HackYeah – ogromny hackathon z wojskowym CTF-em już za tydzień w Warszawie

dodał 18 listopada 2018 o 13:04 w kategorii Info  z tagami:
HackYeah – ogromny hackathon z wojskowym CTF-em już za tydzień w Warszawie

Już w najbliższy weekend w Warszawie odbędzie się wielka impreza dla programistów, hakerów, osób zainteresowanych bezpieczeństwem i chętnych do sprawdzenia swojej wiedzy oraz umiejętności, czyli prawdopodobnie największych hackathon świata.

HackYeah to nietypowe miejsce i sposób spędzania czasu. Przeróżne zadania, nagrody o łącznej wysokości setek tysięcy złotych, a nawet agregat prądotwórczy do zhakowania – rozrywki na pewno nie zabraknie.

Wojsko i cyber?

Sporo zmienia się w podejściu Ministerstwa Obrony Narodowej do tematów bezpieczeństwa informacji zarówno od strony defensywnej, jak i ofensywnej. Jednym z „powiewów świeżości” jest konkurs Capture The Flag organizowany pod szyldem MON w trakcie HackYeah.

Coś, co jeszcze kilka lat temu wydawało się raczej niemożliwe, staje się faktem. Rozwiązując zadania przygotowane przez organizatorów, można wygrać łącznie 60 000 PLN, zatem pula nagród jest całkiem, jak na tego rodzaju imprezę, solidna. Kategorie zadań są dość tradycyjne:

  • web (bezpieczeństwo aplikacji webowych);
  • pwn (exploitacja low-level / bezpieczeństwo aplikacji natywnych);
  • RE (crackme / szeroko pojęty reverse-engineering);
  • crypto (kryptoanaliza);
  • forensics (informatyka śledcza);
  • stegano (steganografia);
  • ppc/programming (programowanie/algorytmika).

Nie wiemy, czy w „stegano” będzie np. odszukiwanie zakamuflowanych snajperów na zdjęciach, a w „pwn” ataki na moździerze, ale to już musicie sprawdzić sami. Dla odważnych przewidziano także nagrody specjalne o wymiarze bardziej praktycznym. Wojsko obiecuje także nakarmić uczestników – tu radzimy uważać z porcjami grochówki! Szczegóły imprezy znajdziecie pod adresem hackathon.wp.mil.pl.

Inne atrakcje

To oczywiście nie koniec atrakcji na HackYeah. Poza hakowaniem agregatu prądotwórczego będzie można także spróbować zaprojektować system bezpieczeństwa dla PKN Orlen, rozwiązać zadania w kategoriach zdrowie (np. znaleźć nadużycia w systemie NFZ!), finanse oraz edukacja, zobaczyć w akcji roboty, popracować w wirtualnej rzeczywistości czy posłuchać muzyki i wykładów. Możecie kupić bilet za 49 PLN (cały zysk z ich sprzedaży trafi na cel charytatywny), a możecie także wejść za darmo z kodem rabatowym „Z3S_team” – wystarczy się zarejestrować. Zapraszamy!