02.05.2019 | 18:12

avatar

Anna Wasilewska-Śpioch

Jak zarobić 50 zł w 5 minut, czyli na czym polega szwindel z kryptowalutą Stellar w tle

Na YouTubie, Wykopie i Facebooku zaroiło się ostatnio od propozycji szybkiego zarobku w banalnie prosty sposób. W ślad za nimi pojawiły się ostrzeżenia, których autorzy dopatrzyli się oszustwa nie tam, gdzie ono faktycznie występuje.

„Poproszę Cię o rejestrację na giełdzie krypto, za rejestrację dostaniesz tokeny – tokeny prześlesz na wskazany portfel krypto, a ja daję Ci przelew express w 30 minut na konto, ponieważ jest dużo chętnych i każdego muszę obsłużyć” – kusi przy użyciu maili i Facebooka pani Edyta.

„Chodzi o to, że szukam nowych osób bo dostają One na start 50 waluty internetowej. No ale nic z Nią nie zrobisz prawda? Nie kupisz w sklepie niczego. Mi jest Ona potrzebna dlatego mam do wybicia interes. Ty wysyłasz mi tą wirtualną walutę A Ja wysyłam Ci 50zł przelewem ekspresowym” – zachęca na Facebooku i YouTubie, nie dbając o ortografię, pan Krystian.

Pan Krystian, jak większość ogłoszeniodawców, o szczegółach rozmawia tylko z tymi, którzy się z nim osobiście skontaktują. Pani Edyta stosuje inną taktykę i w jednym z komentarzy na specjalnie założonym fanpage’u podaje, co – krok po kroku – trzeba zrobić, by otrzymać pieniądze (zob. środkowy zrzut ekranu powyżej).

W pierwszej kolejności należy założyć konto w serwisie Blockchain.com, prowadzącym między innymi portfele kryptowalutowe. Można tego dokonać za pośrednictwem komputera albo telefonu, a potrzebną aplikację znajdziemy w Google Play i App Store. Twórcy usługi nawiązali współpracę ze Stellar Development Foundation, która kontroluje dystrybucję tokenów zwanych lumenami, oznaczonych skrótem XLM. Współpraca zakłada rozdanie użytkownikom Blockchain.com kryptowaluty o równowartości 125 mln dolarów. Aby otrzymać darmowe tokeny, należy założyć konto. Aby z kolei założyć konto, należy potwierdzić swoją tożsamość – za pomocą zdjęcia twarzy i wybranego dokumentu (np. dowodu osobistego albo prawa jazdy). Krążące w sieci ostrzeżenia dotyczą tego właśnie aspektu.

Wyjaśnijmy więc od razu, że Blockchain.com jest w pełni legalnym projektem, uruchomionym w 2011 r. (pierwotnie jako Blockchain.info). Akcję z rozdawaniem lumenów rozpoczęto, gdy liczba założonych w serwisie kont przekroczyła 30 mln. W tej chwili mamy zresztą do czynienia z drugą turą tej inicjatywy – pierwsza odbyła się w listopadzie 2018 r. Każdemu, kto poprawnie zweryfikował konto, przyznawano wówczas tokeny o wartości 25 dolarów. Obecnie można dostać dwa razy więcej.

Potwierdzanie tożsamości ma zapobiec tworzeniu wielu kont przez tego samego użytkownika i jest standardową praktyką na platformach oferujących podobne bonusy (w omawianym przypadku jedna osoba może otrzymać tylko jedną paczkę kryptowaluty Stellar). Jeśli sami zarejestrowaliście portfel na platformie Blockchain.com, możecie spać spokojnie – prawdopodobieństwo, że jej twórcy użyją zdjęć waszych dokumentów, by wziąć kredyt, jest naprawdę nikłe. Gorzej, jeśli przesłaliście takie zdjęcia któremuś ogłoszeniodawcy, żeby założył konto w waszym imieniu – wtedy możecie spodziewać się kłopotów.

Na czym naprawdę polega przekręt

W chwili pisania tego artykułu 1 lumen (XLM) kosztował 0,1 dolara. Świeżo upieczeni użytkownicy portfela mogą otrzymać 500 lumenów, co stanowi równowartość 50 dolarów, czyli około 190 zł. Wróćmy teraz do oferty pana Krystiana, który przekonuje, że zakładając konto na platformie Blockchain.com i odbierając darmowe tokeny, przeciętny człowiek nic nie zyskuje, bo to wirtualna waluta, którą bez szwanku może mu odsprzedać za 50 zł. Nie ma przecież możliwości wymiany lumenów na złotówki, prawda? No, właśnie nie, o czym możecie się dowiedzieć na stronach poświęconych kryptowalutom. Pokazują one, jak przetransferować lumeny z portfela Blockchain.com na giełdę BitBay.net, wymienić je i pod postacią złotówek przelać na swoje konto bankowe – uzyskana kwota będzie zależna od aktualnego kursu kryptowaluty Stellar, na pewno jednak będzie kilkakrotnie wyższa niż oferowane 50 zł.

Przeszukując sieć, natrafiliśmy na więcej podobnych ogłoszeń. Kilka przykładów zamieszczamy poniżej – wszystkie bazują na niewiedzy potencjalnych zainteresowanych, choć zdarza się, że oferują większe kwoty niż pan Krystian i pani Edyta.

Wniosek w tej sytuacji mamy tylko jeden: zanim skorzystacie z jakiejkolwiek oferty, na którą natkniecie się w sieci – zbadajcie, o co tak naprawdę chodzi. Jeśli natomiast zamierzacie ostrzegać innych przed oszustwem – dowiedzcie się o nim czegoś więcej albo dajcie nam znać, sami przyjrzymy się sprawie.

Zgodnie z sugestią czytelników dodajemy krótką instrukcję, jak samemu odebrać kryptowalutę Stellar i wymienić ją na złotówki:

 • zakładamy konto w serwisie Blockchain.com (trzeba podać adres e-mail i hasło oraz zaakceptować warunki świadczenia usługi);
 • potwierdzamy swój adres e-mail;
 • weryfikujemy tożsamość, robiąc zdjęcie twarzy i wybranego dokumentu (dowodu osobistego, paszportu lub prawa jazdy);
 • czekamy na e-maila potwierdzającego otrzymanie kryptowaluty (XLM), może to trwać od kilku minut do 5 dni;
 • w tym czasie – jeśli nie mamy – zakładamy konto na giełdzie BitBay.net, procedura podobna do opisanej powyżej (łącznie z weryfikacją tożsamości);
 • w serwisie BitBay.net przechodzimy do zakładki „Portfele” i znajdujemy na liście XLM – po prawej stronie zobaczymy adres do wypłaty oraz Memo ID, które kopiujemy;
 • wracamy do serwisu Blockchain.com i transferujemy otrzymaną kryptowalutę do BitBay.net, klikając w przycisk „Wyślij” i odpowiednio wypełniając wyświetlony formularz:
 • aby wymienić przesłane lumeny na złotówki, w serwisie BitBay.net przechodzimy do zakładki „Giełda” i znajdujemy na liście XLM/PLN;
 • wybieramy interesującą nas opcję sprzedaży (albo „Wystaw ofertę”, albo „Szybka transakcja”), wpisujemy ilość XLM do sprzedania i klikamy w przycisk „Sprzedaj”;
 • aby wypłacić uzyskane w wyniku sprzedaży środki, przechodzimy w BitBay.net do zakładki „Portfele” i znajdujemy na liście PLN – po prawej stronie zobaczymy opcję „Wypłata”;
 • wybieramy formę wypłaty – w bankomacie albo pod postacią przelewu na konto bankowe (prostsza opcja).

Warto pamiętać, że oferta Blockchain.com jest ograniczona ilościowo (do równowartości 125 mln dolarów), po wyczerpaniu puli darmowe tokeny nie będą przyznawane. Od 3 maja dostajemy też od Czytelników sygnały, że liczba otrzymywanych jednorazowo lumenów zmniejszyła się o połowę – z 500 do 250 XLM.

Powrót

Komentarze

 • avatar
  2019.05.02 18:25 kapelan

  no to „szwidnel z kryptowalutą”, czy szwindel z posrednikami. znowu wylazi z ciebie uprzedzenie do krypto.

  Odpowiedz
  • avatar
   2019.05.02 18:47 Anna Wasilewska-Śpioch

   Szwindel z kryptowalutą w tle

   Odpowiedz
  • avatar
   2019.05.02 18:57 Adam Haertle

   Ale to nie ja pisałem… Noe mówiąc już o tym że to nie ja robię te szwindle. :D

   Odpowiedz
   • avatar
    2019.05.04 13:49 Janusz

    Krang nie bądź taki skromny ?

    Odpowiedz
  • avatar
   2019.05.02 18:45 Anna Wasilewska-Śpioch

   Linkowane artykuły nie dotyczą serwisów wymienionych w tym tekście.

   Odpowiedz
 • avatar
  2019.05.02 18:49 plaisant

  Widzę że ładną reklamę mi zrobiliście :) Teraz płacę 150 zapraszam na wykop.pl @plaisant

  Odpowiedz
  • avatar
   2019.05.03 14:51 hehehehe

   Płacisz 150 zł za coś co w 15 minut można sprzedać za 190 zł?

   Odpowiedz
 • avatar
  2019.05.02 19:26 Piotrek

  Malo tego. Stellary mozna od razu wymienic na BTC wewnatrz portfela blockchain.com, korzystajac z opcji swap. BTC latwiej sprzedać np w kantorze, lub isc po prostu do bitomatu i wyjac gotówkę. Mozna tez sprzedac bezpośrednio w blockchain.com i przelac pieniadze na konto. Ja sobie tam zamienilem na BTC, poszedlem do bitomatu, sprzedalem btc i z maszynki wyjalem 180pln. Ot cala filozofia.

  Odpowiedz
 • avatar
  2019.05.02 21:39 Anna

  Przecież wystarczy wpisać w google „darmowe XLM Stellar” i macie link do poradnika jak wymienić je na PLN. https://cryptomaniak.pl/jak-odebrac-darmowe-xlm-stellar-od-blockchain-com/
  15 minut roboty i cała kasa wasza.

  Odpowiedz
 • avatar
  2019.05.02 22:13 j

  ale co komu do tego, że ktoś zarabia na baranach, którzy nie chcą poświęcić paru minut na ogarnięcie tematu. To tak jak w żarcie z hydraulikiem, który wezwany do awarii mówi, że za naprawę będzie 50 zł, a po wykonaniu naprawy oburzony klient mówi, że za stuknięcie młotkiem to on może dać 10 zł, na co hydraulik „stuknięcie młotkiem kosztowało 10 zł, ale wiedza gdzie uderzyć, kosztowała 40 zł”

  Odpowiedz
  • avatar
   2019.05.03 01:55 Marek

   100 procent racji. Jeśli ludzie są aż tak leniwi, że nie chce się nawet sprawdzić o co chodzi w sytuacji w której udostępniają swoje dane osobowe to nie widzę powodu by ich przed tym dostrzegać w jaki kolwiek sposób.

   Odpowiedz
  • avatar
   2019.05.05 20:33 Nielka

   Zgadzam się.Mi się podoba przedsiębiorczość tych stelarowcow.
   Na tym to polega by wyczuć gdzie można zarobić.
   Zarabianie kasy nie jest grzechem i ani przekrętem.Zwyczajny biZnes.
   A na lotnisku Chopina kawa za 15zl to też jest przekręt ?bo ktoś zarabia sprzedając kawę 3razy droższą? Proszę cię nie dramatyzuj i nie zazdrośc ty autorze artykułu.

   Odpowiedz
  • avatar
   2019.06.17 21:33 qqm2

   Przecież tak skupowano obligacje rozdawane onegdaj za małą opłatą. Pod bankiem stał gość, który skupywał je za 3-krotna cenę banku. Potem kupował udziały w fabrykach :) za skupione obligacje

   Odpowiedz
 • avatar
  2019.05.02 22:52 Kaczynski

  Ta oferta jest juz jakis czas. Nie czytalem nigdzie by jakas inna nardodowsc cos takiego wymyslilo. Polacy to naprawde jacys pierdolnieci sa albo maja zula w zylach.

  Odpowiedz
  • avatar
   2019.05.03 09:32 Maniek

   Pewnie, że tak. Spójrz na tych dwóch obrońców złodzieji powyżej.

   Odpowiedz
  • avatar
   2021.07.31 17:33 Tusk

   Widocznie mało czytasz Bracie… Takiego scamu jest wszędzie pełno.

   Odpowiedz
 • avatar
  2019.05.03 00:20 Hubert

  Sprzedaz za 50 dolarów czegoś co aktualnie jest warte 50 dolarów. Gdzie to oszustwo?

  Odpowiedz
  • avatar
   2019.05.03 09:27 Anna Wasilewska-Śpioch

   Lumeny są warte 50 dolarów, ale ogłoszeniodawcy chcą je kupić za 50 złotych.

   Odpowiedz
   • avatar
    2019.05.06 15:25 Andrzej

    Gdy się wie jak je wymienić.

    Odpowiedz
  • avatar
   2019.05.03 09:33 Zenek

   50 zł

   Odpowiedz
  • avatar
   2019.05.03 21:36 Retard

   Chodzi o to że pośrednik zarobi 50 dolarów za to że założy za Ciebie konto dzięki dowodom osobistym, po czym Tobie przeleje 50 zł. Samemu możesz założyć konto na blockchainie i dostaniesz 50 dolarów, znaczy token o takiej równowartości. Więc dajesz mu wszystkie swoje dane za 50 zł, plus email oraz hasło które zapewne większość ma te same :) także wał konkretny idzie

   Odpowiedz
 • avatar
  2019.05.03 02:06 głupi pies

  Żeby samych takich oszustów w życiu spotykać, że się wychodzi bogatszym niż wchodzi. Zapłacili wam chociaż za ten marketing?

  Odpowiedz
 • avatar
  2019.05.03 08:59 Monter

  Chyba jestem za stary na takie kampanie, bo w życiu bym nie wysłał swojej fotki z danymi, ani tym bardziej fotki dokumentu tożsamości, nawet gdyby płacili dziesięć razy tyle.

  Odpowiedz
  • avatar
   2019.05.03 21:01 Wojak

   dokładnie, nie wiem co trzeba mieć w mózgu żeby wysłać swoje dane jakimś Blockchainom albo Bitbajom, ale z3s popiera bo zawsze cegiełka do zmniejszenia anonimowości kryptowalut ;>

   Odpowiedz
  • avatar
   2019.05.05 19:34 ziomek

   Dokladnie, mozna sie bawic, jeszcze dane karty moge podac (mozna zmniejszyc limity, zastrzec albo dostac zwrot od banku) ale fotki dokumentow nigdy!!!

   Odpowiedz
 • avatar
  2019.05.03 09:05 Piotr

  Ogólnie to bez żadnych stresów można założyć konto na blockchan.com i zdobyć te coinsy?

  Odpowiedz
  • avatar
   2019.05.03 09:42 adamh

   Tak.

   Odpowiedz
  • avatar
   2019.05.03 12:16 Anna Wasilewska-Śpioch

   Dodaliśmy na końcu artykułu krótką instrukcję, jak to zrobić.

   Odpowiedz
 • avatar
  2019.05.03 09:09 Etam

  Czy ja wiem czy to szwindel.
  Na tym w końcu polegają transakcje krypto. Ktoś podaje ci cenę a ty ją akceptujesz albo nie.

  Odpowiedz
  • avatar
   2019.05.03 09:14 Etam

   Ja też mogę namawiać ludzi – ty sprzedaj mi ten złoty naszyjnik on jest bez wartości wogóle nikt ci go nie kupi a ja ci dam 5 zł

   Odpowiedz
 • avatar
  2019.05.03 10:23 Jo

  Ja tam nic nie dostałem już od dwóch dni

  Odpowiedz
 • avatar
  2019.05.03 12:58 x

  A ja dostałem równowartość 25$, a nie 50$. Czyżby już zmniejszyli datek?

  Odpowiedz
  • avatar
   2019.05.03 18:12 Łukasz

   Podobnie u mnie, dostałem XLM o równowartości 25 USD. Czegoś nie zrobiłem lub zrobiłem to źle?

   Odpowiedz
   • avatar
    2019.05.03 20:42 Programista

    Od dwóch dni jest znów 25 dolarow, zamiast 50 ;)

    Odpowiedz
 • avatar
  2019.05.03 15:04 X

  Tylko żeby później te XLM wymienić na pieniądze to trzeba zakładać konto na giełdzie a nie trwa to 5 minut :) i od tego odprowadzic podatek 19%

  Odpowiedz
  • avatar
   2019.05.04 13:52 Janusz

   Inpay.Pl polecam

   Odpowiedz
 • avatar
  2019.05.03 17:42 ever

  to samo robi Maurycy Kostmanowicz. już mu chyba instagram zablokowali, stworzył nowy

  Odpowiedz
 • avatar
  2019.05.03 18:45 Grzegorz

  Wiecie, co najlepsze? Że dawno nie można było w necie tak łatwo zarobić :D Może nie uwierzycie, ale mój znajomy zarobił na tym ponad 50tys zł (zwerbował 4 osoby i cisnął ostro, prawie nie spal). Ja zarobilem „zaledwie” 2150zl w 2.5 dnia pisząc po znajomych (płaciłem po 80zl).

  Odpowiedz
  • avatar
   2019.05.03 23:32 Artur

   To teraz wpłać te pieniądze na WOŚP albo na Caritas inaczej spłoniesz w piekle oszuście.

   Od sztumu i tak nic Cię nie uratuje.

   Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

   Odpowiedz
 • avatar
  2019.05.03 20:06 Patryk

  Warto też zaznaczyć że można wysyłając zdjęcia dowodu na Blockchain.com zakryć numer dowodu osobistego a weryfikacja dalej jest pozytywna. :)

  Odpowiedz
  • avatar
   2019.05.04 11:07 alo

   Czyli wykrywa tylko krawędzie dowodu? :D

   Odpowiedz
 • avatar
  2019.05.03 21:30 Retard

  Czemu nie napisaliscie że taki wałek reklamuje kruszwil i chwali się że już zarobił na reflinku 40k? Też reklamuje stellar poprzez pośrednika i do tego namawia dzieci jeśli są niepełnoletnie aby wzięły dowody od rodziców :)

  Odpowiedz
  • avatar
   2019.05.04 10:21 Anna Wasilewska-Śpioch

   W chwili pisania tego artykułu jeszcze nie reklamował, ale dodaliśmy już do tekstu stosowny zrzut ekranu z jego kanału na YouTubie.

   Odpowiedz
 • avatar
  2019.05.03 21:40 asdfrdgtdffdgfgfdg

  A tera pytanie zasadnicze: co z tego ma Blockchain.com, że daje coś za darmo?

  Odpowiedz
  • avatar
   2019.05.04 15:35 krasti

   Dane osobowe „Klientów” :-)

   Odpowiedz
 • avatar
  2019.05.03 22:39 wiq

  Potwierdzam, w tej chwili weszło po 250XLM czyli 25USD.

  Odpowiedz
 • avatar
  2019.05.03 23:25 Artur

  3.05.19 – godz. 23:00: bonus za założenie konta to już tylko 250 XLM, tj. ok. 25 USD – 90 zł.

  Odpowiedz
 • avatar
  2019.05.03 23:41 Krzysztof Damian Łukaszewski

  Heeeeyka…. Lepiej na nie iść własny deal zrobić… Ja zrobiłem i żyję bez oszustw giełdowych. To jest bogacenie się na głupocie…. Heeeeyka KoooooooocHhhhhAaaAammmmM Extra Suuuuuper i życzę wszystkiego najlepszego Z Powodzeniem. Kdłk

  Odpowiedz
 • avatar
  2019.05.04 00:05 Lukasz

  Za pół roku stellar bedzie po 0,4 dolara lub wyżej, i z terazniejszych „szybkich 50zl” moglo by byc 700+

  Odpowiedz
  • avatar
   2019.05.07 11:03 Łukasz

   Żeby tak bylo :) chociaz ja i tak wrzucilem na btc.

   Odpowiedz
 • avatar
  2019.05.04 00:59 Marcin

  Potwierdzam chyba od wczoraj przydzielaja airdrop w wysokości 25dollar :( czyli środki się kończą.

  Odpowiedz
 • avatar
  2019.05.04 12:05 Wojciech

  Ja mam zablokowana możliwość wzięcia pożyczki/kredytu, ponieważ mam niewypłacalność.

  Odpowiedz
 • avatar
  2019.05.04 19:47 lumensrumen

  Naprawdę wasze dane osobowe są dla was warte 50 baksów?:(

  Odpowiedz
  • avatar
   2019.05.04 21:37 Pablo

   Naprawdę! Moje dane, które są w dziesiątkach instytucji (Twoje też) i setkach firm (masz konto? telefon? Chyba już wiesz, o czym mówię…). A może tysiącach, choć mniej legalnie, co już bardziej martwi. I bardzo możliwe, że w wielu innych miejscach – dopiero to jest niepokojące.
   To jest dżungla XXI wieku i współczesne zagrożenia.

   Odpowiedz
   • avatar
    2019.05.08 13:18 ahmed best

    Gdyby nie te przypadki brania kredytów lub pożyczek w parabankach, twoje dane byłyby nic nie warte, brak by było [nadal jest?] dobrych sposobów do ich wykorzystania.

    Odpowiedz
    • avatar
     2019.05.11 15:45 naganiaczu

     Facebook, Google, Selectivv, reklamodawcy będą mieć dokładniejszy profil, identyfikator zostanie przypisany do konkretnej osoby

     Odpowiedz
 • avatar
  2019.05.04 21:39 Pablo

  @Z3S wielkie dzięki za info. I tak prędzej czy później bym się tam zarejestrował, a tak 25$ wpadło :) Niniejszym potwierdzam, że obecnie tylko 250XLM się dostaje.

  Odpowiedz
  • avatar
   2019.05.04 21:43 Pablo

   Dobrze wyjaśnione i przekażę to wielu osobom.
   Swoją drogą blockchain.com chyba bardzo dobrze opracowało strategię wejścia na ciągle powstający rynek kryptowalut. Niejeden (jak ja) się skusi, by wypróbować ich system, tym bardziej, że za taki eksperyment jest realna, dość dobra kasa, co bardzo motywuje :)

   Odpowiedz
 • avatar
  2019.05.04 21:58 Mif

  Witam
  Zainteresowany tematem poszperałem po facebooku i co sie okazuje ?
  Polacy poszli jeszcze dalej – korzystając z niewiedzy i naiwności rodaków proponują skup airdropu a po przelaniu krypto na konto „biznesmena” ten urywa kontakt i znika ..Naiwny zostaje z niczym

  Odpowiedz
 • avatar
  2019.05.05 08:33 KiWiTJS

  jak tam z podatkiem od przejścia na fiaty? Ktoś mógłby podrzucić podręcznym linkiem albo coś? Pojawia się dochód więc i państwo będzie szukało kaski

  Odpowiedz
 • avatar
  2019.05.06 11:19 Blofeld

  Jak dla mnie to wręcz promujecie ten prosty patent na kradzież tożsamości. Powinniście wręcz przestrzegać przed wysyłaniem skanów dowodu komukolwiek, a nie promować tę patologię argumentując, że to „legalny projekt”.

  Odpowiedz
 • avatar
  2019.05.06 13:58 jan

  ciekawe… zaufanatrzeciastrona.pl zachęca do sprzedawania swojej tożsamości za $25

  Odpowiedz
 • avatar
  2019.05.07 14:57 illusion

  Jak dlugo czekaliscie za XLM? Wczoraj sie zarejestrowalem o 8 rano, poki co nic nie ma na koncie, ani nawet info o poprawnej weryfikacji.

  Odpowiedz
  • avatar
   2019.05.07 23:53 toja

   jesli zdjecie jest w dobrej jakosci zwykle przechodzi weryfikacje od razu, jak nie przeszlo od razu to max 5 dni.

   Odpowiedz
 • avatar
  2019.05.09 00:03 maz

  Wszyscy się chwalą, że mają 25$, ale fizycznie ich nie mają

  Odpowiedz
 • avatar
  2019.06.27 18:59 Grzegorz

  Czy blockchain dalej rozdaje xlm ???

  Odpowiedz
 • avatar
  2020.06.22 14:12 Jagoda

  Witam, dzownili dzisiaj do mnie z platformy Blockchain, że mam do odebrania zyski z kryptowalut (zakładałam konto na innej platformie, jednak nie dokończyłam rejestracji i nie wpłaciłam 250$ – uznałam, że to przekręt). Okazuje się, że jak założę konto u nich, to przeleją mi tę kwotę z zysków na moje konto prywatne. Czy to jest przekręt? Bo śmierdzi z daleka, ale nie znam się dokładnie na kryptowalutach.
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • avatar
   2020.08.14 17:05 Paweł

   do mnie również dzwoni ( juz od ponad 2 tyg) informując że mam do wypłaty w przeliczeniu na zł sporą kwotę ok 40 tys … , jednakże muszę to załatwić siedząc przed komputerem ( on po drugiej stronie łącza) korzystając z programu any desk – i tu mi również śmierdzi szwindlem – choć może się mylę.

   Odpowiedz
   • avatar
    2021.07.31 17:38 Bobek

    To jest SCAM. Jak tylko oddasz dostęp do kompa to przegrałeś.

    Odpowiedz
 • avatar
  2021.02.25 17:17 Sev

  No i szwindel nie okazał się szwindlem. Mam 500 dolarów na blockchain a wtedy dostałem Stellary gratis. Jak widać, czasami warto ryzykować :)

  Odpowiedz
 • avatar
  2021.11.16 18:26 Slp

  A ja tam bym skorzystal z tych 50 zl. Czekam

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Jak zarobić 50 zł w 5 minut, czyli na czym polega szwindel z kryptowalutą Stellar w tle

Komentarze