06.05.2023 | 08:45

avatar

Adam Haertle

CTO i współzałożyciel Secfense, Marcin Szary, gościem RK w niedzielę o 21:00

Rok Linuksa na desktopie jakoś ciągle nie nadchodzi, lecz rok, w którym pozbędziemy się haseł, wydaje się pędzić do nas wielkimi krokami. Czas zatem przyjrzeć się technologii passwordless, a w ten świat zabierze nas ekspert. Poznajcie Marcina.

Kilka dni temu Google ogłosiło, że użytkownicy jego usług mogą już korzystać z technologii passkeys, która pozwala na logowanie zupełnie bez użycia haseł, za to ze wsparciem np. biometrii obsługiwanej przez nasz telefon. Mało jest w Polsce osób, które dobrze rozumieją i potrafią wyjaśnić, jak działa ta technologia i inne rozwiązania upraszczające logowanie użytkowników lub podnoszące poziom jego bezpieczeństwa. Marcin Szary od ponad 5 lat współtworzy firmę Secfense, która pomaga klientom w bezpiecznym zarządzaniu tożsamością użytkowników. Ostatnio wraz z nim i Davidem Turnerem z FIDO Alliance mieliśmy okazję porozmawiać o tym temacie po angielsku. Tu możecie posłuchać nagrania tamtego wydarzenia, a w niedzielę porozmawiamy, jak zawsze w RK, po polsku.

Nie jest to odcinek sponsorowany – zaprosiliśmy Marcina, ponieważ zna odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań z obszaru pozbywania się w naszym życiu haseł. Czekamy też na wasze pytania zadawane na żywo podczas audycji, już w niedzielę o 21. Zapraszamy!

Nagrania wszystkich wcześniejszych odcinków znajdziecie na stronie naszego programu.

Podcast audio!
Programu można słuchać także w formie podcastu na Spotify, w Apple Podcasts, Google Podcasts lub przez RSS-a.

Jeśli chcecie dostawać powiadomienia o kolejnych odcinkach na swoją skrzynkę, to możecie zapisać się na odpowiednią listę na stronie Rozmowy Kontrolowanej.

Czy będzie Stefan?

Oczywiście. Do zobaczenia na żywo o 21. Poniżej gotowy link – możecie oglądać także z tego artykułu.

Powrót

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

CTO i współzałożyciel Secfense, Marcin Szary, gościem RK w niedzielę o 21:00

Komentarze