22.04.2012 | 13:44

Adam Haertle

Nowy numer magazynu Phrack

Phrack to absolutna legenda świata bezpieczeństwa IT. Magazyn, którego pierwszy numer ukazał się w roku 1985 (!) i który przez wiele lat swego istnienia mógł być dostępny tylko w serwisach BBS, ciągle żyje i udowadnia, że ma się dobrze. Początkowo zawierający głównie artykuły o phreakingu, crackingu i anarchizmie, w miarę upływu lat i rozwoju internetu ewoluował w stronę tematów związanych ze wszystkimi aspektami bezpieczeństwa komputerowego. Legenda nie umiera nigdy, co udowodnił zespół redakcyjny, wypuszczając kilkanaście dni temu kolejny, 68 już numer magazynu.

O czym możemy poczytać tym razem? W magazynie znajdziemy komentarz dotyczący aktualnej sytuacji geopolitycznej, opis jak pokonać captcha, listę zagrożeń związanych z anonimową pocztą czy też instrukcję hodowli wysokiej jakości marihuany. Dłuższe artykuły techniczne poświęcone są tworzeniu rootkitów na platformie Androida, infekowaniu ładowalnych modułów jądra w wersjach 2.6.x/3.0.x, wykorzystywaniu podatności MS11-004 i wielu innym specjalistycznym tematom. Polecamy lekturę na długi weekend.

Powrót

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Nowy numer magazynu Phrack

Komentarze