09.05.2015 | 09:17

avatar

Adam Haertle

Problemy giełdy BTC bitstar.pl

Na stronie polskiej giełdy BTC pojawił się komunikat o następującej treści:

Nastąpiło naruszenie zasad bezpieczeństwa platformy naszej giełdy. W związku z tym prosimy o nie deponowanie środków (szczególnie BTC). Możliwość zalogowania zostaje zablokowana do czasu wyjaśnienia sytuacji. Środki użytkowników są obecnie zabezpieczone przez giełdę.

Niestety nie znamy dalszych szczegółów – czekamy na wyjaśnienia właścicieli serwisu.

Aktualizacja 2015-05-09 14:15: Co ciekawe, krótko przed zawieszeniem działania serwisu Polsat opublikował materiał o przedsiębiorcach, okradzionych na kwotę 60 tysięcy złotych, która to kwota została wykorzystana do zakupu BTC właśnie na giełdzie Bitstar. Środki zostały zablokowane na koncie firmy Dotpay. Nie wiemy, czy wydarzenia te mają ze sobą związek. Poza tym o ile strona WWW mówi o „naruszeniu zasad bezpieczeństwa platformy giełdy”, to już status Facebooka zawiera sformułowanie „nastąpiło włamanie do platformy giełdy”. Czekamy na wyjaśnienia firmy.

Aktualizacja 2015-05-11 16:00: Skontaktował się z nami przedstawiciel firmy. Firma faktycznie padła ofiarą włamania, złodziej ukradł 68 BTC z gorącego portfela. Zimne portfele nie trafiły w jego ręce. Środki klientów są bezpieczne, giełda wróci w tym tygodniu jak tylko zostanie przeinstalowana cala krytyczna infrastruktura. Wydarzenie to nie miało nic wspólnego z reportażem Polsatu.

Komunikat giełdy

Komunikat giełdy

Powrót

Komentarze

 • avatar
  2015.05.09 09:20 Daniel

  uBlock > adBlock

  Odpowiedz
 • avatar
  2015.05.09 11:44 linoskoczek

  Nawet nie słyszałem o tej giełdzie :o

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Problemy giełdy BTC bitstar.pl

Komentarze