15.03.2013 | 22:56

avatar

Adam Haertle

Przejęli kontrolę nad kamerami w kasynie, wygrali miliony

Kasyna to miejsca, w których pokusa oszustwa przybiera duże rozmiary. Miejsca te wyposażane są w systemy bezpieczeństwa, których zadaniem jest wykrywanie oszustów. Co jednak stanie się, jeśli systemy te zostaną wykorzystane w oszustwie?

Jak opisuje Herald Sun, do jednego z największych australijskich kasyn, Crown, kilka tygodni temu przyjechał bogaty klient. Wraz ze swoją rodziną wynajął willę za 30 tysięcy dolarów za noc i oddał się przyjemności gry w pokera na wysokie stawki. Tego typu rozgrywki odbywają się w specjalnych pomieszczeniach, do których dostęp ma jedynie obsługa oraz wybrani gracze. Pomieszczenia te gwarantują pełną prywatność – przynajmniej w stosunku do „zwykłych” graczy, ponieważ naszpikowane są kamerami wysokiej rozdzielczości. Jak można wyczytać w raporcie komisji, zajmującej się monitoringiem w miejscach publicznych, system kamer przemysłowych, zainstalowanych w kasynie Crown, jest najwyższej jakości i w pełni umożliwia zarówno pozyskiwanie szczegółowych obrazów, jak i zbliżenia dowolnego miejsca leżącego w obszarze zainteresowania służb bezpieczeństwa kasyna.


Pokój do gry w pokera na wysokie stawki (źródło: Herald Sun)

Pokój do gry w pokera na wysokie stawki (źródło: Herald Sun)

Jak opisuje gazeta, bogaty klient jednego wieczoru wygrał w pokera w ośmiu rozdaniach 32 miliony dolarów. Kilka godzin później szczęśliwy gracz został wyproszony z terenu kasyna i otrzymał zakaz wstępu, a służby bezpieczeństwa rozpoczęły śledztwo. Wykazało ono, że tej samej nocy, kiedy szczęście dopisywało opisywanemu graczowi, nieautoryzowana osoba uzyskała dostęp do systemu kamer telewizji przemysłowej. Korzystając z obrazów przekazywanych z pokoju, gdzie odbywała się gra o wysokie stawki, osoba ta informowała gracza o tym, jak powinien obstawiać.

Gracz zdążył już opuścić Australię (mógł być przedstawicielem całej rzeszy chińskich klientów, którzy upodobali sobie australijski przemysł hazardowy), jednak kasyno zna jego tożsamość i ma nadzieję odzyskać utracone środki. Cała historia jest świetną nauczką, że mechanizmy bezpieczeństwa, służące wykrywaniu naruszeń, mogą same być wykorzystane do ich popełnienia. Trzeba zatem pamiętać, by odpowiednio zabezpieczać zabezpieczenia…

Powrót

Komentarze

 • avatar
  2013.03.16 12:41 lury

  Strasznie to zbieżne z ostatnim odcinkiem Person of Interest… ;>

  Odpowiedz
 • avatar
  2013.03.17 22:00 #PollyPocket#

  Sam mam dostęp do pewnego kasyna w Nepalu ;)

  Odpowiedz
  • avatar
   2014.03.25 10:53 thomas

   hej odezwi sie moze zarobimy razem duzo kasy ?

   Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Przejęli kontrolę nad kamerami w kasynie, wygrali miliony

Komentarze