18.04.2012 | 20:23

avatar

Adam Haertle

Koń trojański dedykowany dla hoteli

Wraz ze wzrostem poziomu zabezpieczeń systemów informatycznych banków i dużych firm, cyberkryminaliści coraz więcej uwagi poświęcają mniejszym przedsiębiorstwom. Co prawda jednostkowe zyski z takich ataków są mniejsze, jednak decydującym czynnikiem jest łatwość ich przeprowadzania.

Specjaliści firmy Trusteer odkryli na jednym z zamkniętych forów „dla wtajemniczonych” ofertę sprzedaży konia trojańskiego, dedykowanego dla branży hotelowej.

Wpis na forum (źródło: Trusteer)

Proponowany model biznesowy jest prosty i wykorzystuje fakt, że większość hoteli korzysta z dedykowanych aplikacji do obsługi klienta, w tym również przyjmowania płatności. W trakcie rejestracji płatności, na ekranie pojawiają się dane karty płatniczej używanej przez klienta. Aplikacja oferowana na forum wykonuje zrzuty ekranu w odpowiednim momencie, umożliwiając poznanie numerów kart używanych przez gości hotelowych.

Co ciekawe, w cenie 280 dolarów, oprócz samej aplikacji, otrzymujemy dodatkowe produkty (prawie jak w Telezakupach Mango). Po pierwsze, dostajemy instrukcję konfiguracji konia trojańskiego wraz z dedykowanym programem szyfrującym i pakującym, zapewniającym niewykrywalność przez antywirusy. Dodatkowo otrzymujemy także opis, jak przez telefon przekonać pracownika hotelu do zainstalowania nowego oprogramowania.

Jak widać przestępcy nie tylko kierują swoją uwagę na małe przedsiębiorstwa, ale i upodabniają swoją działalność do firm funkcjonujących w świecie rzeczywistym. W powyższej ofercie brakuje tylko klauzuli „Drugi trojan gratis!”.

Powrót

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Koń trojański dedykowany dla hoteli

Komentarze