15.05.2012 | 20:21

Adam Haertle

Okradasz kafejkę? Wyloguj się z Facebooka!

Pamiętacie idiotę, który umieścił na Facebooku zdjęcie, jak spuszcza benzynę z radiowozu w swoim mieście? Przez pewien czas trwaliśmy w przekonaniu, że nie będzie go łatwo pobić, ale okazuje się, że konkurencja nie śpi. Kolejnymi mistrzami Facebooka zostaje dwóch przestępców z Kolumbii. W jednej z dzielnic Cali o nazwie Calima korzystali oni z usług lokalnej kawiarenki internetowej. Kiedy przyszło do regulowania rachunku, przestępcy zamiast wpłacić należność do kasy, postanowili ją opróżnić. Czynu dokonali i rzucili się do ucieczki.

Zaalarmowane organa ścigania dotarły na miejsce i zobaczyły, że jeden z dwóch geniuszy zła nie wylogował się ze swojej sesji na Facebooku. Po nitce do kłębka policja szybko dotarła do rabusia, przy okazji odzyskując ukradziony przez niego w trakcie ucieczki motocykl. Poszukiwania drugiego trwają – ciekawe, czy był na liście znajomych…

Jaki morał z tej historii? Jeśli jesteś przestępcą, to staraj się ograniczyć do minimum korzystanie z Facebooka. Chyba, że chcesz, by w odzwyczajeniu się od sprawdzania statusu znajomych pomógł Ci system penitencjarny.

PS. Jakiś czas temu inny mistrz Facebooka opublikował swoje zdjęcie we właśnie ukradzionej kurtce, z właśnie ukradzionymi dolarami, używając właśnie ukradzionego laptopa na Facebooku właściciela wszystkich tych przedmiotów. Skończył podobnie jak dwóch wyżej opisanych pobratymców – w więzieniu.

Powrót

Komentarz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Okradasz kafejkę? Wyloguj się z Facebooka!

Komentarze