Gdy Signal nie wystarcza – szyfrowane telefony dla przestępców, które im zbytnio nie pomogły

dodał 1 września 2023 o 07:00 w kategorii Info  z tagami:
Gdy Signal nie wystarcza – szyfrowane telefony dla przestępców, które im zbytnio nie pomogły

AN0M, EncroChat, Sky Secure, Phantom Secure, Ciphr, Exclu – znacie te marki telefonów? A przemytnicy narkotyków znają, choć nie wszystkie dobrze wspominają. Szczególnie ci, którzy właśnie dzięki tym telefonom trafili do więzień na całym świecie.

Już w najbliższą środę 6 września zapraszam na nowy przebojowy webinar o szyfrowanych telefonach dla przestępców i tym, jak świetnie poradziły sobie z nimi organy ścigania. To jeden z moich ulubionych tematów, bo historie są niezwykłe – służby nie tylko hakowały czy szantażowały producentów telefonów, ale nawet założyły jednego z nich i przez wiele miesięcy świadczyły usługi telekomunikacyjne najpoważniejszym przestępcom. Jest o czym opowiadać.

Uwaga, dużo webinarów naraz!

We wrześniu planuję aż 4 webinary (listę znajdziesz niżej), ale zamiast kupować je osobno, możesz skorzystać z opcji abonamentu. Dołączając do Klubu Bezpiecznika, dostajesz dostęp do wszystkich moich webinarów online przez rok lub dwa lata (minimum 10 rocznie). Poza tym w pakiecie jest także dostęp do wszystkich nagrań z poprzednich występów online i nagrań studyjnych. Mało? Dorzucam wszystkie moje nagrania historyczne, zarówno z występów online, jak i na konferencjach. Mało? Do tego kurs Security Awareness, który możesz podarować 3 osobom (pomyśl o rodzinie). To razem ponad 86 godzin wideo. Mało? To jeszcze rabat 25% na konferencję Oh My H@ck, dostęp do osobnego kanału Discorda, webinary tylko dla członków Klubu Bezpiecznika, konkursy, rabaty i inne atrakcje. Dołączyć do Klubu Bezpiecznika można tylko we wrześniu – kolejna okazja będzie dopiero za pół roku. Zapraszam!

Szyfrowane telefony dla przestępców i co robiły z nimi służby

W środę będę opowiadał kilka fascynujących historii. Od ponad 10 lat przestępcy mogą korzystać z usług dostawców produkujących dedykowane, „bezpieczne” i szyfrowane systemy komunikacji. Początkowo były to Blackberry z dodatkowymi aplikacjami, dzisiaj to najczęściej telefony z Androidem, z małymi przeróbkami sprzętowymi (lub bez), zmodyfikowanym systemem operacyjnym i osobną aplikacją umożliwiającą komunikację wyłącznie z posiadaczami takich samych telefonów. Nie są to urządzenia, które możecie kupić w sklepie – najczęściej trzeba znać kogoś, kto zna kogoś, a do tego sporo zapłacić. Czy takie podejście gwarantuje poufność komunikacji? Niekoniecznie.

W środę na webinarze „(Nie)bezpieczne telefony dla przestępców” posłuchacie między innymi o tym, jak francuska policja zhakowała serwery Encrochata, podsłuchując tysiące przestępców i zatrzymując setki z nich. Nie będzie to najlepsza historia – najlepsza będzie ta o AN0M-ie, kolejnej platformie, która okazała się być założona i prowadzona przez FBI wraz z australijską AFP. Do tego wiele perełek ze styku świata technologii ze światem profesjonalnych przestępców – będzie ciekawie. Zapraszam już dzisiaj, oczywiście będzie też nagranie, dostępne bez ograniczeń czasowych.

Wrzesień pełen webinarów

Opowieść o telefonach przestępców nie będzie jedynym wrześniowym webinarem. Czekają na was także:

  • 20 września Hushpuppi, najbardziej luksusowy z oszustów – opowieść o nigeryjskim influencerze, otaczającym się przepychem, który okazał się być ekspertem od oszustw Business Email Compromise, kradnącym dziesiątki milionów dolarów,
  • 27 września Jak działają cybergangi – spojrzenie za kulisy funkcjonowania dwóch ogromnych grup przestępczych, Conti i Trickbot, w oparciu o wycieki ich korespondencji i narzędzi, analiza struktur, metod funkcjonowania, rekrutacji, pracy i codzienności zwykłego cyberprzestępcy (tak, mają dostawy pizzy do biura),
  • 30 września Największe tajemnice cyber – kto ukradł i opublikował tajne narzędzia hakerskie NSA, kto stoi za ujawnianiem danych chińskich hakerów, kto był na celowniku najbardziej tajemniczego złośliwego oprogramowania czy kto kryje się za skutecznymi atakami na FB, Apple i Microsoft.

Jest też gotowy plan kolejnych występów: ataki na łańcuch dostaw, Kaspersky kontra NSA, OPSEC fails i wiele, wiele innych świetnych tematów. A wszystko możesz mieć w jednym prostym pakiecie – w Klubie Bezpiecznika. Zapraszam – w tym roku zapisy przyjmuję tylko do 30 września.

Wolicie wersję wideo? Tu zapowiedź webinaru i krótki opis Klubu Bezpiecznika:

PS. Oczywiście można też kupować pojedyncze występy – ale np. historia „Kaspersky kontra NSA” będzie dostępna tylko dla Klubowiczów.