Serwis Megaupload.com zamknięty!

dodał 19 stycznia 2012 o 22:19 w kategorii Info, Prawo  z tagami:
Serwis Megaupload.com zamknięty!

Dosłownie kilkadziesiąt minut temu pojawiła się informacja, że popularny serwis służący pobieraniu plików Megaupload.com został zamknięty przez amerykański Departament Sprawiedliwości, a jego założycie postawieni w stan oskarżenia.

Jak donosi serwis The Wired, zestaw zarzutów postawiony 8 osobom związanym z serwisem obejmuje takie przestępstwa jak naruszanie praw autorskich, pranie brudnych pieniędzy oraz ułatwianie naruszania praw autorskich. 4 osoby zostały dzisiaj zatrzymane w Auckland w Nowej Zelandii, w tym założyciel serwisu Kim Schmitz, znany jako Kim Dotcom.

Zgodnie z aktem oskarżenia straty wydawców związane z działalnością serwisu szacowane są na ponad 500 mln dolarów a zyski osiągnięte przez założycieli serwisu na ponad 175 mln, z czego 25 mln pochodziło z opłat od reklamodawców. Tylko w ciągu ostatnich 5 lat serwis Paypal przekazał na konta właścicieli Megaupload ok. 110 mln dolarów z tytułu opłat pochodzących od użytkowników „premium”.

Serwis Megaupload.com generował ok. 50 mln unikalnych odwiedzin dziennie. Firmowe imperium uzupełniały serwisy takie jak Megaclick.com, Megapix.com, Megavideo.com, Megaporn.com oraz Megapay.com. Rozpoczynające się postępowanie karne jest jednym z największych, prowadzonych kiedykolwiek w USA.

Pozostaje czekać, jaki los spotka pozostałe podobne serwisy…