23.03.2013 | 09:53

Adam Haertle

Piraci przejęli antypiracką domenę

Przyzwyczailiśmy się już do komunikatów o przejmowaniu przez rządy domen i stron www serwisów, naruszających prawa autorskie. Jak się jednak okazuje, broń ta jest obosieczna, co udowodnili piraci z Francji.

Stowarzyszenie Francuskich Wydawców postanowiło podjąć walkę z naruszaniem praw autorskich na rynku ebooków. Podczas targów książki ogłosiło, że planuje otworzyć serwis pod adresem ProtectionLivres.com (z fr. ochrona książek), w którym wydawcy będą mogli łatwo wyszukać pirackie kopie swoich książek i przesłać zgłoszenie z żądaniem ich usunięcia do serwisów, w których ebooki te zostały umieszczone. Komunikat spotkał się dużym zainteresowaniem, szczególnie ze strony Team Alexandriz, jednej z największych grup pirackich wypuszczających na rynek francuskie ebooki, swojego czasu pozwanej przez francuskich wydawców. Członkowie zespołu szybko odkryli, że domena, z której chcą skorzystać wydawcy, ciągle nie jest zarejestrowana. Możecie się zatem domyślać, co zrobili…

Aktualny wygląd serwisu antypirackiego

Aktualny wygląd serwisu antypirackiego

Dzięki tej drobnej wpadce pod adresem http://www.protectionlivres.com znajduje się serwis protestujący przeciwko wprowadzaniu systemów DRM, a Stowarzyszenie Francuskich Wydawców twierdzi obecnie, że od początku miało na myśli adres PortailProtectionLivres.com, pod którym planuje otwarcie swojego narzędzia.

Powrót

Komentarze

 • 2013.03.23 10:28 Mati

  buahaha, ciutkę przedwcześnie się pochwalili/zapowiedzieli szumnie ten swój serwis :)

  Ci drudzy dostali za to darmową reklamę :P

  Odpowiedz
 • 2013.03.23 14:58 Grzechooo

  Z deka fail wyszedł :D

  Odpowiedz
 • 2013.03.23 23:23 czesiulek

  zupełnie jak u nas w polsce

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Piraci przejęli antypiracką domenę

Komentarze