Jak ujawnić swój PIN całemu światu

dodał 1 lutego 2015 o 15:40 w kategorii Drobiazgi  z tagami:

Bardzo oryginalny przypadek nieświadomego ujawnienia kodu PIN karty płatniczej znajdziecie w londyńskiej gazecie Ham&High. Potraktujcie tę historię jak konkurs, gdzie nagrodą jest satysfakcja z szybkiego odgadnięcia scenariusza wydarzeń.

Bohaterką całej historii jest pani Pretima Champaneri-Phillips. Wybrała się ona z synem do restauracji Cote Brasserie w Hampstead, dzielnicy Londynu. Ona zjadła kurczaka w winie, a syn zamówił steka. Za posiłek płaciła kartą. Wszystko było w porządku do momentu gdy zobaczyła wysokość rachunku.

Bohaterka tej historii

Bohaterka tej historii

Jeśli na tym etapie wiecie już, co się stało, przyznajecie sobie 10 punktów i tytuł jasnowidza.

Rachunek był dość nietypowy nawet jak na dobrą londyńską restaurację, opiewał bowiem na kwotę 268 399 funtów i 32 pensów.

Nietypowy rachunek

Nietypowy rachunek

Jeśli na tym etapie znacie już PIN bohaterki, to przyznajecie sobie 5 punktów.

Posłuchajcie teraz opowieści bohaterki, która w trakcie podawania PINu zorientowała się, że coś jest nie tak:

Właśnie miałam nacisnąć „Enter” kiedy zauważyłam, że cyfr było zdecydowanie za dużo.

Dodamy jeszcze, że prawidłowa wysokość rachunku wynosiła 26 funtów i 83 pensy. Jeśli na tym etapie nie znacie jeszcze PINu bohaterki, to za karę wracacie do pierwszego akapitu. Cała historia skończyła się dobrze – kelnerka anulowała rachunek i wystawiła kolejny, prawidłowy, a kierownik restauracji przeprosił za całe zamieszanie. Jedynie bohaterka najwyraźniej nie wie, że jej PIN publikują gazety…

Aktualizacja: Cześć osób pyta „I co z tego”. Poniżej krótka lista analogicznych przypadków, gdzie mały fragment informacji wystarczył do wygenerowania istotnych strat: