04.10.2012 | 17:25

avatar

Adam Haertle

Konkurs z zagadką – wygraj wejściówkę na konferencję SECURE!

Już za niecałe 3 tygodnie w Warszawie odbędzie się konferencja SECURE 2012. Jeśli chcecie się na nią wybrać, lecz pod koniec roku krucho z budżetem, mamy dla Was niespodziankę – wystarczy rozwiązać naszą zagadkę i wejściówka może być Wasza!

Dzięki życzliwości organizatorów konferencji otrzymaliśmy możliwość wręczenia darmowej wejściówki na konferencję SECURE, wartej ponad 1700PLN, osobie, która prawidłowo rozwiąże przygotowaną przez nas zagadkę. Wejściówka uprawnia do wzięcia udziału w 2 i 3 dniu konferencji i wysłuchania wielu ciekawie się zapowiadających wykładów.

Zasady konkursu są proste – kto pierwszy, ten lepszy, decyduje moment doręczenia emaila z prawidłową odpowiedzią do naszej skrzynki. Aby zapewnić prawidłowy przebieg rywalizacji, z konkursu wyłączeni zostają krewni i znajomi redakcji serwisu.

Treść zagadki

Zadanie konkursowe polega na odszyfrowaniu krótkiego komunikatu o treści podanej poniżej i przesłaniu wersji odszyfrowanej na adres adam [małpa] zaufanatrzeciastrona.pl. W zgłoszeniu niezbędne jest ujawnienie swojego adresu email, który będzie wykorzystany w celu nawiązania kontaktu ze zwycięzcą.

Zaszyfrowany komunikat to

T2d8a2V7cW99Y3BjS2dlbWpn==

Wskazówki

Najważniejsza wskazówka to fakt, że gdy zobaczycie odszyfrowany komunikat, to bez problemu zauważycie, że znaleźliście prawidłową odpowiedź. Jeśli otrzymany wynik nie ma żadnego sensu, to znaczy, że albo nie tędy droga, albo nie dotarliście jeszcze do końca ścieżki. Komunikat jest zaszyfrowany kilka razy, za każdym razem z wykorzystaniem innej procedury. Trzy kolejne procedury szyfrowania można przedstawić jako

L1L2L3L4P1, L5L6L7P2, L7L6L8P3, gdzie Li to elementy zbioru [a,b,e,o,r,s,t,x] a Pi to potęgi dwójki (dla uczczenia okrągłej rocznicy konferencji SECURE)

Na razie zostawiamy Was z tymi wskazówkami. W razie, gdyby do godziny 08:00 5 października (czyli jutro) nie pojawiła się prawidłowa odpowiedź, w komentarzach pod artykułem umieścimy dodatkowe podpowiedzi.

A jeśli się nie uda

Wszystkich, którzy chcą wziąć udział w konferencji a nie zdążą z prawidłową odpowiedzią, informujemy, że na hasło zaufana3strona podane w formularzu rejestracyjnym przysługuje 15% zniżki (zarówno w wariancie z warsztatami jak i w opcji z samymi wykładami).

Aktualizacja 20:16
Już po trzech godzinach jeden z czytelników podał prawidłową odpowiedź. Na razie jej nie publikujemy, w razie gdyby ktoś jeszcze chciał spróbować swoich sił z zadaniem. Czytelnikowi gratulujemy i obiecujemy więcej konkursów w przyszłości.
Powrót

Komentarze

 • avatar
  2012.10.05 11:01 AA

  „Już po trzech godzinach jeden z czytelników podał prawidłową odpowiedź. Na razie jej nie publikujemy, w razie gdyby ktoś jeszcze chciał spróbować swoich sił z zadaniem. Czytelnikowi gratulujemy i obiecujemy więcej konkursów w przyszłości.”
  Fajnie fajnie, tylko rozwiązań było zapewne więcej, nie każdy ma czas siedzieć i szukać czy czasem nie ma konkursu, chyba że chodziło wam o to by nagrodzić takie osoby ;p
  Ale żeby nie było że jestem malkontentem, to fajnie że robicie konkursy i pozdrawiam

  Odpowiedz
  • avatar
   2012.10.05 15:40 Adam

   @AA, nie sądziliśmy, że tak szybko dostaniemy prawidłową odpowiedź. Następnym razem zadania będą trudniejsze oraz ostrzeżemy przed zbliżającym się konkursem :)

   Odpowiedz
 • avatar
  2012.10.25 21:37 Filip

  Podacie rozwiazanie?

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Konkurs z zagadką – wygraj wejściówkę na konferencję SECURE!

Komentarze