershell, to też i wokół tego tematu wszystko się kręciło.

Z najbardziej do tej pory chwalonych warto też wspomnieć Michała Kowalczyka, Maćka Kotowicza, Tomka Bukowskiego, Adama Zabrockiego, Kacpra Szurka, Michała Sajdaka i Michała Bentkowskiego.

Choć 4 z powyższych prelekcji zgodnie z życzeniem prelegentów nie były rejestrowane (Kulas, Kotowicz, Zabrocki, Purzyński), to reszta nagrań (i kilkadziesiąt innych!) czeka na uczestników. E-mail macie w skrzynce.

Przypominam także wszystkim uczestnikom – wypełnijcie ankietę! Link też macie w e-mailu z wideo. Dzięki waszym głosom wiem, kogo rezerwować na edycję 2021.

Widzimy się 27 listopada 2021

Mam wielką nadzieję, że podczas Oh My H@ck 2021 spotkamy się na żywo. Możecie już kupić bilety (także w opcji z giftpackiem) – obiecuję, że taniej już nie będzie, a oferta wkrótce wygasa. Gwarantuję, że program będzie jeszcze lepszy!

Powrót

Komentarze

 • avatar
  2020.12.03 11:13 Ducktales

  Kiedy nagrania, nie mam emotki na pikne oczy ¶*)3D<

  Odpowiedz
  • avatar
   2020.12.03 11:18 Adam Haertle

   Uczestnicy mają od poniedziałku w swojej poczcie

   Odpowiedz
   • avatar
    2020.12.03 17:05 TS

    W nagraniach z konferencji ciągle brakuje kilku, które nie były zaznaczone jako [LIVE ONLY], ale nadal nie trafiły do kolekcji nagrań. Np. „Co robi socjolog œsród hackerów” (Pt/9:00)lub „5 kroków do zmniejszenia wpadek bezpieczeństwa” (Pt/13:00)

    Kiedy można się ich spodziewać?

    Odpowiedz
    • avatar
     2020.12.04 19:44 Jacek

     5 nowych nagrań właśnie się pojawiło.

     Odpowiedz
 • avatar
  2020.12.03 11:40 abcde

  „Ale to nie moja zasługa – ja tylko was namówiłem do udziału, a ciężką robotę zrobili prelegenci.” mówi ktoś kto miał aż dwie świetne prelekcje :D chyba, ze jest was dwóch Adamów H.
  Nagrania są w bardzo dobrej jakości i dobrze się ogląda i cieszę się, że są dostępne, bo wybór pierwszego priorytetu jak zwykle nie był łatwym zadaniem.
  Moja ulubiona konferencja, dzięki za włożony wysiłek, organizacja takiego wydarzenia raczej łatwa nie była.

  Odpowiedz
 • avatar
  2020.12.03 14:27 Jacek

  Super konferencja, poziom WTH się utrzymał! Dziękuję Adam, dziękuję organizatorom, dziękuję prelegentom.
  Mam nadzieję że formuła dwudniowa sprawdziła się na tyle żeby utrzymać się w przyszłym roku.

  Odpowiedz
 • avatar
  2020.12.03 23:29 Jacek

  A p. Dorota chyba obiecała udostępnić swoją prezentację (nie chodzi o video)?

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Co ciekawego zdarzyło się na konferencji Oh My H@ck 2020

Komentarze