Masz kamerę Logitecha? Na wszelki wypadek sprawdź ten klucz w rejestrze.

dodał 30 stycznia 2014 o 07:16 w kategorii Drobiazgi, HowTo  z tagami:

Jednym z największych zagrożeń dla naszej prywatności są kamery internetowe. Aby ograniczyć ryzyko użycia ich do podglądania nieświadomych ofiar, producenci wprowadzili do większości modeli ostrzegawcze światełko. Nie wszyscy użytkownicy jednak wiedzą, że w niektórych modelach producenci przewidzieli również programowe wyłączanie tego światełka. Tak jest własnie w przypadku niektórych modeli kamer Logitecha.

Co prawda „odkrycia” tej funkcji dokonał własnie Alberto Ortega, analizując kod sterownika kamery, ale ta opcja była znana i opisana na forum producenta od co najmniej 5 lat. Wspominamy o niej, ponieważ wygląda na to, że nikt jeszcze w naszym kraju o niej nie wspomniał.

Fragment kodu odpowiedzialny za sterowanie światełkiem

Fragment kodu odpowiedzialny za sterowanie światełkiem

Aby wyłączyć czerwone światełko ostrzegawcze, wystarczy zmienić wartość odpowiedniego klucza w rejestrze systemu Windows. Klucz znajduje się w lokalizacji:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{6BDD1FC6-810F-11D0-BEC7-08002BE2092F}\0000\Settings

pod nazwą

LVUVC_LEDControl

Wystarczy zmienić jego wartość na 0, by lampka przestała się zapalać po włączeniu kamery. Według różnych źródeł metoda ta działa co najmniej w modelach:

  • QuickCam® Pro 9000
  • QuickCam® Pro for Notebooks
  • QuickCam® Orbit AF
  • QuickCam® UltraVision/UltraVision SE

z czego w pierwszych dwóch jest wspierana oficjalnie, a w kolejnych – nieoficjalnie. Biorąc pod uwagę ten nieoficjalny charakter modyfikacji rekomendujemy sprawdzenie wszystkich modeli.