02.02.2014 | 20:18

avatar

Adam Haertle

Hasło sieci WiFi centrum bezpieczeństwa na ekranach telewizorów

Każdy wie, ze haseł należy pilnować i nie trzymać na widoku publicznym. Mimo to regularnie dochodzi do przypadkowego ujawniania haseł dostępu do krytycznych systemów. Dzieje się tak z reguły w sytuacjach, gdy kamera lub aparat pojawiają się w pomieszczeniach, do których na co dzień dostęp jest bardzo ograniczony. W przekonaniu większości użytkowników hasło wiszące na ścianie jest bezpieczne, jeśli dostępu do pokoju broni zamek, którego kod znają tylko 3 osoby (i sprzątaczka…). Ułuda bezpieczeństwa jednak znika, gdy do pomieszczenia wchodzą dziennikarze, a ich materiał ląduje na ogólnokrajowej antenie.

Tym razem pecha miały służby ochrony największej imprezy sportowej w USA – Super Bowl. W kadrze transmisji z centrum monitoringu bezpieczeństwa pojawił się monitor, na którym widnieje SSID oraz hasło dostępu do sieci WiFi. Hasło całkiem przyzwoite, bo brzmiące w3Lc0m3!HERE.

Hasło WiFi na ekranie monitora

Hasło WiFi na ekranie monitora

Nie jest to oczywiście pierwszy tego rodzaju przypadek – w ostatnich latach podobną wpadkę zaliczyły służby prasowe księcia Williama oraz polskie Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Powrót

Komentarze

 • avatar
  2014.02.03 11:02 anon

  hehe nie wiem jak wy ale ja w slowniku juz je posiadam od dawna

  Odpowiedz
 • avatar
  2014.02.03 15:56 q

  Dobrze, ze to drugie hasło poniżej jest ukryte – widać tylko 5 gwiazdek :-)

  Odpowiedz
 • avatar
  2014.02.03 19:13 kipeer

  A moim zdaniem to podpucha ;)

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Hasło sieci WiFi centrum bezpieczeństwa na ekranach telewizorów

Komentarze