29.08.2019 | 08:06

avatar

Adam Haertle

Konferencja What The H@ck powraca, tym razem na Stadionie Narodowym

W zeszłym roku ponad tysiąc osób wzięło udział w pierwszej edycji naszej konferencji What The H@ck. Po jej zakończeniu zebraliśmy ponad 300 ankiet, przeanalizowaliśmy i dzisiaj przedstawiamy drugą, jeszcze lepszą edycję!

Jeśli tak podobało się wam w zeszłym roku, że chcecie bez dalszej lektury artykułu po prostu kupić wejściówki na tegoroczną edycję, to zapraszamy na stronę konferencji. Uwaga, sprzedaż najtańszych biletów ruszy później – szczegóły poniżej.

W zeszłorocznej edycji chwaliliście program i prelegentów – w tej obiecujemy, że poziomu nie obniżymy i prelekcje będą co najmniej równie ciekawe (a tych pojedynczych wpadek postaramy się uniknąć, bogatsi o nowe doświadczenia). Mieliście za to trzy ważne postulaty mające sprawić, by było jeszcze lepiej – oto, jak chcemy się z nimi zmierzyć.

Miejsce, kawa i nagrania

Te trzy tematy przewijały się w większości opinii. Zacznijmy od miejsca. W Warszawie (tak, nie planujemy przenosić głównej konferencji) nie jest łatwo o miejsce z wieloma dużymi salami. Rozwiązanie znaleźliśmy jedno i nazywa się ono Stadion Narodowy. Ta miejscówka powinna spełnić wasze oczekiwania odnośnie dojazdu, łatwości przemieszczania się między salami, miejsc na spokojną konsumpcję i konwersację, rozmiarów sal i komfortu. Ma też oczywiście swoją cenę – co musiało znaleźć odzwierciedlenie w cenie biletów, ale o tym za chwilę.

Kawa – brak tego napoju był dużym mankamentem dla wielu osób, zatem postaramy się ten problem rozwiązać. Myślimy o rurociągu.

Nagrania – to najczęściej podnoszony problem dotyczący wystąpień. Uznaliście, że trudno się rozdwoić (lub roztroić) i problemem był wybór ścieżki, w której chcecie wziąć udział. Problem ten rozwiązać chcemy nagraniami występów. Mamy nadzieję, że pozwoli na to budżet imprezy oraz sami prelegenci. Powinno się udać.

Kiedy i za ile

What The H@ck będzie już tradycyjnie zamknięciem sezonu – tym razem zapraszamy was 14 grudnia (w sobotę), gdy wszystkie projekty są już pozamykane i wszędzie panuje spokojny czas przedświąteczny.

Naszym celem nie jest osiągnięcie zysku, a zachowanie wysokiego poziomu dostępności konferencji – również od strony finansowej. Miejsce zmienić musieliśmy i za tą zmianą poszła także zmiana cen biletów, by móc sfinansować wynajem jednego z najlepszych centrum konferencyjnych w Polsce. Zaczynamy także sprzedaż od biletów droższych – te najtańsze znajdą się w sprzedaży trochę później. Jeśli zatem możecie, skorzystajcie z oferty dla firm, póki budżetów szkoleniowych nie skonsumowała wewnętrzna konkurencja.

Jak możecie pomóc

Oczywiście kupując bilet lub zapisując się na listę powiadomień. Oprócz przybycia na konferencję możecie oczywiście zachęcić także do udziału w niej znajomych. Namawiamy też do wzięcia udziału w Call For Papers – nie mamy wielkich wymagań oprócz tego, by prezentacja była świetna :) Możecie także zostać sponsorami naszej imprezy – w zamian oferujemy dużo korzyści.

Do tematu What The H@ck będziemy jeszcze nie raz wracać w najbliższych tygodniach, ale już teraz obiecujemy, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by edycja 2019 była jeszcze lepsza niż 2018. Nie uda się to bez was – zapraszamy do udziału!

Powrót

Komentarze

 • avatar
  2019.08.29 11:49 Jerzy

  1) Nie działa logowanie -> 404
  2) Na 404 w nagłówku jest 'Data Science Summit’ :)
  3) Czy poświadczenia z poprzedniego roku są ważne?
  4) Kiedy dostępne będą kody zniżkowe ?

  Odpowiedz
  • avatar
   2019.08.29 11:59 Adam Haertle

   1,2 naprawiamy. 3 trzeba założyć nowe konto. 4 gdy ruszy pełna sprzedaż. Dzięki!

   Odpowiedz
 • avatar
  2019.08.29 14:55 gregorio

  Musicie poprawić listę prelegentów, nasz CISO wyleciał.

  Odpowiedz
  • avatar
   2019.08.29 15:03 Adam Haertle

   Lista jest z zeszłego roku, nowi będą za ok. miesiąc :)

   Odpowiedz
   • avatar
    2019.08.29 16:28 Ofelia Kluska

    W tym roku prelegenci z zeszłego roku będą wygłaszać prelekcje z przed dwóch lat, tak żeby nikt się nie zorientował że to to samo.
    Będą mówić na przykład o niczym i jeszcze o załącznikach z meilów, ale bez paniki są również statyści do klaskania i gotowe ankiety na najlepszą prezentacje przygotowane przez naszych byłych pracowników i niezależnych kolegów.

    Odpowiedz
    • avatar
     2019.08.29 18:13 Adam Haertle

     Wyciekł nasz plan…

     Odpowiedz
    • avatar
     2019.08.29 18:17 Duży Pies

     Nieźle! Ćwicz dalej trollu xD

     Odpowiedz
    • avatar
     2019.08.29 18:26 gregorio

     „Niezależny” to takie stare afrykańskie słowo oznaczające „nikt mnie nie chce.” Nasz guru zawsze mówił, że prawdziwym ekspertem staniesz się wtedy, gdy dasz tyle prelekcji ile zrobiłeś imprez na komisariacie. Aha każdy wyjazd w delegację nie za swoje pieniądze liczy się za 100 prelekcji.

     Odpowiedz
  • avatar
   2019.08.29 15:17 gregorio

   Znaczy się ten, co popłynął z Warszawy do Płocka? To było prorocze.

   Odpowiedz
 • avatar
  2019.08.29 15:57 Kamil

  Pytanko, czy konferencja bedzie w jezyku polskim ? rozwazam zaproszenie ludzi z zagranicy, ale po polsku to bedzie trudno :)

  Odpowiedz
  • avatar
   2019.08.29 18:12 Adam Haertle

   Tak, będzie głównie lub wyłącznie po polsku.

   Odpowiedz
 • avatar
  2019.08.29 16:19 Jacek

  Czy jest dostępny kod rabatowy dla stałych czytelników z3s? :)

  Odpowiedz
  • avatar
   2019.08.29 18:13 Adam Haertle

   Rozważymy.

   Odpowiedz
   • avatar
    2019.08.29 18:20 Duży Pies

    No właśnie, ja już czytam Z3S z dobrych 5 lat.
    Zamieściłem wiele fajnych komentarzy xD
    Powinienem mieć zniżkę xD

    Odpowiedz
 • avatar
  2019.08.29 17:22 Duży Pies

  Czy będą zniżki dla przedstawicieli służb?
  Miło byłoby wejść na konfa w fajnej cenie.
  Byłby to miły suprise dla umęczonych służbą funkcjonariuszy dbających o bezpieczeństwo RP :)

  Odpowiedz
  • avatar
   2019.08.29 18:28 dziad

   Uważam, że ci, którzy naprawdę ciężko się poświęcają powinni mieć co najmniej 90% zniżki bo to niewdzięczna robota

   Odpowiedz
   • avatar
    2019.08.29 19:15 Duży Pies

    You’re right, buddy!

    Odpowiedz
  • avatar
   2019.08.30 12:21 Wp

   za funkcjonariuszy służb płąci ich przełożony w ramach budżetu na szkolenia. No chyba że na Pegasus wszystko poszło – to przepraszam.

   Odpowiedz
   • avatar
    2019.08.30 19:35 Duży Pies

    Ale ja nie mam z Pegasusem nic wspólnego, to nie ta firma.
    Blisko, ale to nie to samo :)
    .
    Myślę że Pegasus to kurestwo, szczególnie w rękach polskich upolitycznionych służb, będących ramieniem polityków w ich brudnych gierkach.
    Ale nie wiesz nawet jak dużo ludzie sami o sobie piszą w mediach społecznościowych, jak dużo wrzucają fotek i informacji ze swego życia.
    Dziś wystarczy hurtownia danych (nawet typu federacyjnego), Big Data, algorytmy uczenia maszynowego i można z okruchów informacji bardzo dokładnie sprofilować człowieka.
    Nie trzeba Pegasusa, ludzie mają w sobie coś z ekshibicjonisty i sami o sobie opowiadają w Sieci. Ich potrzeba akceptacji, zaistnienia i pokusa kreowania ulepszonego wizerunku samego siebie jest zbyt duża…

    Odpowiedz
    • avatar
     2019.09.12 19:51 Said

     > Pegasus to kurestwo,
     > szczególnie w rękach polskich upolitycznionych służb,
     > będących ramieniem polityków w ich brudnych gierkach.

     A gdyby służby nie były upolitycznione to Twoim zdaniem nie byłby kurestwem?

     Ustawa dopuszcza kontrolę operacyjną od momentu wydania zarządzenia przez sąd – i dlatego legalnie wolno wtedy utrwalić wiadomości przychodzące i wychodzące począwszy od chwili rozpoczęcia kontroli operacyjnej.

     A użycie Pegasusa oznacza dostęp służb do całości zawartości telefonu. W myśl obecnych przepisów jego używanie przez polskie służby w czasie kontroli operacyjnej jest przestępstwem.

     Co Ty na to?

     Odpowiedz
     • avatar
      2019.09.14 10:48 Cracked Brain

      Ale czego się spodziewałeś?
      Że taki twór jak Pegasus nie pojawi się w końcu w RP i nie będzie używany przez opresyjne/inwigilujące służby?
      Polskie służby niczym nie różnią się od tych światowych, no może tylko tym że są zdziesiątkowane przez poczynania Macierewicza (tzw. „lista Macierewicza” i inne jego wariactwa). W tej chwili polski wywiad korzysta z gościnności zaprzyjaźnionych wywiadów (np. belgiskiego), bo sam już ledwo zipie a odbudowa go to jakieś 10-20 lat pracy od podstaw.
      Co do Pegasusa, oczywiście że jest w Polsce! W kraju ogarniętym prawicowo-nacjonalistyczną histerią. Ludzie którzy teraz trzęsą służbami w Polsce, to politycznych bandyci. Sprawdź historię ludzi którzy teraz sidzą w ABW, AW, CBŚ – zdziwisz się jak bogatą i podłą mają przeszłość i jak dużo zła uczynili.
      Każdy średnio ogarnięty analityk zajmujący się bezpieczeństwem wewnętrznym, domyślał się że taki soft zostanie prędzej czy później kupiony przez RP. I że będzie wykorzystywany do walki politycznej.
      To co teraz widzisz na polskiej scenie politycznej, to walka o władzę.
      Dla Kaczyńskiego i „Zakonu PC” to walka ostatnia, bo jego/ich dni są już policzone.

 • avatar
  2019.08.31 02:52 Marek

  1. Czy opcje dodatkowe (hotel, obiad) będzie można dokupić w późniejszym terminie czy też mogę je dodać tylko i wyłącznie w momencie zakupu biletu?
  2. Czy w cenie jest zawarta pizza tak jak w zeszłym roku?
  3. Czy ceny za hotel są ze śniadaniem czy bez?
  4. Których ścieżek NIE będzie w pakiecie standard?

  Odpowiedz
  • avatar
   2019.08.31 11:40 Adam Haertle

   1. Tak. 2. Nie, PGE Narodowy zakazuje takich rozwiązań. Lunch można dokupić albo jest w najwyższym pakiecie. Organizujemy też foodtrucki, będą prawdopodobnie kolo wejść. 3. Tak. 4. Są wszystkie.

   Odpowiedz
   • avatar
    2019.08.31 13:41 Jacek

    Ad3 to nie odpowiedź na pytanie zadane :)

    Odpowiedz
    • avatar
     2019.08.31 13:54 Adam Haertle

     A, z.

     Odpowiedz
   • avatar
    2019.08.31 18:19 Marek

    Ad. 4 – to w takim razie nie rozumiem do czego odnosi się sformułowanie „Możliwość wybrania tylko 3 ścieżek tematycznych”? Ja to rozumiałem tak, że jest 5-6 ścieżek, ale w pakiecie standard dostępne są tylko niektóre z nich.

    Odpowiedz
    • avatar
     2019.08.31 18:28 Adam Haertle

     To niestety artefakt z jakiegoś cache z wersji testowych witryny. Już krzyczymy na admina i zapewniamy, że wszystkie są dostępne dla wszystkich.

     Odpowiedz
    • avatar
     2019.08.31 20:18 Adam Haertle

     Admin twierdzi że to cache musi być po Twojej stronie. Spróbuj zatem odświeżyć.

     Odpowiedz
     • avatar
      2019.08.31 21:11 Marek

      Typowy admin ;) Spróbowałem na 3 przeglądarkach w private mode + na maszynie w AWS, wszędzie jest to samo, jak na obrazku
      https://screenpresso.com/=pnnBb
      Obstawiam, że to jednak admin powinien odświerzyć ;>

 • avatar
  2019.09.02 19:58 krang

  —–BEGIN PGP SIGNED MESSAGE—–
  Hash: SHA512

  Czy jeśli Krang wybierze Pakiet Standard + Pakiet Organizacji Wspierającej za 750zł to otrzyma tytuł Partnera konferencji logotyp (np. logo Dimension X) i wizytówkę organizacji na stronie wydarzenia oraz rollupach Partnerów?
  —–BEGIN PGP SIGNATURE—–

  iQEzBAEBCgAdFiEELoD/X+zwQFk0qJ1/m217zfyHC4oFAl1tWDUACgkQm217zfyH
  C4orkAf8DVts/KpQB6uEs6jbH8fTJDaRPsI711eKEqlVbQO28AG/+i+BfwRvCS6U
  U0zmDTDH2GGOet71s3kjNqNk/ynJLrgOOnQFwio6Km5Sb3ivuuH3ADNKgVLIxI/8
  46KKhLjk3jqtIHuO3FdDDe+AnVpWc7HogxnDAxLvKjA2jRAZ/O5gavkMApqJvzVn
  bsluSDCug+XNv3WRcnDqkryJCfc0ZinsjwaiJGfL/a04qLL6RpDJGDWnj8s5KG9Q
  Retuy4gGhFqIFw9jMMF1gmURMC1kpPbX+oSK1XpnnrFv1dmcNxM21GEN4Mk4HXtq
  UU+bta2YxQTlqOq+4T1mRdIhDEObDA==
  =jHaZ
  —–END PGP SIGNATURE—–

  Odpowiedz
 • avatar
  2019.09.03 08:24 Janusz

  Czy jeśli stanę na torach i chwycę się trakcji to pojadę jak tramwaj?

  Odpowiedz
  • avatar
   2019.09.11 20:30 MB

   Nie – trakcja wisi na wysokości zwykle ok. 5 metrów nad ziemią, więc albo będziesz stał na torach w podniesionymi rękoma, albo wisiał na trakcji majtając nogami w powietrzu.

   Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Konferencja What The H@ck powraca, tym razem na Stadionie Narodowym

Komentarze