03.02.2015 | 23:03

avatar

Adam Haertle

Konferencja Ataki Sieciowe 2015 już wkrótce w Toruniu

Niewiele imprez z obszaru bezpieczeństwa odbywa się w Polsce poza Warszawą, dlatego tym bardziej doceniamy inicjatywy z innych miast. W Toruniu w dniach 24-25 marca na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika już po raz trzeci odbędzie się konferencja Ataki Sieciowe. Tytuł trochę zwodniczy – bo nie tylko o atakach i nie tylko o sieci będzie tam mowa.

atakisieciowe

W programie pierwszego dnia konferencji znajdziemy między innymi wystąpienia przedstawicieli NATO opisujących kwestie bezpieczeństwa cybernetycznego organizacji od strony sprzętowej i programowej oraz zasady reakcji na próby ataków komputerowych, Łukasz Siewierski z zespołu CERT Polska opowie o najciekawszych przypadkach złośliwego oprogramowania zidentyfikowanych w roku 2014, Jakub Pepłoński z Allegro przedstawi najnowsze doświadczenia z obszaru walki z oszustami aukcyjnymi a prawnicy będą omawiać kwestie prowadzenia wywiadu komputerowego i związanej z tym odpowiedzialności. Drugiego dnia tradycyjnie będą miały miejsce prezentacje członków koła naukowego oraz zgłoszonych referatów.

Opłata konferencyjna wynosi jedyne 150 PLN a już wkrótce w naszym serwisie ogłosimy krótki konkurs, w którym będzie można wygrać darmową wejściówkę. Zapraszamy.

Powrót

Komentarz

 • avatar
  2015.02.04 02:32 ToRepublicForum

  Kurde, no mam mały dysonans. Z jednej stron nie wypada pojawiać się oficjalnie na tego typu imprezach. Z drugiej – prelekcja Grupy Allegro może okazać się bogata merytorycznie i wnieść co niektórych z nas na dosłownie „nowe wyżyny wyjebkowego szlaku”.
  I do tego ta możliwość ujrzenia Konrada Mazura, a być może i nawet dosiągnięciea zaszczytu uściśnięcia ręki naszego ulubieńca…
  Ahh, rozmarzyłem się trochę

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Konferencja Ataki Sieciowe 2015 już wkrótce w Toruniu

Komentarze