24.06.2012 | 19:04

Adam Haertle

Jak włamac się do dekodera n-ki – prezentacje

Pisaliśmy już wcześniej o polskim specjaliście ds. bezpieczeństwa, Adamie Gowdiaku, który w spektakularny sposób pokonał wszelkie zabezpieczenia dekoderów telewizji n, uzyskując na nich pełne uprawnienia i niczym nie ograniczony dostęp do treści strumienia wideo odbieranego przez urządzenie. Swoje odkrycia przedstawiał niestety daleko od Polski, bo w Amsterdamie. Na szczęście jednak właśnie pojawiły się w sieci nagrania wideo obu jego wystąpień. Wszystkim zainteresowanym bezpieczeństwem zamkniętych platform, pracujących w środowisku Javy oraz tematyką cyfrowej transmisji obrazu polecamy poświęcenie dwóch godzin na obejrzenie obu części. Warto także rzucić okiem na pozostałe nagrania z tej konferencji.

Security Threats in The World of Digital Sat TV

Security Vulnerabilities of DVB Chipsets (problemy z głosem znikają po kilku minutach)

Powrót

Komentarze

 • 2012.06.25 10:45 nestle_gold

  Ten serwis zaczyna być znacznie ciekawszy niż pewien inny popularny który też ma podobną oprawę graficzną.

  Odpowiedz
  • 2012.06.26 01:34 DOgi

   Masz na myśli ten blog, którego autor jest specjalistą od „google hacking” i filmików z yt z wyrywaniem bankomatów? ;->

   Odpowiedz
 • 2012.06.26 08:23 chesteroni

  Może dlatego, że skupia się bardziej na security i kryptografii, przez co jest bardziej merytoryczny i nieco mniej popularny.
  Mam nadzieję, że:
  a) autor nie ulegnie modzie na odbiór przez masowego czytelnika
  b) autor dorobi jakiś fajny formularz kontaktowy z interfejsem webowym – w wielu miejscach korzystania z neta niekoniecznie mogę/chcę logować się do poczty ;-)

  Odpowiedz
  • 2012.06.26 15:19 Adam

   @chesteroni: Formularz kontaktowy dostępny zgodnie ze zgłoszonym zapotrzebowaniem – liczymy na to, że kiedyś się przyda.

   Odpowiedz
   • 2012.06.27 08:24 chesteroni

    Zapewne czasem coś podeślę – obserwuję cykl fail tygodnia i niejednego kandydata bym zgłosił, ostatnio np. dobija do poziomu opisanych wpadek gość, który przed napadem na bank założył maskę, ale na wprost kamery.
    I to wszystko w Jabłonowie Pomorskim :-)

    Może nagroda idioty tygodnia? ;-)

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Jak włamac się do dekodera n-ki – prezentacje

Komentarze