29.05.2012 | 19:51

Adam Haertle

Dekoder n-ki pod pełna kontrolą włamywacza

Kilka dni temu na konferencji HITB 2012 w Amsterdamie Polak, Adam Gowdiak, pokazał przełomowe wyniki badań nad bezpieczeństwem dekoderów telewizji cyfrowej. W bezwzględny sposób rozprawił się z dekoderami n-ki.

Szczegóły jego odkryć opisywaliśmy na początku marca, teraz polecamy właśnie opublikowane prezentacje z HITB: Security threats in the world of digital satellite television oraz Security vulnerabilities of Digital Video Broadcast chipsets. Dowiecie się z nich, jak Adam włamał się do dekodera n-ki, przejął nad nim pełną kontrolę i jak przełamał zabezpieczenia systemu szyfrowania Conax. I oczywiście poznacie sposób na wywołanie ukrytego menu na swoim dekoderze.

Powrót

Komentarze

 • 2012.05.30 08:40 serwis

  opisywany jest wyłącznie dekoder telewizji n a co z innymi np cyfry jest ją trudno złamać czy po prostu przypadek że chłopak pokazywał na dekoderach n ki ?

  Odpowiedz
  • 2012.05.30 22:26 Adam

   Nic nie wiadomo nam o podobnych testach innych dekoderów. Opisane problemy na pewno dotyczą dekoderów n-ki, pozostali dostawcy mogą (choć nie muszą) korzystać z zupełnie innych rozwiązań.

   Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Dekoder n-ki pod pełna kontrolą włamywacza

Komentarze