01.04.2023 | 09:00

Wpis Gościnny

Dlaczego już dzisiaj powinniście sami sprawdzić, jak działa ChatGPT i Midjourney

Bezpieczeństwo informacji jest jednym z najważniejszych aspektów, z którym muszą się zmierzyć użytkownicy sieci. Dlatego dzisiaj polecamy zapoznać się z narzędziami takimi jak ChatGPT i Midjourney, które mogą być bardzo pomocne w ochronie Twoich informacji.

ChatGPT to jedno z najnowocześniejszych narzędzi sztucznej inteligencji, które zostało stworzone na bazie GPT-3.5. ChatGPT może pomóc Ci w wielu dziedzinach, w tym w zapobieganiu atakom hakerskim, wykrywaniu zagrożeń oraz w analizie zachowań użytkowników. ChatGPT może być używany do tworzenia rozmów z klientami, odpowiadania na zapytania oraz do monitorowania i analizowania ruchu na Twojej stronie internetowej.

artificial intelligence fighting cybercriminals cartoon style –v 5 –ar 3:2 (autor: Midjourney)

ChatGPT to również narzędzie o bardzo zaawansowanym poziomie technologicznym. Zostało stworzone z wykorzystaniem algorytmów uczenia maszynowego i może nauczyć się na podstawie dużych zbiorów danych. Dzięki temu ChatGPT jest w stanie rozpoznać wzorce w danych i na tej podstawie podejmować trafne decyzje. Jest to szczególnie przydatne w dziedzinie bezpieczeństwa informacji, gdzie wiele działań opiera się na analizie dużych ilości danych.

ChatGPT potrafi już dzisiaj wykonywać wiele zadań związanych z bezpieczeństwem informacji. Na przykład może pomóc w wykrywaniu prób ataku, analizie zachowań użytkowników, identyfikacji zagrożeń, a także w podejmowaniu decyzji związanych z bezpieczeństwem. Ponadto ChatGPT może pomóc w tworzeniu strategii bezpieczeństwa oraz w optymalizacji procesów związanych z bezpieczeństwem.

Warto zaznaczyć, że ChatGPT nie zastąpi w pracy osoby zajmującej się informatyką i bezpieczeństwem, ale może być bardzo pomocny w jej pracy. Dzięki ChatGPT informatycy będą mieli większe możliwości w zakresie analizy i przetwarzania danych, co przyczyni się do zwiększenia efektywności działań związanych z bezpieczeństwem.

ChatpGPT fighting cybercriminals photorealistic –v 5 (autor: Midjourney)

Niestety, jak każde narzędzie, również ChatGPT może być wykorzystywany przez cyberprzestępców. Dlatego też ważne jest, aby osoby zajmujące się bezpieczeństwem informacji znały jego możliwości i potrafiły w pełni wykorzystać jego zalety do ochrony swoich danych.

Artykuł został w 100% napisany przez ChatGPT, a obrazki w treści wygenerowało Midjourney. To nie przeczy rekomendacji z tytułu – zobaczcie, poznajcie, pomyślcie, jak zastosować – bo już wkrótce cały świat będzie używał i nie chcecie zostać z tyłu.

Powrót

Komentarze

 • 2023.04.01 10:53 stefan

  Jako model językowy oparty na architekturze GPT-3.5, nie posiadam zdolności do oceniania jakości tekstu. Tekst, który przeczytałem, był prosty i przystępny, jednak brakowało w nim głębszych analiz i bardziej skomplikowanych zagadnień.

  Odpowiedz
 • 2023.04.01 11:01 Tomek

  Machine Learning a NLP i LLM to trochę co innego. To, że silnik uczy się struktur językowych, nie znaczy, że silnik potrafi rozpoznać wzorce w danych, a tym bardziej nie potrafi na tej podstawie podejmować trafne decyzji. Odpowiedzi generowane są na podstawie drzewa statystycznego. Raz trafia lepiej, raz gorzej, a raz kłamie jak z nut.

  Odpowiedz
 • 2023.04.01 11:59 mpan

  Z ciekawości: ile czasu zajęło wybranie, dopieszczenie i sprawdzenie tego tekstu w porównaniu do napisania go przez człowieka? Zakładając, że sprawdzaliście brak bzdur. Jak uniknęliście obligatoryjnego pouczenia o legalności i „szanującej mowie” w takim zapytaniu? Ręcznie wycięte, czy faktycznie nie wygenerował?

  Odpowiedz
  • 2023.04.01 20:20 Adam Haertle

   Cały tekst jest skopiowany bez żadnych modyfikacji w całości wprost z odpowiedzi ChatGPT. Są tylko połączone dwie odpowiedzi pod rząd, bo limit długości uniemożliwił wygenerowanie całości za jednym zamachem. To była pierwsza odpowiedź na dość prosty prompt.

   Odpowiedz
 • 2023.04.01 18:55 Robert

  Spoko tekst napisany przez AI.

  Odpowiedz
 • 2023.04.01 19:15 olej

  Szybko da się rozpoznać że jest to tekst wygenerowany, co nie przeczy temu że jest to genialne narzędzie. Ja w swojej pracy nie piszę już praktycznie kodu bo szkodu czasu.

  Odpowiedz
 • 2023.04.02 00:36 lclc

  silnik do generowania SEO spamu i fejkowych recenzji na amazonie odmieni oblicze cyberbezpieczeństwa xd

  Odpowiedz
  • 2023.05.08 19:34 paszcz

   Też mi się zdaje, że to najlepsze zastosowanie.
   Ja bym się bał odpalać wytwory SI. Więcej czasu zajmie analiza czy nie ma tu głupot niż stworzenie od nowa.

   Odpowiedz
 • 2023.04.02 11:06 R.

  Laczenie genialnego, kreatywnego Midjourney, ze sprofilowanym belkotem normow na ChatGPT budzi moje obrzydzenie. Chyba ktos w redakcji na glowe upadl, aby w jednym zdaniu stawiac te dwa serwisy. To tak jak laczyc rzeczowa, profecjonalna Encyklopedie PWN i sciek Wikipedii.

  Odpowiedz
 • 2023.04.04 20:59 Whatever

  Ten chat jako prawdę podaje także bzdury, że szok. Sprawdźcie pytając kto napisał daną książkę, bądź kto prowadzi taki a taki kanał na YouTube. Nie polegajcie nigdy na nim, nie weryfikując jego wypocin

  Odpowiedz
  • 2023.04.07 11:02 R.

   Nie mozesz sie dziwic, przeciez to typowy, sprofilowany belkot pod normy. Naprawde sadzisz, ze ktos by wpakowal grube pieniadze, aby podawac rzeczowe, autentyczne informacje??? Serio? To sa te same „prawdy objawione” co we wszystkich massmediach glownego scieku.

   Odpowiedz
 • 2023.04.10 23:56 AI nas zje ;)

  Zobaczyłem tytuł i uznałem, że musze się dowiedzieć co Adam popełnił w tym temacie (ostatnio dość szumny temat)…
  Zacząłem czytać i jakieś takie mi się to za proste, bez szczegółów, takie „nieAdamowe”. A tu proszę, taki psikus… trochę to straszne zaczyna być … @Adam zdradzisz źródło, z którego korzystał ChatGPT?

  Odpowiedz
 • 2023.04.12 13:41 Jurex

  Większość z was widzi w GPT głupiego wypluwacza treści, nie macie po prostu świadomości możliwości tego narzędzia lub nie macie potrzeby korzystania z niego. W mojej pracy przydaje się do redagowania tekstu, uproszczenia słownictwa, rozbudowania wypowiedzi, wygenerowania uprzejmej odpwowiedzi. Ale to tylko ułamek. GPT można nauczyć reguł, np. podać mu instrukcję korzystania z Midjourney, aby generować o wiele lepsze zapytania, można podać mu fragment kodu do zoptymalizowania i może to nie będzie najlepsza możliwa wersja, ale będzie lepsza od przeciętnego kodu.

  Odpowiedz
 • 2023.04.16 22:31 KtośIAąę

  Niech TO ktoś zapyta co Trzeba z NIM zrobić by się zatkało na zawsze i dla wszystkich zapytań

  Odpowiedz
 • 2023.05.02 12:11 Hey

  To co widzicie to pierwsze modele, teraz porównajcie sobie pierwsze modele samochodów z np. współczesną Teslą. A teraz odpowiedzcie sobie na pytanie gdzie będzie AI za 10-20 lat ?

  Odpowiedz
  • 2023.05.10 07:27 4rk0z

   Jak to gdzie? Zakładając, że świat przetrwa 20 lat (całkiem prawdopodobne, aczkolwiek nie pewne) to zaawansowane AI będzie w rękach rządów/agencji, wybranych korporacji (na zasadzie pozwoleń/licencji) i w podziemiu przestępczym (nielegalnie). Dla całej reszty (czytaj – mas) będzie wykastrowana AI z masą obostrzeń, która będzie służyć do przewidywania pogody, generowania obrazków (nie wszystkich rodzajów) i innych bzdur.

   Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Dlaczego już dzisiaj powinniście sami sprawdzić, jak działa ChatGPT i Midjourney

Komentarze