02.03.2021 | 20:02

avatar

Adam Haertle

Oświadczenie redakcji w sprawie wymierzonej w nas kampanii oszczerstw

Dzisiaj w mediach pojawiły się informacje o rzekomym spisku, zawiązanym przez redakcje prowadzące portale o bezpieczeństwie, a wymierzonym w producenta komunikatora Usecrypt Messenger. Poniżej nasze oświadczenie w tej sprawie.

Od momentu powstania naszego serwisu jego misją jest opisywanie problemów związanych z bezpieczeństwem i prywatnością. Często na naszych łamach wskazujemy na problemy dotykające konkretnych firm, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Opisujemy błędy i wpadki ich usług i produktów, z których korzystają nasi czytelnicy, oceniamy pomysły i ich wdrożenie czy reakcje na incydenty. To nasza dziennikarska misja – informowanie o tym, co ważne dla czytelników w obszarze bezpieczeństwa i prywatności.

Znakomita większość producentów i dostawców, którzy pojawiają się na naszych łamach w negatywnym świetle, reaguje na to w dojrzały sposób. Poinformowani o błędach lub problemach przede wszystkim skupiają się na ich usunięciu, a często także dziękują za ich zgłoszenie. Wiedzą, że ostatecznie chodzi nam o to samo – podniesienie bezpieczeństwa ich użytkowników i naszych czytelników. Niestety nie wszyscy podzielają to podejście.

Producent komunikatora Usecrypt Messenger, choć szybko usuwał wskazywane przez nas problemy (takie jak na przykład opisane w tym artykule), nie przyznawał nam racji, gdy opisywaliśmy niedociągnięcia techniczne jego produktu. Otrzymujemy informacje wskazujące, że podjął działania, mające na celu zastraszenie nas oraz podważenie naszej wiarygodności i reputacji. Jednym z nich jest rzekome złożenie zawiadomienia do prokuratury, w którym podobno insynuuje istnienie grupy przestępczej, która próbuje wymusić zapłatę okupu za zaprzestanie negatywnych publikacji na temat Usecrypt Messengera. Rzekomo nazwa naszego serwisu w rzekomym zawiadomieniu nie pada, pojawia się tam jednak osoba o takim samym nazwisku jak nasz redaktor naczelny i jego drugim imieniu. Taka osoba nie istnieje – w Polsce osób o tym nazwisku jest jedynie kilka i żadna z żyjących nie nosi takiego imienia.

W tym samym czasie pojawiły się publikacje w niszowych portalach, próbujące zarzucić naszemu redaktorowi naczelnemu współpracę z krajowymi służbami. W mediach społecznościowych publikowane były opłacane wpisy i komentarze mające wykazać naszą niekompetencję. Z tych samych kont publikowane były komentarze opisujące przewagę wspomnianego komunikatora nad innymi, konkurencyjnymi.

Wspólne oświadczenie

Kilka dni temu mogliście zwrócić uwagę na nasz wpis w mediach społecznościowych.

Takie same opublikowały także Niebezpiecznik oraz Informatyk Zakładowy. Oto treść naszego wspólnego oświadczenia.

shasum /Users/ah/Desktop/Wspólne\ oświadczenie\ 3\ redakcji.pdf  c823092c5e7a33b1abd155b30ae6ae4a6d6fbc59 

Zachęcamy też do lektury:

To nie koniec tej historii. Będziemy was informować o jej dalszych losach. Tymczasem wracamy do naszej pracy – wiele artykułów czeka na napisanie.

Powrót

Komentarze

 • avatar
  2021.03.02 20:12 Luko

  Współczuję, że musicie marnować czas na takich gamoni. Wygląda na to, że słabo znoszą krytykę a na dodatek są wredni.

  Use Signal :)

  Odpowiedz
  • avatar
   2021.03.03 06:48 Trpy

   Już od pierwszej reklamy usetrypra w telewizji zastanowiło mnie jedno. Jak podmiot który teoretycznie wprowadza profesjonalne narzędzie zdecydował się na reklamowanie się w stylu który przypomina mix telezakupów z lat 90 i scamow finansowych typu „zerowe akcje marihuany”.

   Dziwi mnie też że panienki z usecropra tak bardzo czepiają się słówek podczas gdy ich telewizyjna reklamą mówi że ich aplikacja na pewno zapewni bezpieczna komunikację. Wykonałem test: shackowalem swój własny telefon umożliwiając podsłuch z innego telefonu i marnaapka nawet się nie zająknął.

   Odpowiedz
  • avatar
   2021.03.03 09:34 UseSignal

   Spokojnie. Taka „afera” to niezła darmowa dźwignia reklamowa. Chłopaki za darmo wskazali niedoróbki a ci to wykorzystują. Signal jest za darmo.

   Odpowiedz
   • avatar
    2021.03.03 12:39 TouHou

    Korekta. signal nie jest za darmo a utrzymuje się z dotacji. zachęcam do wpłacania za utrzymacie swojej treści na serwerach :D

    Odpowiedz
  • avatar
   2021.03.04 09:08 mniam

   W sumie na dobre wyszło że ta sprawa z usercrypt wypłynęła. przypomnieli mi o waszej stronie, odtąd bedę czytał w miarę regularnie. bo przyznam się, zapomniałem o was :)

   Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.02 20:18 Adrian

  Należą Wam się brawa za prawdziwie dziennikarskie podejście! Czytelnicy są z Wami!

  Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.02 20:26 Andrzej Kurowski

  > Taka osoba nie istnieje

  Lepiej użyć słowa ”najprawdopodobniej”…

  > w Polsce osób o tym nazwisku jest jedynie kilka
  > i żadna z żyjących nie nosi takiego imienia.

  Nie wszyscy mieszkańcy Polski są w rejestrze PESEL czy rejestrach urzędów stanu cywilnego, skąd pochodzą statystyki imion.

  No i nie wszystkie osoby o nazwisku H. i polskobrzmiącym imieniu mieszkają w Polsce.

  Odpowiedz
  • avatar
   2021.03.02 20:31 adamh

   Rozumiem Twoje podejście ale naprawdę znam wszystkich żyjących w Polsce członków mojej rodziny osobiście i żaden nie ma na imię Michał. Ja mam tak na drugie.

   Odpowiedz
   • avatar
    2021.03.02 21:58 Koren

    Rozumiem. Nie zmienia to faktu, że nie wszyscy Haertlowie na świecie to Twoi bliscy krewni. Zresztą bywa że o niektórych krewnych w ogóle nie wiadomo że istnieją, np. o nieślubnych dzieciach.

    Odpowiedz
    • avatar
     2021.03.02 22:45 juzek

     I te osoby są też ekspertami od bezpieczeństwa. Hmmm tak, to z pewnością ma sens.

     Odpowiedz
     • avatar
      2021.03.03 14:10 Stanisław

      Chodzi o nieścisłość.

      Pan Adam nie stwierdził, że jest jedynym w Polsce bezpiecznikiem o nazwisku Haertle (z tym bym nie polemizował).

      Ponieważ jego nazwisko w Polsce jest bardzo rzadkie, to twierdzi, że „wszystkich swoich krewnych w Polsce zna” oraz „taka osoba nie istnieje”. I to są stwierdzenia nieuprawnione. Nie mają wpływu na zasadniczą treść artykułu, ale nadal są nieuprawnione.

     • avatar
      2021.03.03 15:21 Adam Haertle

      Jaki dowód sobie wyobrażasz, który by Cię przekonał? Pytam z ciekawości, nie mam potrzeby Cię do niczego na szczęście przekonywać.

     • avatar
      2021.03.05 00:03 Filip

      Moze to byl Adam Hantle? ;)

      Jakie to wszystko jest zalosne. Trzeba zapamietac tych ludzi i obserwowac ich poczynania.

    • avatar
     2021.03.02 23:34 kordy

     prawdopodobieństwo, że taka osoba istnieje i akurat została wymieniona w tym konkretnym pozwie jest pomijalne

     Odpowiedz
     • avatar
      2021.03.03 14:13 Stanisław

      Jest bardzo małe. Ale autor napisał „nie istnieje” (czyli p=0).

  • avatar
   2021.03.03 06:53 Ttt

   Andrzejki to znajdź tego Michała H. i wtedy będziesz miał o czym mówić. Pismo to nie dowód matematyczny, że każdy fakt ma być zbadany. Stanowisko jest takie jak słyszałeś. Jak się nie zgadzasz to przedstaw jakiś dowód na pomyłkę a nie teksty typu istnieje dodatnie prawdopodobieństwo że dziś w szpitalu rodzi się Michał H.

   Odpowiedz
   • avatar
    2021.03.03 14:12 Stanisław

    Przedstawienie dowodów to obowiązek twierdzącego, a nie tego, który poddaje jego twierdzenia w wątpliwość.

    Odpowiedz
    • avatar
     2021.03.03 17:45 Taki_fajny

     Stanisław, nie kłopocz się. Redaktor i jego klakierzy tego nie zrozumieją. Nie pierwszy raz z resztą Redaktor lubi sobie tutaj z pozycji pana i władcy rzucić jakimś stanowiskiem, nie poprzeć go żadnym konkretnym faktem, a następnie oburzyć się w komentarzu, ze ktoś śmie mu wytknąć nierzetelność. W tym wypadku sprawa oczywiście pomijalna ale bywały lepsze kwiatki. Ten typ tak po prostu ma i nie ma co tracić czasu gdy Redaktor sobie niszowe dziennikarstwo uprawia.

     Odpowiedz
     • avatar
      2021.03.03 17:50 Adam Haertle

      Kocham <3 Pisz częściej!

     • avatar
      2021.03.04 16:56 klak_jerzy

      ach ten Redaktor!! brzydki niedobry Redaktor! a fe

     • avatar
      2021.03.08 14:35 weryfikuje.pl

      „Nierzetelność” to tutaj nietrafione słowo. Zdecydowanie lepiej pasuje „niedokładność”.

     • avatar
      2021.03.18 09:47 B&B

      Lovciam gdy oczywisty płatny troll mówi o nierzetelności.

    • avatar
     2021.03.06 13:29 Ttt

     Chyba śnisz. Naprawdę twierdzisz że jeżeli wyjdę na miasto i powiem nagłos, że cukierki są po 3 zł w sklepie to muszę tam iść zrobić zdjęcie i okazać dowody każdemu kto to usłyszał.
     Pamiętaj że pisma – nawet prawnicze, to nie dowody matematyczne. Wciąż jeżeli uważasz że taka osoba istnieje to możesz ją pokazać. Każdy rozumie o co chodzi gdy Adam napisał że nie istnieje, a tobie radzę dojrzeć delikatnie.

     Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.02 20:30 mirek

  Najpierw epickie (samo)zaoranie Pata i Mata od Usecrypta na łamach Z3S (jeszcze raz szacunek za odwagę w tej sprawie). Potem uruchamiają prawnika strasząc pozwami. Zamiast się ogarnąć i wynająć renomowaną agencje PR do gaszenia pożaru zwiększają ciśnienie benzyny. Świadomość że ci sami giganci intelektu są odpowiedzialni za program sprawdzający czy mikrofon nie jest shakowany jest dla mnie najlepszą rekomendacją Usecrypta. Życzę siły i wytrwałości w byciu Z3S

  Odpowiedz
  • avatar
   2021.03.02 21:49 kili

   Agencja PR była, ale za mało zapłacili, bo zarejestrowała boty, które ładnie można było zdemaskować – zadaniem botów miało być wychwalanie UseCrypt :)

   Odpowiedz
   • avatar
    2021.03.03 09:36 Chester

    Czasem dobrze być w bańce informacyjnej – zupełnie mnie ten kupiśniaczek ominał :)

    Odpowiedz
  • avatar
   2021.03.25 15:30 (c)hemik

   Analogia z benzyną zła, jak się doleje naprawdę sporo benzyny do ognia to się go ugasi właśnie – poprzez wypalenie tlenu.

   Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.02 20:36 aten

  Czy ten usecrypt ma swoją stronę, bloga, microbloga?
  Czy musi pisać przez osoby trzecie?

  Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.02 20:48 Wujek Pawel

  Jesli faktycznie poszli albo pojda do prokuratury to odniosa spektakularna porazke i sami sie osmiesza. Obstawiam, ze najdalej za rok nie bedzie sladu po tym „komunikatorze”

  Odpowiedz
  • avatar
   2021.03.02 22:53 juzek

   UseCrypt się lansuje co najmniej od 2017 r., wystarczy poszukać taga #usecrypt na fejsie. Aktorzy tacy jak Socha, Szyc, Zielińska, Wendzikowska, a także np. Michał Piróg byli zaangażowani w promocję tego czegoś. Zasadzają się po januszowemu na sporą kasę, mają jakieś hasło typu (cytuję z pamięci) „czy 2 zł dziennie to dużo za twoją prywatność?”. Tak, że nie, to już z nami zostanie, jak Albicla, pis i koronawirus.

   Odpowiedz
  • avatar
   2021.03.25 15:35 jlgljg

   Gorzej jak mają finansowanie z tego samego źródła co prokuratura czyli z naszych podatków. Coś mi tu 3 literowcami zajeżdza przy tym clonie signala. Ktoś kto został klientem usecrypta powinien poprosić o jego źródła zgodnie z GPLv3, na którym jest Signal, a którego kod wykorzystali.

   Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.02 21:18 Moris

  Nie za bardzo rozumiem. Pozwy będą, psucie opinii będzie – tego się nie uniknie. Taki los. Po co więc takie oświadczenie? Ani to nic nie zmieni, ani to merytoryczne. Ale hohoho, takie trzy podpisy jednym głosem, szanuję, szanuję :-)

  A ten soft to poniósł PR-wą porażkę, raczej się z takim obciążeniem nie podniesie. Też – taki los.

  Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.02 21:48 liściasty

  xDDDDD
  Porywać się z oszczerstwami na Adama i Piotrka xD
  No chyba że mają model marketingu „nie ważne jak mówią, grunt że mówią”.
  Tak czy inaczej, babcia zawsze powtarzała że jeśli jakiś produkt trzeba nachalnie reklmaować to znaczy że nie jest wart swojej ceny.
  I co? Babcine rady znów się sprawdzają – usecrypta widziałem w TV i to nie raz, w necie nie wiem bo #teamadblock here, no ale byłem mocno sceptyczny i trzymałem się swoich sprawdzonych telegram + signal.

  Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.02 21:55 Elkubalibre

  …i pomyśleć, że w app store apka ma całe 4.5 gwiazdek. Tamte opinie też wyglądają na sponsorowane.

  Odpowiedz
  • avatar
   2021.03.02 22:46 Ojejku

   Już ma 2.3 na Google Play. Co to się stało? Kilka godzin temu było jeszcze 3.4?

   Odpowiedz
  • avatar
   2021.03.02 23:34 Marek

   Na szczęście jest już 2.4
   Ale apel do wszystkich: jeżeli rzucicie się wszyscy naraz wystawiać jedną gwiazdkę to Google sam z siebie może później pousuwać takie opinie.

   Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.02 22:47 Teos

  Okazuje sie ze bycie kryptologiem z WAT nie we wszystkich srodowiskach wystarcza za bezwzględny dowód kompetencji. Dla Was to walka o prawde a im podwaza biznes i ich kompetencje stad taka walka. Targetem tej akcji medialnej sa klienci i inwestorzy Usecrypt. Ale ponoc kazdy produkt da sie naprawic. W końcu po Windows Me bylo Windows XP.
  Jestesmy z Wami.

  Odpowiedz
  • avatar
   2021.03.03 06:59 Duży Pies

   Agresja skierowana do Adama i innych topowych bezpieczników, to nieudana i rozpaczliwa próba ratowania ich biznesu, bo o to im chodzi. Gdyby naprawdę chcieli stworzyć bezpieczny produkt, przyjęliby z pokorą słuszną krytykę, poprawili błędy i wypuścili poprawiony i porządny produkt.
   Biznesowo i środowiskowo – to wizerunkowa katastrofa! Nie pomoże im nawet to że mają doktorat na WAT i że są „członkami polskich naukowców” xD Dżizas, swoją drogą, co za obciach zamieścić takie coś w sprostowaniu w mediach! Jak ten gość zrobił maturę z polskiego?
   Osobna sprawa, to zamknięty kod produktu bazujący na Signalu – wszyscy uważają takie działanie za zwykłą kradzież!
   Panowie „członkowie polskich naukowców”, naprawdę lepiej odpuścić niż atakować osoby takie jak Adam, który milion razy udowodnił że ma czyste intencje! Z każdym kolejnym dniem tego ataku, kompromitujecie i pogrążacie się jeszcze bardziej!
   Nie ma ludzi którzy nie popełniają błędów, bo wszyscy je popełniamy, ale życiową cnotą jest pokora w dążeniu do sukcesu i szczera chęć poprawy, jeśli popełnia się błędy. Wam tego brakuje. Brakuje wam zwykłej odwagi w przyznaniu się do błędu!

   Odpowiedz
   • avatar
    2021.03.03 14:16 Stanisław

    > Jak ten gość zrobił maturę z polskiego?

    To jest niezły wskaźnik poziomu niektórych ludzi zatrudnionych na WAT za pieniądze podatników.

    Odpowiedz
    • avatar
     2021.03.03 15:51 Rav

     Niestety za chwilę okaże się, że pan ma zespół Aspergera albo jakiś inny i walicie prosto w szczepionkę :) Co za czasy…

     Odpowiedz
     • avatar
      2021.03.30 12:40 DanielBezMajtek

      I tureta jak don Orleone.

 • avatar
  2021.03.02 22:48 Marek

  Trzymaj się Adam, nie daj się! Jeżeli można Cię w jakikolwiek sposób wspomóc to daj znać. Jak będzie potrzeba pozatrudniać prawników, to rób zrzutkę, masz moje kryptowaluty!

  Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.02 22:48 Wkręcony

  Ale jak to? Przecież UseCrypt został stworzony przez ekspertów z Wojskowej Akademii Technicznej i jest reklamowany przez ludzi z polskich służb wojskowych. Oni by nas okłamali?

  Odpowiedz
  • avatar
   2021.03.03 12:44 miś

   I to „reklamowany przez ludzi z polskich służb wojskowych” jest najlepszą rekomendacją, aby nie używać tego produktu, jeśli komuś zależy na prywatności.

   Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.02 23:09 asdsad

  Oni naprawdę tyle zarabiają na UserCrypcie, że stać ich na te wszystkie reklamy i kampanie? Czy po prostu postawili wszystko na jedną kartę (zadłużając się) i teraz kombinują jak tu wyjść na plus?

  Odpowiedz
  • avatar
   2021.03.04 18:58 C. Bolek

   Myślę, że właśnie jest tak, że bardzo się 'denerdują’ – ktoś (lub grupa ktosiów) zainwestowała w ten projekt kupę kasy, która miała się zwrócić z dużym zyskiem i w miarę szybko. Poszła na reklamę (reklama SPORO kosztuje) i na boty żeby nabijały opinie i naganiały owieczki – a tu klapa i powszechna krytyka. I zamiast strzyżenia jest nerwowa walka o utrzymanie sprzedaży na jakimś poziomie …
   No naprawdę może wzbudzić frustrację i w rezultacie – agresję …

   Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.02 23:21 Heh

  [nietechnicznie] Ten caly UseCrypt to – moim zdaniem – na poczatku nie byl zly pomysl (o ile wciaz nie jest).

  Ale to – o ile sama prawda – to już jest grubas.

  Zdaje sie, ze chodzilo o (1) stworzenie bezpiecznego komunikatora dla (2) profesjonalnego odbiorcy. Pomysl super. Wlasna (klienta) instancja (TAK, wlasne serwery) w zalozeniu bezpiecznego komunikatora (pomijam fakt gmerania w krypto) umozliwiajaca tylko wewnatrzzespolowe kontakty bez szerokiego dostepu. No idealnie. Z tego co kojarze nawet chwycilo i kilka takich deali zostalo wdrozonych. Przekaz marketingowy zwiazany z tajemnicami i sluzbami wsparty odpowiednim PR i zespolem handlowym byl. Co moze sie nie udac ? Ano moze. Jedno. Moze sie to zwyczajnie nie spiac biznesowo. Grupa klientow waska i dosc biedna. Skoro waska to produkt musi byc drogi. A skoro biedna taka grupa docelowa to biznes lezy.

  Idzmy zatem szeroko – ktos powiedzial. Ludzie juz po awarnesie w wiekszosci, chca byc bezpieczni. Placa grosze w subskrypcyjach za jakies netflixy to i zaplaca za poczucie bezpieczenstwa. Czy tu sie cos moze nie udac ? Ano moze. Kuriozalne, ale ten sam przekaz dla szerokiego odbiorcy co dla profesjonalnego. I – znow moim zdaniem – popelniono dwa bledy. (1) W przekazie zbyt duzo mowi sie o tajnych sluzbach, agentach, tajnych jednostkach. Owszem, ludzi to interesuje (w kinie i literaturze), ale na co dzien nie chca miec z tym nic wspolnego, bo sie zwyczajnie boja. I (2). Gdy sie mowi o „hakowaniu” to trzeba znac srodowisko hakerskie/IT. W walce o idealy zjednoczone i nie odpuszczajace. A najgorsze jest dla UCM to, ze znajace technologie, nieufne, ale ambitne i wciaz malo docenione (to wazne). I tutaj polegli doszczetnie. Od prob zorganizowania „audytu”, przez armie polbotow w komentarzach i pseudotechnicznych artykulach konczac na rzuconym srodowisku wyzwaniu („Mosad nie zlamal, co nam zrobicie?”).

  Do przepalenia na promocje byla i chyba nawet jest fortuna (mega sprawa). Jednak zrobili to w mojej ocenie najgorzej jak sie dalo. Odwrotu juz nie widze, bo w srodowisku, ktore moglo i pomogloby nawet bezinteresownie, no dobra, za chwale i w imie idealow, obecnie sytuacja podchodzi pod „znecanie sie”. Teraz juz chyba kazdy kto ma klawiature i umie wpisac wiecej niz 30 znakow na minute krzyczy „KRWI”. I – chyba (?) – slusznie. Pycha nie poplaca. I szybka chec monetyzacji na tym rynku tez sie jakos szeroko nie sprawdzila.

  Tak bylo, nie zmyslam. Ale wracam do garow, bo co ja tam sie na wielkim biznesie i mosadach znam.

  I na koniec, parafrazujac zlomnika: moze i nie jest bezpiecznie, ale za to drogo. W komunikatory chyba jednak nie umio.

  Odpowiedz
  • avatar
   2021.03.03 06:14 pd

   ten komentarz wyczerpuje temat moim zdaniem. Sto procent racji, wszystko w punkt.

   Odpowiedz
  • avatar
   2021.03.03 15:07 u

   „Zdaje sie, ze chodzilo o (1) stworzenie bezpiecznego komunikatora dla (2) profesjonalnego odbiorcy. Pomysl super.”
   profesjonalny odbiorca nie będzie korzystał z zamkniętoźródłowego oprogramowania i wierzył na słowo
   __
   „Wlasna (klienta) instancja (TAK, wlasne serwery)”
   no to p2p czy serwery?
   __
   „pomijam fakt gmerania w krypto”
   a to jest chyba meritum tego wszystkiego
   __
   „umozliwiajaca tylko wewnatrzzespolowe kontakty bez szerokiego dostepu”
   jest jakiś komunikator który tego nie umożliwia? xD
   __
   „Moze sie to zwyczajnie nie spiac biznesowo.”
   chyba że zyskiem mają być podsłuchane rozmowy polityków
   __
   „Skoro waska to produkt musi byc drogi”
   raczej chodzi o to żeby był ślad płatności i dało się identyfikować użytkowników. bo z namierzeniem po samym IP polskie służby miałyby problemy
   __
   „Placa grosze w subskrypcyjach za jakies netflixy to i zaplaca za poczucie bezpieczenstwa.”
   bez płatności byłoby bezpieczniej
   __
   „W przekazie zbyt duzo mowi sie o tajnych sluzbach, agentach, tajnych jednostkach.”
   bo na samym początku wydało się że to produkt WAT i służb wojskowych i nie dało się tego cofnąć
   __
   „Do przepalenia na promocje byla i chyba nawet jest fortuna”
   bo służby mają nieograniczony budżet

   Odpowiedz
   • avatar
    2021.03.05 11:15 Lugatka

    zatem zostają dwie hipotezy:
    1. komunikator stworzyły służby
    2. V440, czyli spółka od UCM, to jedna wielka pralnia pieniędzy

    Odpowiedz
   • avatar
    2021.03.05 21:04 Heh

    Z wiekszoscia Twoich komentarzy trudno sie zgodzic, zakrawaja o paranoje. Sluzby maja ograniczony budzet, a na pewno w PL.

    Odniose sie jeszcze tylko do “xD”. Znam tylko jedno inne narzedzie, ktore umozliwia tylko wewnatrzzespolowe rozmowy i wymiane plikow. Istnieje cos takiego jak szwajcarska Adeya (chodzi o temat on-premise), ktory w Gartnerze jawi się w Hype Cycle w kilku kategoriach. To tak informacyjnie jakby jakies sluzby kiedys pytaly o komunikator, za ktory chca placic.

    Tak sie nakreciles, ze nie zrozumiales co zostalo napisane. Przemedrkowales.

    Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.02 23:46 pawel

  Ktoś ma pomysł jak najlepiej powiadomić autorów Signala o tym, że firma U****ypt rozpowszechnia program oparty na ich kodzie bez udostępniania kodu źródłowego, a tym samym łamie licencję Signala?

  Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.03 01:37 DontUseCrypt()

  Na stronie: https://bringingprivacyback.com/ ( Copyright 2021 by UseCrypt ) można zapoznać się z różnymi rodzajami treści sponsorowanych.

  Swoją drogą polecam sprostowanie przesłane do redakcji AntyWeb.pl: https://static.antyweb.pl/wp-content/uploads/2021/02/01121627/SPROSTOWANIE1.pdf

  Smutne. Okazuje się, że każda niezależna publikacja ujawniająca sponsoring na każdym kroku spotyka się z taką reakcją. Nie wiele ma to wspólnego z bezpieczeństwem. Firma z takim brakiem zaplecza etycznego i transparentności ma czuwać nad bezpieczeństwem zwykłych użytkowników ? Korzystając z kodu OpenSource jawnie próbuje dyskredytować społeczność, która go stworzyła? Hipokryzja. Product ten nigdy nie otworzy swojego kodu, ani nie zostanie udostępniony na żadnej platformie bugbounty z wiadomych nam przyczyn. Cytując klasyka “za mało umiecie dlatego kłamać musicie”. Szkoda, że “lider technologii 5G” dał się wmanewrować w reklamę tego produktu bez weryfikacji.

  Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.03 07:36 Leszek

  Przecież to właśnie polskie służby założyły UseCrypt. Co im odbilo?

  Odpowiedz
  • avatar
   2021.03.03 09:47 Ch

   Pewnie nie spodziewali się zdemaskowania. Albo to miało wciagnać redaktorów od security aby ich potem móc dojechać bo może zaczęli być niewygodni.
   Bo w aż taki poziom niekompetencji nie uwierzę.

   Odpowiedz
  • avatar
   2021.03.03 10:00 Komunista

   To mafie, służby i loże

   Odpowiedz
  • avatar
   2021.03.03 14:24 Stanisław

   Dlaczego służby miałyby go zakładać? Uważasz że mają problem z podsłuchiwaniem nietechnicznych?

   Odpowiedz
   • avatar
    2021.03.03 16:19 d

    „Dlaczego służby miałyby go zakładać?”
    żeby podsłuchiwać polityków
    „Uważasz że mają problem z podsłuchiwaniem nietechnicznych?”
    tak, nawet z otrzymaniem danych z Facebook Messengera
    a licencja na Pegasusa pozwala na włamanie się tylko 10 osobom

    Odpowiedz
   • avatar
    2021.03.05 16:49 kez87

    >Dlaczego służby miałyby go zakładać? Uważasz że mają problem z podsłuchiwaniem nietechnicznych?

    Drogi Staszku było na niebezpieczniku:
    https://niebezpiecznik.pl/post/abw-ujawnila-swoje-tajne-lokalizacje-no-coz-to-sie-zdarza/

    I mógłbym tak więcej,ale już to tyle razy pisałem o tym dokładnie w w necie,że mi się odechciewa leżącego kopać. Nawet się nie pofatygowali pogrozić paluszkiem z mejlem typu „weź przestań pan” tak im wstyd albo tacy zdolni w kwestii nietechnicznych ;)

    Te służby specjalne(j troski),to są takie,że głowa boli na samą myśl o tym co ci ludzie zdolni jeszcze odwalić po doktorku o nazwisku co będzie za miesiąc który im miał podjechać SKOTem pod sejm się wysadzić ( któremu zrobili potem za kratami samobójstwo: niepotrzebnie – bo kto mądry uwierzy,że SKOTem dało by się podjechać pod sejm ?)

    —-

    Sobie poszukałem artykułów pana MG i Pana KK btw.
    10.24425/ijet.2020.131892 : to ma być odkrywcze ? Serio ?
    10 lat temu to może tak…

    DotAuth ? Pomysły nawet będące sporym krokiem naprzód w stosunku do pomysłu tego Niemca: https://www.xeraina.ch/reports/P6_2015_Circular_Codes.pdf robiącego takie skrzyżowanie barcodu i qra na LICENCJAT…

    …aaaale Paaaanowie,Paaanowie: no gdzie k… implementacja ? ;) Albo choć ślad po jej zrobieniu ? Pomysł niegłupi, mimo tego że wygląda na inspirowany okrągłymi kodami 2d ale co dalej ?

    Matematyka zrobiona,koncept jest i tyle… Jak z czołgiem lekkim PL-01…

    Cała reszta w tym Stegano – no tu trudno mi oceniać odkrywczość,ok, tu są może bezpieczni aż jakiś wymiatacz przyjdzie.

    Wnioski: Panowie MG i KK by się douczyli i nie powinni iść tak na łatwiznę to może kiedyś jak znów rozwiną jakiś stary pomysł (tym razem oby dobrze i do końca) to może,być może osiągną wreszcie sukces finansowy na który się połasili. Wiadomo,że żadna uczelnia to nigdy kasą dla doktoranta czy asystenta nie śmierdzi,ale uruchomienie znajomości i komercjalizacja czegoś czego się trzeba potem wstydzić to kaszana,a pójście przy tym w zaparte i pójście na wojnę z branżą w której się robi badania to już głupota…

    Odpowiedz
  • avatar
   2021.03.06 21:49 Teos

   A jak sluzby to ktorej generacji bo to tez roznica.

   Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.03 08:16 Komedia Pomyłek

  Tak to jest jak się DRM-y łamie w EvilCorp :)

  Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.03 08:45 fln

  Archon z arhn.eu też kiedyś dostawał pogróżki od prawników producenta jakiegoś szajsu, który zrecenzował (i co ciekawe recenzja była nawet dość pozytywna). Najważniejsze to nie bać się dzbanów, jesteście dziennikarzami i dopóki przedstawiacie fakty o ich działalności to mogą Wam skoczyć. W sumie fajnie że robią taką aferę, to się dla nich źle skończy, zawsze się źle kończy próba uciszenia mediów.

  Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.03 10:23 Mateusz

  Miałem przyjemność, a raczej nieprzyjemność kontaktu z usecrypt. Kontakt po ich stronie to Pani Adrianna Pindara, która odpowiadała niby za marketing. Jej praca skupiała się na kupowaniu influencerek, głównie swoich znajomych z klubów takich jak the view, delite, Sketch i foksal18. Choć nie miała żadnego pojęcia o szyfrowaniu lub o aplikacji, podobnie jak jej koleżanki, to była chętna w oferowaniu szybkich pieniędzy w celu wypromowania marki. Oczywiście dało to krótki efekt, ponieważ osoby które słyszały o usercrypt zaczęły weryfikować wiedzę po stronie promotorek jak również aplikacje. Ponieważ byłem ostrożny, odmówiłem łapówki. Panią Adriannę serdecznie pozdrawiam, cieszę się że jej narzeczony który handluje bitymi i kradzionymi samochodami ma się dobrze.

  Odpowiedz
  • avatar
   2021.03.03 14:23 Stanisław

   > Panią Adriannę serdecznie pozdrawiam, cieszę się że (…)

   Jaki to ma związek z działaniami tej pani?

   Czyżbyś stosował bolszewicką strategię uderzania w najbliższych?

   Do tego jeszcze *publiczne* ujawnienie cudzych grzechów, które nijak się mają do działalności tej pani? Powiało delikatnym szantażykiem pt. „dużo o tobie wiem, kotku”…

   Jak masz informacje o przestępstwie, możesz zawiadomić prokuraturę. W polskim systemie prawnym tożsamości podejrzanych i skazanych się nie upublicznia.

   Redację proszę o rozważenie, czy nie usunąć ostatniego zdania w cytowanym komentarzu. Moim zdaniem godzi on w cudze dobro.

   Odpowiedz
   • avatar
    2021.03.03 16:17 Radd

    @OP DZIĘKUJĘ CI, w końcu mam informację kto prowadził marketing dla tej krzak-organizacji. Ta Pani o której wspomina OP to osoba która sprawiła, że mnóstwo młodych ludzi „zaufali” influencerkom, a tak naprawdę kupili abonament i następnie przestali z niego korzystać. Promocja przez „słupy” powinna być karana w naszym kraju, a Pani A.P. jest winna w wprowadzeniu ludzi w błąd.

    Odpowiedz
   • avatar
    2021.03.05 16:26 Holden

    > Jak masz informacje o przestępstwie, możesz zawiadomić prokuraturę.

    Dawno mnie tak nic nie rozśmieszyło.

    Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.03 10:45 Jacek Skorupka

  Metody straszne !
  Znam redaktora i jest to człowiek bardzo obiektywny i uczciwy!
  Jak Was pozwą zorganizujemy zrzutkę na porządnego adwokata :)

  Niestety wiele firm nie dojrzało do tego żeby współpracować ze społecznością cyberbezpieczeństwa i czerpać korzyści z tego.
  Ja z takimi firmami współpracował nie będę.

  Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.03 11:34 GotWeed

  Pytanie z innej beczki, jak to się dzieje, że obecnie klikając w link gdzie UseCrypt był tak mocno zachwalany na łamach Spider’s Web https://spidersweb.pl/2020/09/usecrypt-messenger-izrael
  zostajemy przekierowani na artykuł, gdzie jest recenzja Signala? Czyżby wystraszyli się niepochlebnych opinii na temat UC czy tego, że wszyscy wiedzą, że to i tak był artykuł sponsorowany niepoparty żadną fachową analizą? Wyszukiwanie na stronie po haśle UseCrypt też nie daje żadnych wyników, tak jakby ten artykuł nigdy nie istniał. Śmiech człowieka ogarnia.

  Odpowiedz
  • avatar
   2021.03.03 14:19 XD

   Teraz to mogą sobie usuwać :]
   Wystarczy, że kilku jeleni dało się nabrać ;)
   Ciekawi mnie jaki faktycznie jest userbase UC. Signal będąc, nie zawaham się tego powiedzieć, najlepszą opcją ma penetrację rynku rzędu kilku procent. A taki UC? No nie wiem czy poza twórcami (a i w to wątpię) i Paprykiem Vegetą ktoś tego używa :D

   Odpowiedz
   • avatar
    2021.03.03 15:50 GotWeed

    Czy ilość pobrać w Google Play/Apple Store będzie odpowiedzią na Twoje pytanie? Pytam serio, bo nie orientuję się, w jaki inny sposób można to zmierzyć. UseCrypt na swojej stronie podpiera się nazwami poważnych firm typu Dell albo EY, ciekawe czy rzeczywiście brały udział w rozwoju tego komunikatora.

    Odpowiedz
    • avatar
     2021.03.04 11:24 miś

     Może się okazać, że związek firmy DELL z tym projektem jest taki, że wyprodukowali serwery, na których to stoi, lub jakiś programista pracował na dellowskiej produkcji laptopie. Miałem kiedyś związek z firmą, która szczyciła się współpracą z Intelem. A cała ta współpraca polegała na tym, że produkowali urządzenia typu kiosk, gdzie wewnątrz była zwykła płyta główna ITX, jakiś Asrock czy inny Asus, z procesorem Intel :)

     Odpowiedz
    • avatar
     2021.03.04 15:14 wk

     @GotWeed

     Może programowali na komputerach Della

     Odpowiedz
  • avatar
   2021.03.03 15:01 Smoker

   Bo skapnęli się, że promocja UCM będzie miała odwrotny skutek od zamierzonego. Szkoda tylko, że nie od razu.

   Odpowiedz
  • avatar
   2021.03.03 19:56 jacekp

   zawsze tu juz bedzie https://web.archive.org/web/20210116152615if_/https://spidersweb.pl/2020/09/usecrypt-messenger-izrael.html

   no chyba ze ucm zacznie straszyc web archive, to moze skasuja (joke)

   Odpowiedz
   • avatar
    2021.03.14 05:43 freynir

    Zawsze jest jeszcze archive.is. Zdarzało się, że artykuły/strony skasowane na archive.org (naciski administracji USA, gdzie mają siedzibę) znajdowałem na .is, i to skopiowane z Internet Archive.

    Odpowiedz
  • avatar
   2021.03.04 14:57 Janssen

   Podziwiam wszystkich tych, którym chce się czytać artykuły na stronach Pająka. Bo treści tam nic nie mają wspólnego z obiektywnym dziennikarstwem, są raczej zachwalaniem pewnych marek (jak choćby Apple).

   Odpowiedz
   • avatar
    2021.03.05 11:31 Lugatka

    W komentarzach w/w artykułu już redakcja SW zamieściła (trochę) lakoniczne wytłumaczenie. Jest ono przypięte.

    Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.03 12:09 nord

  Ten prokurator to niebezpiecznikowi dawno sie należał za promowanie norda :P Nie ma to jak blokować ruch z VPN, który sam się promuje :D

  Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.03 12:45 UseTrueCryot

  Jak już 1 mój zacny kolega zauważył, Usecrypt to disco polo polskiego IT, niewarte robienia rozgłosu żeby ich nie reklamować.

  Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.03 13:36 Tomasz

  osoby odpowiedzialne, za ten „komunikator” (specjalnie bez nazwy), z każdą chwilą utwierdzają w swoim zacietrzewieniu i braku profesjonalizmu

  Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.03 14:09 0x

  Aplikacja w Play Store szybko zjechała z 4,5 gwiazdki do 1. Na Google Maps firma ma nadal 4,8. Ciekawe jak długo…

  Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.03 14:13 XD

  Ciekawe jak tym razem zareagują „członkowie polskich naukowców” :D

  Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.03 21:50 Jacek Skorupka

  Metody bolszewickie i prymitywne. Straszenie prokuraturą – równie dobrze noga straszyć wilkiem.
  Jeśli są pewni ze redaktorzy ich pomawiają to niech założą proces cywilny – tego nie zrobią bo to kosztuje a wiedza ze przegrają.
  I jeszcze te podrzucanie pozwu.
  Żenada!!

  Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.03 23:38 majkel

  https://ddwloclawek.pl/pl/19_wiadomosci_z_regionu/577_kowal/43355_alarm-bombowy-w-przedszkolu-to-nie-zart-wszyscy-zgina-.html

  Wygląda na to, że jedyna zorganizowana grupa przestępcza to właśnie autorzy wspomnianego oprogramowania. Reklamować się w ten sposób… wstyd. Mam nadzieję że sprawcy poniosą konsekwencje.

  Odpowiedz
  • avatar
   2021.03.05 11:39 Lugatka

   A zatem tak; twórcy UCM popełnili już kilka czynów zabronionych w związku z działaniem komunikatora (o dziwnej przeszłości i fraudach na rynku dzieł sztuki nie wspomnę)
   – 238 kk (stawianie ZS3 i NBZPCZ przed prokuratorem bez powodu)
   – 66/1 kw (ten alert bombowy)
   Możliwe że też (lecz nie pewne, ale po zachowaniu marketingowym można przypuszczać, że tak jest)
   – 299 kk (jeżeli za komunikatorem nie stają same służby, to skąd mają pieniądze na reklamę?)
   – ustawa UOKIK (reklamy wprowadzające w błąd?)

   Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.04 07:39 Jan

  To pewnie ta supertajna izraelska jednostka się mści bo wydała słynny certyfikat bezpieczeństwa a teraz się tego wstydzą bo dali ciała ;-)

  Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.04 07:54 Wojtek

  To że takie firmy, postępują w taki sposób, jest najlepszym dowodem na ICH niekompetencję i jednocześnie dowodem na to, że Wasza praca jest potrzebna i pożyteczna. Im głośniej krzyczą, tym bardziej Was popieram (mam nadzieję, że skończą tak jak powinni).

  Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.04 16:58 członek naukowców

  bo w internety to czeba umić!

  Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.04 19:11 czesiek

  Nie martw sie Adam. W razie czego zorganizujemy zrzutkę na najlepszych prawników.

  Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.05 12:22 Kaleron

  Doświadczenie podpowiada, że po groźby i prawników najchętniej sięgają ci, którym brakuje merytorycznych argumentów.

  Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.06 14:04 Bumbum

  Ciekawi mnie kto z tego wynalazku korzysta i do czego? Przecież istnieją inne komunikatory (darmowe): np. Signal,Telegram. Trochę jak prezentacje produktów starszym osobą w cenach kilkanaście razy większych niż na Ali.

  Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.06 15:16 adamm

  3majcie się, Panowie!

  Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.06 22:00 Teos

  Nu nu
  Wątek izraelski nie wzial sie znikad.
  A w radzie nadzorczej V440 Majer i Rabin i 261k kapitalu zakladowego.
  No i super obrotna dziewczyna ta Sandra, ma tez wyrazne upodobanie do spolek, ktorych nazwa składa sie z jednej litery i trzech cyfr

  https://rejestr.io/krs/577049/v440

  No ale jak wspomniec ze W.T oglosil sie jakis czas temu najwiekszym przyjacielem jednej chinskiej spolki co organizowala nawet jego studentom wyjazdy studyjne do Chin to ich otwartosc na gosci zagranicznych nie dziwi. Chyba ze nie doceniam W.T i to taki swoisty honeypot. Cos w stylu niesmiertelnego albanskiego wirusa.

  Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.07 11:57 jozin z mazur

  Samo obniżanie oceny w sklepach nie pomoże pokazać prawdy, należy zgłaszać w nich same aplikacje googlowi i apple jako nieodpowiednie, bo łamią zasady GPL, wprowadzają klientów w bład kłamstwami o konkurencyjnych rozwiązania, wprowadzają opłaty, dowodów jest dużo bo wystarczy zajrzeć do samej aplikacji. Opinie kupionych botów zaznaczajcie jako spam albo niepomocne. Komentarze w sklepach piszcie wskazując konkretne nieprawidłowości, będzie trudniej nakłamać im w prokuraturze, że to zwykła nagonka, jak się potem weźmie opinie biegłych, to tylko będą musieli potwierdzić prawdę. Można też zgłaszać Signalowi podejrzenie wykorzystania ich kodu bez należytych modyfikacji i ujawnienia źródeł zgodnie z licencją.

  Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.07 12:16 ciekawe

  Mam niejasne przeczucie, że ten biznes się wysypie z hukiem większym niż poprzednie dzieci tej grupy. Wyobraźcie sobie, jakie rzeczy musieli przedstawić inwestorom zza granicy, do tego wciągnęli agenta zegarka, który doskonale potrafi policzyć pieniądze. Słychać wielkie plany, żeby wejśc na amerykańską giełdę Izraelczycy mają doświadczenie w opakowywaniu rozwiązań open source w swoje startupy i wiedzą, że trzeba wyważyć wydatki i dbać o spokojny marketing. A tu taka kupa PRowa. Jak im się zyski nie będą zgadzać, to całe towarzystwo będzie mocno przyciśnięte, żeby pospłacać wszystko co do grosza, chociaż i tak mają trochę szczęścia, że nie wpakowali się tym razem w dile z ruskimi oligarchami. Teraz ci ludzie zaistnieją na długo w świadomości polskiego biznesu i branży security. Żeby wejść drugi raz w taki dil będą musieli pozmieniać imiona, nazwiska i porobić operacje plastyczne. A na jednym razie nie mogą przestać, bo wszystko idzie nie tak. Jak do tego dołaczy się Zeg ze swoimi prawnikami, że wpuścili go biznesowo w szambo to zrobi się jeszcze cieplej
  Jeśli chodzi o prywatność i ochronę danych to wkrótce przekonają się o niej ci którzy suecryptora używali do robienia wałków w swoich firmach, bo taki bezpieczny. Trochę czasu minie, bo ktoś w trzyliterowych agencjach musi siąść i poczytać logi, rozkminić powiązania, ale………….. co się odwlecze to nie uciecze. Wydaje się niemożliwe, żeby „członki polskich naukowców” z wojska zrobili produkt, do którego służby nie mają dostępu. Mam nadzieję, że prędzej czy później ktoś odgrzebie wałki związane z wcześniejszymi historiami pewnych osób
  uratować sytuację może tylko zmiana nazwy produktu na Narodowy Komunikator Społeczny „Abonament 700+” bo wtedy dostaną ochronę polityczną wysoko postawionych osób

  Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.08 18:55 Janusz Pinsky

  Panowie i Panie z WSI, panie Zegarku!
  Z całego serca dziękuję za kolejny wałek z którym się ujawniliście. Dzięki temu mamy trzy dobre skutki
  1. Przekonałem rodzinę i znajomych do Signala obok F messengera.
  2. Nazbierałem nazwiska i nazwy firm do ćwiczenia OSINT. Zauważyłem ciekawych dziennikarzy piszących na wasze zamówienie.
  3. Zrozumiałem, że z całą rodziną warto przenieść się do innego operatora gsm.
  Po stokroć dzięki! Oby rosyjscy księgowi długo was nie dojechali! Oby było jak najdłużej o czym czytać!

  Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.11 12:52 Notatnik

  No i wpadłeś pod polityczny walec Adam, tutaj nie ma znaczenia rzetelność, logika i fakty.

  Odpowiedz
  • avatar
   2021.03.11 15:19 Tiaaa, jasne

   To, że są powiązani ze służbami to opowieść anegdotyczna czy ktoś to zweryfikował? Mi ludzie z uselesscrypt wyglądają na cieniasów bez powiązań, bo kto chciałby współpracować z takimi krętaczami ino bez skrupułów również.

   Odpowiedz
   • avatar
    2021.03.11 19:43 Duży Pies

    Odpowiedź prawie poprawna. „Prawie” bo nie doprecyzowujesz o jaką służbę chodzi. Zresztą robią tak w komentarzach wszyscy. Tymczasem jest spora różnica pomiędzy „służbą” CBA a „służbą” AW, zarówno w celach jak i w sposobie jej działania.
    Ogólnie, można powiedzieć że katastrofa w polskich służbach jest wszędzie. Wszystkie polskie służby zaliczyły w ubiegłych latach spektakularne wtopy i ich kondycja jest kiepska. Ale ilość shitu jest już zmienna. Powiedzmy że jest go mniej w służbach bardziej elitarnych takich jak AW. Więcej shitu jest w służbach masowych takich jak Policja albo silnie upolitycznionych jak CBA.
    No i trochę idealizujesz polskie służby. Zaskoczę Cię, ale jest tam sporo głupich ludzi których da się zbajerować albo ludzi chciwych na kasę i podatnych na korupcję. Przy zaistnieniu pewnych czynników, dałoby się te „służby” wkręcić w deal z Januszami biznesu o których tu w komentarzach piszemy. Znam kilka – bezpośrednio lub ze środowiskowych opowieści – przedsięwzięć na kilometr śmierdzących wałem (czytaj: korupcją).

    Odpowiedz
   • avatar
    2021.03.15 23:34 e2e

    „Mi ludzie z uselesscrypt wyglądają na cieniasów bez powiązań”
    w takim razie możemy wykluczyć że cieniasom udało się zmanipulować ludzi ze służb wojskowych
    zostaje opcja odwrotna
    „bo kto chciałby współpracować z takimi krętaczami ino bez skrupułów również.”
    krętacz bez skrupułów to idealny kandydat na pacynkę służb

    Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.18 08:01 Anon

  Rough translation:
  Editorial statement on the smear campaign targeting us
  Adam Haertle added March 2, 2021 at 8:02 pm in the Info category with tags: company IT – Niebezpiecznik – statement – blackmail – Usecrypt – Usecrypt Messenger
  Editorial statement on the smear campaign against us

  Today in the media there appeared information about an alleged conspiracy by the editors of security portals against the producer of Usecrypt Messenger. Below is our statement in this matter.

  Since the creation of our website its mission is to describe problems related to security and privacy. Often, in our pages, we point out problems that affect specific companies, both domestic and foreign. We describe errors and failures of their services and products used by our readers, we evaluate ideas and their implementation or reactions to incidents. This is our journalistic mission – to inform about what is important to readers in the area of security and privacy.

  The vast majority of manufacturers and vendors who appear in our pages in a negative light respond in a mature way. When informed of bugs or issues, they first and foremost focus on fixing them, and often thank you for reporting them. They know that ultimately we are all about the same thing – improving the safety of their users and our readers. Unfortunately, not everyone shares this approach.

  The producer of Usecrypt Messenger, although he was quick to fix the problems we pointed out (such as the one described in this article), did not admit us when we described technical shortcomings of his product. We receive information indicating that he has taken actions to intimidate us and to undermine our credibility and reputation. One of them is the alleged submission of a notice to the prosecutor’s office in which he allegedly insinuates the existence of a criminal group trying to extort a ransom payment for stopping negative publications about Usecrypt Messenger. Allegedly the name of our service is not mentioned in the alleged notification but a person with the same name as our editor-in-chief and his second name appears there. Such a person does not exist – in Poland there are only a few people with this name and none of the living carries this name.

  At the same time, publications appeared in niche portals, trying to accuse our editor-in-chief of cooperation with the national services. Paid posts and comments were published on social media to demonstrate our incompetence. From the same accounts, comments were published describing the advantages of the aforementioned communicator over other, competitive ones.
  Joint statement

  A few days ago you might have noticed our social media post.

  (SHA1) c823092c5e7a33b1abd155b30ae6ae4a6d6fbc59 #usecrypt
  – TrustedThirdParty (@TrustedThirdParty) February 20, 2021

  The same were also published by Niebezpiecznik and Company Informatics. Here is the content of our joint statement.

  shasum /Users/ah/Desktop/Common Statement by editors.pdf c823092c5e7a33b1abd155b30ae6ae4a6d6fbc59

  We also encourage you to read:

  an article published a while ago in Puls Biznesu,
  the statement of Niebezpiecznik,
  the statement of the editor-in-chief of Informatyka Zakładowe.

  This is not the end of this story. We will keep you informed about its further developments. In the meantime, we are back to our work – many articles are waiting to be written.

  Translated with http://www.DeepL.com/Translator (free version)

  Odpowiedz
 • avatar
  2021.03.18 08:04 Anon

  It’s so painful to copy and paste in a translator to read the comments lol

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Oświadczenie redakcji w sprawie wymierzonej w nas kampanii oszczerstw

Komentarze