03.12.2016 | 20:50

Adam Haertle

181 komentarzy

Uwaga oszuści – ostrzegamy przed zakupami w sklepie Medianeo.pl

Przedświąteczny szał zakupów jest też okresem żniw dla przestępców. Przepis jest prosty – wystarczy stworzyć wiarygodny sklep internetowy z niskimi i cenami, zebrać przelewy i zniknąć. Demaskujemy jeden z takich przypadków.

Dzięki czujności jednego z naszych Czytelników (dziękujemy!) możemy Was ostrzec przed zakupami w sklepie internetowym Medianeo.pl. Możecie także przy okazji na żywo zobaczyć, jak wygląda przykład oszustwa i ostrzec znajomych. Poniżej znajdziecie naszą pełną analizę tego przypadku.

Pierwszy rzut oka

Zacznijmy od wizyty w serwisie. Na pierwszy rzut oka wygląda dobrze, chociaż promocja 50% wydaje się trochę podejrzana.

medianeo01

Wykonajmy pierwszy test, czyli porównajmy ceny w Medianeo.pl z cenami na Ceneo.pl. Pierwsza pozycja z kategorii telewizory. Medianeo:

medianeo03

Ceneo:

medianeo04

Czy nowy model telewizora Sony, bez żadnych uszkodzeń, może kosztować o ponad 2 tysiące mniej niż w najtańszym sklepie? Popatrzmy na kolejny produkt – tym razem aparaty fotograficzne. Medianeo:

medianeo05

Ceneo:

medianeo06

Oszczędzamy 1500 złotych. Czy to możliwe? Jeszcze rzut oka na smartfony. Medianeo:

medianeo07

Ceneo:

medianeo08

Kolejna cena na poziomie 75% najniższej ceny sklepowej. Na deser jeszcze jedna perełka – dział bestsellerów Medianeo:

medianeo09

W tym konsola Playstation 3 za 1/10 ceny sklepowej. Prowadzi to do jednego wniosku.

Jeżeli ceny dużej liczby nowych, atrakcyjnych, pełnowartościowych produktów odbiegają znacząco od rynkowych, sklep jest najprawdopodobniej oszustwem.

Metody płatności i wysyłki

Spójrzmy teraz jakie opcje płatności i wysyłki oferuje sklep.

medianeo11

Są dwie opcje dostawy: po przedpłacie oraz za pobraniem. Co ważne, dostawa po przedpłacie jest darmowa (rzadki przypadek dla sklepów o najniższych na rynku cenach) zaś dostawa za pobraniem kosztuje 50 PLN niezależnie od wagi i ceny produktu (z reguły ten koszt jest zróżnicowany). Na dokładkę wysyłka za pobraniem ma trwać 15 dni, podczas kiedy po przedpłacie „jedynie” 10. Wygląda to tak, jakby autor sklepu chciał zachęcić klientów do płatności z góry, jednocześnie dając opcję wysyłki za pobraniem by całość nie wyglądała zbyt podejrzanie. Jednocześnie wyraźnie złym sygnałem jest brak możliwości zapłacenia przez np. Payu (wymaga rejestracji sprzedawcy w tym serwisie poprzedzonej weryfikacją). Sklep proponuje jedynie przelew.

medianeo12

Sklep jednocześnie poprawnie obsługuje wysyłkę wiadomości o założeniu konta, złożeniu zamówienia i konieczności jego opłacenia.

medianeo13

Dodatkowo w regulaminie sklepu znajdziemy informację, że dostawa zajmie 10 lub 15 dni roboczych – to w dzisiejszych czasach praktycznie się nie zdarza i sugeruje próbę odwleczenia w czasie wykrycia oszustwa. Podsumowując – metody dostawy i płatności nie wyglądają dobrze.

Jeśli jedyną metodą płatności jest przelew na konto sklepu, prawdopodobieństwo, że sklep jest oszustwem, rośnie. Jeśli towarzyszy mu dostawa za 2-3 tygodnie, prawdopodobieństwo oszustwa rośnie znacząco.

 Co ciekawe, jeszcze wczoraj sklep podawał nr rachunku 77 1940 1076 4794 6926 0000 0000 w banku Credit Agricole, a dzisiaj jest to już 73 1090 1098 0000 0001 3317 6351 w banku BZ WBK

Dane kontaktowe

 Sklep prezentuje całkiem spory zakres informacji o prowadzącym go podmiocie.

medianeo15

Mamy nazwę firmy, REGON, NIP i numer telefonu. Dane te zgadzają się z tymi w regulaminie sklepu.

medianeo16

Pozornie sprawa wygląda dobrze. Podmiot istnieje w rejestrze CEIDG, gdzie wyszukać go można po nr NIP 5931395753 lub REGON 365242000.

medianeo17

Co prawda można mieć wątpliwości, czy sklep działający na dużą skalę powinien mieć formę jednoosobowej działalności gospodarczej, lecz nie takie rzeczy Polska widziała. Kiedy jednak przyjrzymy się historii wpisu w CEIDG, nie wygląda to już tak różowo.

medianeo18

Osoba rzekomo prowadząca sklep w Tczewie zarejestrowała działalność w Gdyni (zdarza się). Działalność została zgłoszona 26 sierpnia 2016 i ruszyła 1 października. Co ciekawe, najwyraźniej ta osoba nie miała wcześniej numeru NIP. Krótki czas istnienia sklepu nie wpływa dobrze na jego wiarygodność.

Jeśli firma prowadząca sklep istnieje od bardzo niedawna, prawdopodobieństwo, że sklep jest oszustwem, rośnie.

Siedziba firmy wygląda dość przeciętnie – na pewno nie ma tam żadnego sklepu.

medianeo24

Szukając innych śladów firmy Medianeo trafiliśmy na inny ciekawy wpis w CEIDG.

medianeo22

Gdy spojrzymy w jego historię, to znajdziemy interesującą zbieżność.

medianeo21

Ta druga działalność gospodarcza została założona 9 sierpnia, zaledwie 2 tygodnie przed pierwszą. Zakładający także zameldowany jest w mniejszym mieście niedaleko Trójmiasta, a działalność rejestrowana była w Trójmieście. Co więcej, firma od 9 sierpnia do 25 października nazywała się Medianeo, a potem nagle zmieniła nazwę na zupełnie inną i dopiero wtedy wystąpiła o nadanie numeru REGON.

Co jednak z numerem telefonu 566 629 470? Z pozoru wygląda on na komórkowy, jednak tak naprawdę to numer stacjonarny 56 662 94 70. Na numer nie udało nam się od dwóch dni dodzwonić – relacje w sieci wskazują, że inni też próbowali bez skutku. Brak numeru telefonu jest z reguły wyraźnym sygnałem oszustwa – najwyraźniej ktoś postarał się zadbać, by numer się tam znalazł. Dla przestępcy odbieranie telefonu jest jednak uciążliwe – można co prawda rozmawiać przez Tora, jednak jest to trudniejsze technicznie i wymaga zaangażowania ludzi do obsługi telefonicznej. Po co się męczyć, skoro można podać nieistniejący numer.

Brak numeru telefonu na stronie sklepu jest bardzo złym sygnałem, jednak brak możliwości dodzwonienia się na numer sklepu jest równie silnym sygnałem wskazującym, że sklep może być po prostu oszustwem.

Aktualizacja 2016-12-04
Na forum nhl.pl znaleźliśmy informację, że wcześniej sklep Medianeo.pl wskazywał w regulaminie na nieistniejący adres siedziby oraz posiadanie kapitału zakładowego, który nie ma nic wspólnego z prowadzeniem działalności gospodarczej („8. Sprzedawca – Medianeo.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Sambora 18 lok. 2, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego NIP: 5931395753 REGON: 365242000, kapitał zakładowy: 200.000,00 złotych.„). 

Opinie na temat sklepu

Opinie znalezione w sieci są świetnym miernikiem wiarygodności sklepu. Spójrzmy jak wyglądają opinie Medianeo.pl w kilku serwisach. Jakieopinie.pl:

medianeo25

Opineo.pl:

medianeo26 medianeo27 medianeo28 medianeo29

Sprawdzonyranking.pl:

medianeo30

Jeśli zbierzemy je w jedno zestawienie wraz z datami i godzinami to otrzymamy następujący obraz:

 • 2014-05 trzy pozytywy (fenomen tej daty wyjaśnimy później)
 • między majem 2014 a 6 listopada 2016 brak opinii
 • 2016-11-06 jeden pozytyw
 • 2016-11-07 cztery pozytywy
 • między 8 a 26 listopada nie znaleźliśmy żadnej opinii
 • 2016-11-27 trzy pozytyw, jeden negatyw
 • 2016-11-28 trzy pozytywy, jeden negatyw
 • 2016-11-29 cztery pozytywy
 • 2016-11-30 jeden pozytyw, dwa negatywy
 • 2016-12-01 trzy pozytywy
 • 2016-12-02 dwa negatywy

Wszystkie pozytywy z ostatniego tygodnia pojawiły się na Opineo.pl i co do jednego były wysyłane po godzinie 23 (przypadek?). Negatywy z Opineo, które obserwowaliśmy, znikały, prawdopodobnie dzięki temu punktowi regulaminu:

W przypadku wszczęcia procedury reklamacyjnej opinia zostaje ukryta na czas wyjaśnienia sprawy, ocena nie jest też brana pod uwagę przy wyliczaniu średniej ocen. Komentarz, który zostanie uznany za rzetelny pojawi się po zakończeniu reklamacji na szczycie listy komentarzy.

Komentarze z roku 2014 prawdopodobnie związane ze strategią oszustów, którzy przejmują tożsamość kiedyś istniejących lecz już zamkniętych sklepów internetowych, by lepiej udawać legalne interesy. Spojrzenie na daty komentarzy pojawiających się falami po godzinie 23 pozwala sądzić, że są wygenerowane przez oszustów.

Zdarzają się sklepy, które dopiero startują – lecz jeśli sklep nie ma solidnej historii kilkuset komentarzy z ostatnich kilku miesięcy to jest to wyraźny sygnał, by uważnie mu się przyjrzeć.

Skąd Medianeo.pl bierze klientów

Na ofertę Medianeo.pl natrafiliśmy w niektórych serwisach porównujących oferty – kilka przykładów poniżej:

medianeo31 medianeo32 medianeo33 medianeo34

Jaka jest skala działania Medianeo.pl? Możemy jedynie próbować to wywnioskować po numerach zamówień oraz numerach „faktur” (sklep wysyła dokumenty pod tą nazwą w przypadku zamówienia za pobraniem). W ciągu niecałej doby numeracja zamówień wzrosła o ok. 50, zaś numeracja faktur o ok. 80. Jeśli numeruje je sklepowy automat, to możemy założyć, ze sklep generuje obecnie do 100 zamówień na dobę.

medianeo35

Kilka szczegółów technicznych

Dla osób lubiących bardziej techniczny element analizy poniżej kilka podstawowych informacji:

 • domena medianeo.pl została zarejestrowana 28 lipca 2016
 • w chwili pisania artykułu adres IP jej serwera to 37.28.156.144
 • emaile serwisu przechodzą przez host rogaczmarebp.nazwa.pl pod adresem IP  85.128.180.229
 • certyfikat SSL domeny wystawiony został 29 października przez Let’s Encrypt
 • na tym samym adresie IP co medianeo.pl można znaleźć domenę marzeniadzieci.pl
 • marzeniadzieci.pl również kiedyś była sklepem internetowym, obecnie zarejestrowana 12 września 2016, przekierowuje na medianeo.pl

Epilog czyli korespondencja z oszustem

Wczoraj wysłaliśmy do sklepu kilka pytań, udając klienta. Nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. Dzisiaj napisaliśmy jako ZaufanaTrzeciaStrona i odpowiedzi otrzymaliśmy praktycznie od ręki. Zapytaliśmy:

 • Jak udaje się państwu oferować towary po tak rewelacyjnych cenach?
 • Dlaczego nie można się do Państwa nigdy dodzwonić?
 • Dlaczego czas wysyłki jest taki długi?
 • Od kiedy działa sklep?

Otrzymaliśmy odpowiedź o treści:

Witam Pana!

Chętnie odpowiem na Pana pytania.

Towar udaje nam sie pozyskać po takich dobrych cenach ponieważ sprowadzamy go bezpośrednio z magazynów, nie przechowywujemy w Polsce tylko w Niemczech.

Można się do nas dodzwonić ale niestety jest to trudne ponieważ tylko jeden pracownik obecnie zajmuje się telefonami a chętnych jest bardzo dużo, w najbliższym czasie planujemy stworzyć centrale z kolejkowaniem i zatrudnić więcej osób.

Czas wysyłki jest taki długi bo sami długo na niego czekamy a pozniej jeszcze wysyłamy z Niemczech.

Firma i sklep powstała 1 listopada 2016, ale wcześniej działaliśmy pod tą samą nazwą tez jako medianeo w 2014, można sprawdzić opinie z tamtego okresu.

Z poważaniem,
Robert Szarafin

Okazuje się zatem, że jako jedyny sklep w Polsce Medianeo zaopatruje się „bezpośrednio z magazynów”, a darmowa dostawa trwa 2 do 3 tygodni, ponieważ darmowy kurier jedzie z Niemiec…  Do tego jeden biedny pracownik obsługujący cały ogromny sklep nie nadąża z odbieraniem telefonów. No cóż. W tej sytuacji poprosiliśmy o kontakt telefoniczny z właścicielem, któremu chcieliśmy zadać jeszcze kilka pytań. W odpowiedzi przeczytaliśmy:

Witam

Preferuje kontakt e-mail, kontakt na infolinie jest zarezerwowany dla klientów.

Z poważaniem,
Robert Szarafin

Jak już wspominaliśmy, przestępcy nie lubią rozmawiać przez telefon.

Porady zakupowe dla Was i Waszych znajomych

Wystrzegajcie się sklepów, w których zauważycie kilka z poniższych objawów:

 1. Duża liczba nowych, atrakcyjnych, pełnowartościowych produktów jest dużo tańszych niż u konkurencji.
 2. Jedyną metodą płatności jest przelew na konto sklepu.
 3. Termin dostawy to 2-3 tygodnie.
 4. Firma nie istnieje lub istnieje od niedawna.
 5. Na stronie brak numeru telefonu lub nikt nie odbiera.
 6. Firma nie ma kilkuset pozytywnych komentarzy z ostatnich miesięcy.

Życzymy bezpiecznych zakupów!

PS. Wg naszych informacji niektóre banki już od wczoraj blokowały przelewy na rachunek Medianeo w Credit Agricole – co może tłumaczyć jego zmianę na BZ WBK. Jeśli wpłaciliście coś na konto Medianeo w ostatnich dniach – podeślijcie nam na nasz adres informację o dacie, kwocie i numerze rachunku – może się przyda.

Powrót

Komentarze

 • 2016.12.03 21:01 Paweł

  No i ortograficzny błąd – jest na dole, przy kontakt bieRZąco a nie bieŻąco. Sklepy na ogół bardzo o to dbają ;)

  Odpowiedz
 • 2016.12.03 21:30 x

  Muszę przyznać ze się postarał z tym.

  Odpowiedz
 • 2016.12.03 21:35 Stanisław

  Ceny to mają wysokie. Niektóre telefony można kupić taniej.

  Odpowiedz
 • 2016.12.03 21:54 Mirek

  W regulaminie sklepu w pkt I napisane jest cyt.:” sklep /…/ prowadzony jest przez Medianeo z siedzibą w Tczewie przy ul. Sambora 18 lok. 2″. Natomiast w pkt II. ppkt 8. regulaminu sklepu jeszcze wczoraj napisane było cyt.:” sprzedawca – Medianeo.pl z siedzibą w Katowicach przy ul. Sambora 18 lok. 2″. W Katowicach nie ma takiej ulicy. Na tę nieścisłość zwróciła uwagę osoba, która umieściła wpis negatywny na ceneo.pl. Wpis, jak kilka innych negatywów dot. Medianeo.pl, oczywiście został usunięty.

  Odpowiedz
 • 2016.12.03 22:31 Jan

  Działalność założona zapewne na kradziony dowód….

  Odpowiedz
 • 2016.12.03 22:54 B&B

  Droga redakcjo, spójrzcie jeszcze na te o to znalezisko:
  http://alinexpres.pl, na oko podobne modus operandi.

  Odpowiedz
  • 2016.12.07 20:36 yello

   niestety zostałam przez nich wlasnie okradziona! http://alinexpres.pl to oszuści ! Jeżeli tez zostałeś/aś oszakny/a daj znac połączymy siły !

   Odpowiedz
   • 2016.12.07 22:38 Emil

    Jak ja go znajde to tylko grabaz bedzie mu potrzebny za te prawie 500 zl bedzie tylko martwym oszustem.Jakim cudem medianeo znalazlo sie w porownywarkach powini takich skur…li weryfikowac!!

    Odpowiedz
   • 2016.12.08 08:55 gana

    Czy możesz coś więcej napisać o tym Alinexpres,bo ja także tam dokonałam zamówienia.

    Odpowiedz
   • 2016.12.09 17:56 Andrzej

    Ja tyle samo kupiłem zmywarkę Candy 03.12.2016 sprawę zgłosiłem na policje i widzę że sklep działa dalej bez żadnych konsekwencji piszcie do mnie [email protected]

    Odpowiedz
   • 2016.12.10 09:46 Ja

    Tez zostałem przez Alinexpres okradziony.

    Odpowiedz
    • 2016.12.10 17:33 Ja

     Wszyscy poszkodowanie przez Alinexpres proszeni są o zgłoszenie oszustwa na najbliższym komisariacie Policji.
     Proponuję nagrodę za wskazanie winnego tego oszustwa.

     Odpowiedz
   • 2016.12.15 13:36 Maxtor

    Ten sklep jeszcze miesiąc temu nazywał się mediapres.pl, gdzie złożyłem zamówienie na 800 PLN. Przedwczoraj przysłali mi maila jako Alinexpres.pl że złożone przeze mnie zamówienie zostało wysłane ( odzież znali numer zamówienia). Zaczekam do końca roku, jeżeli towar nie dotrze, zgłaszam sprawę na policję.Nie ma co darować, nawet jeżeli kwota jest niewielka.

    Odpowiedz
   • 2016.12.15 21:40 yello

    słuchajcie połączmy się bo mi policja powiedziała, ze ja będzie Nas więcej to dopiero pójdzie to dalej…. a tak za chwile umorzą sprawę… a My zostaniemy bez kasy bez sprzętu z płaczącymi dzieciakami itd.. a ten Skurwy….yn będzie dalej okradał, bo każdego dnia to robi!

    Odpowiedz
   • 2016.12.20 14:33 piotr

    Również zostałem oszukany na 1100 zł. Właśnie idę zgłosić to na Policję.

    Odpowiedz
  • 2016.12.09 18:00 Andrzej

   Właśnie 3.12.2016 zrobiłem zakupy w alinexpres.pl zakupiłem zmywarkę Candy i zrobiłem przelew oczywiście towaru do dziś brak zgłosiłem sprawę na policje i widzę że sklep dalej działa w najlepsze i nic widzę ze będę musiał zgłosić sprawę do prokuratury żeby zaczęło się coś dziać pozdrawiam [email protected]

   Odpowiedz
  • 2016.12.11 13:55 gana

   Panowie a może i panie z alinexpres,jak widać wymiar sprawiedliwości macie w głębokim poważaniu ale jest coś co was napewno dosięgnie,to łzy mojego dziecka,które ma dziś urodziny i czekał na xboksa.te łzy i łzy innych dzieci czekających na Mikołaja dosięgną was na pewno .

   Odpowiedz
 • 2016.12.03 22:58 Devon

  W opisach towarów pobierane są obrazki jak i pewnie całe opiy prosto ze strony mediaexpert.pl:

  https://www.mediaexpert.pl/suppliers/images/icons/156d4913981089651a26891949db6056.jpg

  Wystarczy, żeby mediaexpert zablokował adres IP sklepu i serwis leży. Może do nich napisać?

  Odpowiedz
  • 2016.12.03 23:28 tambylec

   W kodzie strony pojawiają się też próby zapożyczenia ;) css z old.electro.pl.

   Odpowiedz
  • 2016.12.04 12:30 Derek

   Akurat tak to nie działa. Musieliby zablokować udostępnianie zasobów na zewnętrznych stronach, a to dotknęłoby wszystkich (ale to w sumie jest logiczne z punktu widzenia utrzymania serwera).

   Odpowiedz
   • 2016.12.04 14:20 Devon

    Myślę, że to było by akurat bardzo proste (blokada dostępu do obrazków).
    Z drugiej strony cwany ten sklepik, zewnętrzne obrazki nie obciążają jego serwera i nie musi płacić za ruch (już mamy oszczędności ;)).

    Odpowiedz
    • 2016.12.04 22:14 TheUnforgotten

     Niestety nie jest to takie proste aby zablokować możliwość pobierania obrazków z serwera „mediaexpert” do `medianeo.pl`.
     W zasobach pobieranych podczas wejścia na stronę są np „https://www.mediaexpert.pl/common2/images/ce_sign.png” (widać to np. w konsoli dewelopera w przeglądarkach). Taki zasób zostaje pobrany z adresu IP użytkownika, który wchodzi na stronę, a nie poprzez adres IP serwera `medianeo.pl`.
     W przypadku jeśli pozostałe grafiki – te, które są serweowane bezpośrednio z serwerów `medianeo.pl` są wcześniej poprostu pobierane z „mediaexpert” czy podobnych serwisów to wykonane jest to jednokrotnie, możliwe, iż przez jakieś API, ale może też prezentować się jako zwykłe wejście na stronę (wtedy jedyną metodą wychwycenia takiego przypadku jest wstawienie na stronę elementu wymagającego modułu DOM przeglądarki, gdyz z poziomu bota jest to trudne do oszukania, aczkolwiek nadal możliwe).
     Niestety, nawet jeśli sklep taki jak „mediaexpert” zorientuje się z jakiego adresu IP pobrane zostały wszystkie obrazki ze strony, celem przetworzenia ich na obrazki `medianeo.pl` to można na szybko dostawić instancję w jakimś cloudzie czy też dodać drugi adres IP do serwera celem ich zaciągania.
     Zawsze jeszcze pozostaje możliwość manualnego kopiowania zawartości – wtedy już żadne ogólne zabezpieczenie nie pomoże.

     Odpowiedz
     • 2016.12.05 09:04 Jan

      Przecież wystarczy zablokować referrer medianeo.pl w .htaccess

     • 2016.12.05 10:17 dzikus

      Można spokojnie zablokować podbieranie obrazków, wystarczy skorelować GETy obrazków ze stroną, która ma je serwować. Nie ma pobrania strony, nie ma serwowania obrazków. Można to ładnie zgrać w czasie – sam stosowałem tą metodę naście lat temu za pomocą php. Dodatkowo można jeszcze referer’a używać gdyby ktoś sprytnie zagnieździł np w iframe pobieranie strony. Dziś są na pewno bardziej wyrafinowane WAF’y, które potrafią to lepiej korelować czasowo.

     • 2016.12.05 21:54 SuperTux

      W najgorszym razie MediaExpert mogłoby wyciąć serwery tego sklepu w iptables.

     • 2016.12.06 14:43 loozik

      Wystarczy, żeby każdy większy sklep wprowadzał na swoje grafiki znak wodny i po problemie z kradzieżą zdjęć.

  • 2016.12.04 22:09 gs

   Już nie działa :)

   Odpowiedz
  • 2016.12.04 22:13 karol

   mylisz się, on już te produkty pobrał, zaimportował do swojego sklepu. teraz to już działa niezależnie, co najwyżej zdj z opisów pobiera z mediaexpert. nie ma to jak burza ekspertów

   Odpowiedz
 • 2016.12.03 23:13 tubylec

  Interesujące są te dziwaczne grosze w każdej cenie. PS. ten sklepik sprzedaje też widły :D Będą jak znalazł jak ktoś dorwie cwaniaków.

  Odpowiedz
  • 2016.12.05 21:56 SuperTux

   A pochodnie też sprzedaje? Przydałyby się też smoła i pierze.

   Odpowiedz
 • 2016.12.03 23:48 Zenon

  Domena jest zarejestrowana na osobę prywatną:
  registrant type: individual

  Odpowiedz
 • 2016.12.04 04:47 Sosna

  Nie bardzo rozumiem, po co rozwodzenie się nad danymi podanymi w CEiDG. Przecież na stronie lipnego sklepu mogą być podane NIP i REGON Bogu ducha winnego przypadkowego przedsiębiorcy…

  Odpowiedz
  • 2016.12.04 10:01 Adam

   No raczej nie był przypadkowy. Przypomnę, że w lipcu przestępcy zarejestrowali domenę Medianeo.pl. W sierpniu przedsiębiorca zarejestrował działalność pod tą samą nazwą a sklep ruszył w listopadzie. Dziwny to byłby zbieg okoliczności.

   Odpowiedz
   • 2016.12.04 19:13 p0358

    Może być zawsze zarejestrowane na słupa.

    Odpowiedz
    • 2016.12.04 19:14 Adam

     I pewnie jest. Ale to nie powód by o tym nie pisać.

     Odpowiedz
 • 2016.12.04 06:31 Y

  ale w mapach google są zwykle zdjęcia sprzed x czasu, teoretycznie budynek może być sklepem „dzisiaj”.

  Odpowiedz
  • 2016.12.04 13:09 Gsf

   Nie ma tutaj obrębie sklepu. Zdjęcie jest nadal aktualne.

   Odpowiedz
 • 2016.12.04 08:44 torowiec

  widac ze robota chlopakow z tora, pewnie i tak swoje zarobili i nikt ich nie złapie…

  Odpowiedz
 • 2016.12.04 11:35 Q

  sprawe mozna latwo rozwiazac. Wystarczy zeby nask zablokowal domene. Ale tego nie da sie w naszym kochanym panstwie pewnie zrobic.

  Odpowiedz
  • 2016.12.06 16:05 Darkos

   No, chyba że sprawa dotyczyłaby nie oszustwa, a np strony z grami hazardowymi, albo pornolami. A przynajmniej takie plany ma nasz ukochany rząd… ;)

   Odpowiedz
 • 2016.12.04 12:21 ZBYSZEK

  jeżeli wyślą coś za pobraniem to co robić?

  Odpowiedz
 • 2016.12.04 12:25 Ann

  Pysznie! Jestem zameldowana w Tczewie, powęszę na miejscu.

  Odpowiedz
  • 2016.12.05 08:21 Marcin

   Witam
   Daj znać co i jak. Będę wdzięczny.

   Odpowiedz
  • 2016.12.05 15:32 Marcin

   Daj znac co i jak

   Odpowiedz
 • 2016.12.04 12:28 anononono

  wato też wspomnieć a o torrenty-org.pl którzy podszywają się pod torrenty.org.pl

  Odpowiedz
  • 2017.01.06 12:27 Grzegorz

   Nigdy nie było takiej strony jak torrenty.org.pl – przynajmniej ja nie kojarzę. Kiedyś było torrenty.org (miałem tam konto przez krótki czas) i zostało zastąpione przez torrenty-org.pl
   Z tego co mi wiadomo, to nikt się pod nikogo nie podszywa.

   Odpowiedz
 • 2016.12.04 13:15 Ja

  enbutique.com dziala podobnie. tam czas dostawy wynosi 8 tygodni.
  Moze redakcja ZF3 tez sie nimi zainteresuje.

  Odpowiedz
 • 2016.12.04 13:34 safd

  > Oszczędzamy 1500 złotych. Czy to możliwe?

  Nie, to niemożliwe. To bełkot rodem z marketingowych ulotek. Nie można oszczędzać, wydając pieniądze.

  Odpowiedz
  • 2016.12.04 22:12 manto

   Za słownikiem języka polskiego PWN (wykładnia współczesnego języka polskiego):
   oszczędzać — oszczędzić
   1. «wydawać mało pieniędzy, żeby móc część odłożyć na jakiś cel»
   2. «nie wykorzystywać czegoś od razu, zachowując część na później»
   3. «starać się zużyć czegoś jak najmniej»
   4. «chronić kogoś przed przykrościami lub nie eksploatować czegoś nadmiernie»
   5. «darowywać komuś życie»

   Zwracam szczególną uwagę na znaczenie 1 i 3.
   Bełkot. Tia….

   Odpowiedz
 • 2016.12.04 13:48 sadf

  > Co prawda można mieć wątpliwości, czy sklep działający na dużą skalę powinien mieć formę jednoosobowej działalności gospodarczej

  Oczywiście, że powinien! Taka firma jest najefektywniej zarządzana! Nb. jeszcze parę lat temu drugi w Polsce hostigowiec (nazwa.pl) miał formę jednoosobowej działalności.

  Odpowiedz
  • 2016.12.05 00:10 Przemko

   > Taka firma jest najefektywniej zarządzana! Nb. jeszcze parę lat temu drugi w Polsce hostigowiec (nazwa.pl) miał formę jednoosobowej działalności.

   I dlatego z niej zrezygnowali, logiczne.

   Odpowiedz
  • 2016.12.05 00:55 Ben

   2be.pl tez miał formę jednoosobowej działalności :)

   Odpowiedz
 • 2016.12.04 13:51 sadf

  Polskie porównywarki to śmiech! Wiarygodność opinii – zero! Negatywy przepuszczają dopiero wtedy, jak już się zrobi duży smród i złodziej się porządnie obłowi.

  Odpowiedz
  • 2016.12.04 15:50 JA

   Dokladnie. Ceneo to syf nad syfy. Kilka lat temu wystawilem kilka negatywnych opinii – merytoryczne, bez bledow ortograficznych, przestrzegajac netykiety.

   WSZYSTKIE zostaly wykasowane.

   Zwykle skur…

   Odpowiedz
 • 2016.12.04 16:59 Adam

  Zrobiłem zakupów za 1.6M chciałem wybrać wysyłkę pobraniową, więc składając zamówienie ją wybrałem. Pojawiają się dwa obrazki pod napisem „wybierz metodę płatności” – i i tak do wyboru jest tam tylko przelew na konto. Tym bardziej utwierdza, że to oszustwo :)

  Odpowiedz
 • 2016.12.04 17:45 Amari

  Artykuł bardzo pomocny. Dziękuję, że ktoś dba o nasze- konsumentów kieszenie. Sprzedaż internetowa jest trudna. Nie wiadomo komu ufać. Dajemy szansę nowo powstałym sklepom, a tu niewypał. Jeszcze raz dziękuję.
  Mąż zamówił bardzo tanią lodówkę za pobraniem i po trzech dniach dostał odpowiedź, że wysłana. Ja już na ten towar nie czekam, bo na 100% nie przyjdzie. A podkusił mnie odnośnik do „morele.net”jako administrator usługi użyty w regulaminie . Ciekawe, czy Morele wiedzą o tym??

  Odpowiedz
 • 2016.12.04 18:06 Wojtek

  Trafiłem do tego sklepu z ceneo po znalezieniu zmywarki Amica w cenie o 160zl mniejszej niż w innych sklepach. Szybki research sklepu i trafiłem tutaj :) dobra robota!

  Odpowiedz
 • 2016.12.04 20:14 Zenek

  Jak co roku przed świętami. Co ciekawe w sieci od prawie roku działa rejestruj.org.pl. Kolejny wałek wycelowany w mniej orientujące się firmy. I nimi nikt się nie zajmie.

  Odpowiedz
 • 2016.12.04 21:57 Artur

  Napisalem do nich maila, w sumie tylko po to by sprawdzic reakcje i o to taki rodzynek. NIC NIE ZAMAWIALEM

  http://fotozrzut.pl/zdjecia/Bez tytułuU1EYo.png

  Odpowiedz
 • 2016.12.04 22:03 AnonimGal

  Trafilem na ta strone przez facebooka, napisalem po to by sprawdzic reakcje. Nic tam nie zamawialem.. Jak widac kompetencja niszczy mózg. Mam nadzieje, ze jak najszybciej policja sie tym zajmie. Szkoda tych wszystkich ludzi szczegolnie w tym czasie, przedswiatecznym.. wiele dzieciakow moze nie dostac prezentu przez takie szumowiny.

  http://fotozrzut.pl/tlq

  Odpowiedz
 • 2016.12.04 23:05 Pawel

  Zribiłem na ponad 1200 euro z niemiec towar doatałem po okolo 5 dniach i jestem zadowolony. Powinien ten gosc was pozwac.

  Odpowiedz
  • 2016.12.04 23:12 Adam

   Ooooo widzę, że i ta szumowina się dowiedziała, że jej przekręt nie przyniesie takiego zysku jakby chciał.

   Odpowiedz
   • 2016.12.05 01:05 Luke

    No i widać regułę komentarzy po 23. Albo ktoś sobie po prostu strollował…

    Odpowiedz
  • 2016.12.04 23:37 tambylec

   Jest właśnie po 23. Czy już zdążyłeś napisać pozytywną opinię o tych zakupach na opineo? ;D

   Odpowiedz
 • 2016.12.04 23:10 Adam

  Jakbym mógł pogadać z tą szumowiną, to e-mail wyglądałby tylko tak:
  „Dla takich K**W jak ty jest zarezerwowane specjalne miejsce w piekle”

  Odpowiedz
 • 2016.12.05 00:28 Alan

  Zauważmy też, że wszystkie opinie „na tak” są dodane po 23… Przypadek – nie sądze. No cóż – zdarza się, powtarzające imiona się? Też się zdarza.. Google chrome na telefonie nie chce mnie tam wpuścić – też się zdarza- cos z certyfikatem. Zdarza się tez, ze UFO zlatuje na ziemie i ze na ziemi są uczciwi ludzie.

  Odpowiedz
 • 2016.12.05 00:54 Michał

  Może jestem ortograficznym nazista ale po przeczytaniu na głównej stronie „bądź na bieRZąco z najnowszymi promocjami” od razu by mi sie czerwona lampka zapaliła.

  Odpowiedz
 • 2016.12.05 06:42 Adam

  A może by tak napisać bota, który będzie generował losowo 100 000 zamówień na godzinę? Może to ich zniechęci :)

  Odpowiedz
 • 2016.12.05 08:17 Marcin

  Witam
  Też złożyłem zamówienie , zapłaciłem przelewem. Od 29 listopada odpowiadają tylko mailem , ze dotrze że wysłana w statusie ale nie ma listu przewozowego czyli jego numeru. mAM ZGŁOSIĆ NA POLICJE? cO MI JEST POTRZEBNE NA POLICJI JAKIE DOWODY. Czy ktoś już zgłaszał?

  Odpowiedz
  • 2016.12.05 17:21 Natalia

   Witam, ja tam kupiłam w black friday, nie dostałam do teraz przesyłki. Proszę o kontakt na [email protected] będę zgłaszać na policję. Może jest nas więcej.

   Odpowiedz
   • 2016.12.08 13:12 Monika

    Dzien dobry.Ja rownież zamówiłam towar i nie doszedl.Czy zgłaszała juz Pani na policję i jaka jest ich reakcja.Czy warto tam sie wybierać.Pozdrawiam

    Odpowiedz
 • 2016.12.05 08:31 Marek

  To samo sklep proandroid.pl – ten sam silnik, wysylka z magazynu 15 dni roboczych – ale ci nawet nie ofertuja platnosci za pobraniem:)

  Odpowiedz
 • 2016.12.05 11:52 Tomek Asrew

  „Zdarzają się sklepy, które dopiero startują – lecz jeśli sklep nie ma solidnej historii kilkuset komentarzy z ostatnich kilku miesięcy to jest to wyraźny sygnał, by uważnie mu się przyjrzeć.”

  Startujący sklep kilkaset opinii? hmm…
  heppin nie jest startujacym sklepem a sklepem z wieloletnim stażem – w opineo 65 opinii.

  Aledobre na opineo ma 44 opinie …chociaż tysiące opinii na stronie sklepu.
  /obydwa ww. sklepy działają rzetelnie już >10lat.
  Nie każdy e-commerce zbiera opinie w zewnętrznych serwisach.

  =>>> pkt.6 o kilkuset opiniach do edycji lub usunięcia.
  Jaki % sklepów ma kilkaset opinii (i do tego OMG) z kilku OSTATNICH miesięcy?

  natomiast dorzucam…
  Komentarze (2016)zawsze podpisywane tylko imieniem z dużej litery (szablon i mało ich, więc raczej ręcznie) w przeciwieństwie do prawdziwych opinii z 2014 z różnorodnymi nazwami userów
  +
  „13. Netpunkt – terenowy punkt odbioru towaru;” z regulaminu …netpunkty to nazwa własna punktów odbioru morele.net i budujesz.pl – kopia regulaminu morele.net bo i oni mieli „netpunkty” w 13pkt. regulaminu.
  /wrzuć Adamie ww. fragment z netpunktami w wyszukiwarkę z tym charakterystycznym „;” na końcu :)
  +
  „1. Niniejsze Warunki korzystania obowiązują od dnia 15 stycznia 2016 roku.” – data przed rejestracją domeny t.j. gdy „sklep” nie istniał.
  Wyliczać można bez końca :)

  Wnikliwa analiza ww. „sklepu” jest zbędna.
  Administrator witryny raczej nigdy nie prowadził sklepu internetowego.
  To nigdy nie działało (po 07.2016r.), nie miało działać i nigdy nie będzie działać – mówię to mając pełną świadomość ew. odpowiedzialności karnej :-)))
  EOT

  Odpowiedz
 • 2016.12.05 12:38 Natan

  Byłem przezorny i zamówiłem TV 1.12 za pobraniem, pomimo opłaty za przesyłkę 150zł. Już w sobotę 3.12 dostałem maila że towar wysłany. To dziwne, bo kurierzy raczej w sobotę nie pracują, może się mylę. W dziale moje zamówienia status zmienił się na wysłane, lecz brak nr przesyłki DPD. Dzwoniłem do DPD, lecz bez nr przesyłki nie są w stanie odpowiedzieć czy towar został wysłany. Wcześniej kilkanaście razy próbowałem się dodzwonić, nr albo wyłączony albo nikt nie odbierał. Wysłałem zapytanie mailem, bo chciałem jeszcze coś dołączyć do zamówienia ale mail pozostał bez odpowiedzi. Będę jeszcze informował jeśli towar dotrze. Radzę być ostrożnym i nie wpłacać na konto pieniędzy.

  Odpowiedz
 • 2016.12.05 12:49 Natan

  Strona już nie działa!!!

  Odpowiedz
 • 2016.12.05 13:01 Przemek

  Pod adresem: http://sklepolandia.pl/prezentacja-14168 są jeszcze inne dane tego sklepu różne od tych wymienionych powyżej.
  Mnie od zakupów uchronił mój bank (BNP Paribas), gdyż konto w Credit Agricole 77194010764794692600000000 znalazło się na czarnej liście bankowej. Zadzwonili do mnie z pytanie czy potwierdzam przelew – zrezygnowałem z zakupów.

  W tej chwili serwis medioaneo.pl już nie działa, co tylko potwierdza oszustwo.

  Brawo dla AUTORA!!!

  Odpowiedz
 • 2016.12.05 13:16 Marcin

  Strona nie działa , czyli juz wiadomo stracone pieniądze. Co teraz zrobić???

  Odpowiedz
 • 2016.12.05 14:39 Mateusz

  Faktycznie, strona właśnie umarła. Ja w czwartek dostałem info, że towar wysłany za pobraniem i numer listu przewozowego DPD wyślą, jak otrzymają go od kuriera… ciekawe ;)

  Odpowiedz
 • 2016.12.05 15:16 Inne

  Nie rozumiem w czym problemem jest, że duży sklep prowadzi osoba fizyczna? W przeciwieństwie do spółki z o.o. odpowiada całym majątkiem więc szansa na przewał mniejsza i łatwiejsze dochodzenie roszczeń. Jest pełno firm które ludzie uważają za duże spółki (zatrudniają po kilkaset osób, niektóre nawet przekraczają 1000), są znane w całej Europie i są to działalności „jednoosobowe”. Oznaczenie sp. z o.o. sp. k./sp. z o.o./SKA to sygnał, że ma się styczność z firmą która chce się wykręcić od odpowiedzialności.

  Odpowiedz
 • 2016.12.05 15:18 Norbert z Klanu na TVP

  Dobra, jest w tekscie info na temat korespondencji z potencjalnym oszustem ale nie ma nic na temat sposobu komunikacji. Czy byl to TOR, VPN albo siec komorkowa?

  Odpowiedz
  • 2016.12.14 23:38 B&B

   Ocenisz czy człowiek wysłał maila za pomocą Tora, vpn lub sieci komórkowej?

   Odpowiedz
 • 2016.12.06 08:07 Piotr

  Do mnie całe szczęście wrócił przelew.
  290 zl poszłoby z dymem.

  Odpowiedz
  • 2016.12.06 10:48 Piotrek

   Czy mógłbyś napisać coś więcej na ten temat? W jaki sposób udało Ci się odzyskać pieniądze i po jakim czasie od zlecenia przelewu?

   Odpowiedz
 • 2016.12.06 09:37 Krzysztof

  Witam. Ja zamówiłem 30.11 pralkę – nawet z pobraniem 150 zł była tańsza o 400 zł niż w innym najtańszym „pewnym” sklepie. Niby została wysłana – ale czytając powyższe raczej nie dotrze. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • 2016.12.06 11:27 Piotr

   Oszukani proszę się odezwać.

   Odpowiedz
   • 2016.12.07 20:51 Tomek

    zapłaciłem za nawigację 29/11 ok 250 zł . Przyszedł ładny komunikat w dniu 2/12 o przygotowaniu towaru do wysyłki .
    Jak próbowałem wczoraj sprawdzić ,dlaczego przesyłka trwa tak długo , jaki jest jej status- trafiłem na Waszą stronę , bo ich strona nie działała . I widać ,że pieniądze wydane bez sensu .
    Zwinęli działalność , a nasza policja pewnie nic nie zrobi . Macie jakies doświdczenie sensowne w takich sprawach , czy jest sens to zgłaszać do prokuratury i tracić czas na policji w zakresie przesłuchań .
    Pozdrawaim , Tomek Szawłowski

    Odpowiedz
    • 2016.12.09 09:59 piotr

     Tomek Szawłowski -zgłaszaj czym prędzej na
     Policję nie zastanawiaj się im wiecej tym większa szansa na zatrzymanie oszusta.

     Odpowiedz
 • 2016.12.06 11:20 krzysztof

  witam tez zostałem oszukany przez ten portal, sa sznse na odzyskanie pieniedzy ?

  Odpowiedz
  • 2016.12.06 12:59 Piotr

   Jak nie zgłosisz na Policje to nie masz szany.

   Odpowiedz
 • 2016.12.06 11:23 Piotr

  Witam.Czy dużo ludzi wpłaciło i czeka na przesyłkę ,czy ktoś zgłaszał na Policje ?strona zniknęła raczej oszustwo na 100%

  Odpowiedz
 • 2016.12.06 11:29 Piotr

  Dlaczego nikt z oszukanych się nie zgłasza?

  Odpowiedz
  • 2016.12.06 20:06 Natalia

   Zgłaszają się, podałam adres maila wyżej, proszę o wiadomość

   Odpowiedz
 • 2016.12.06 11:48 Marcin

  Witam, Dałem się oszukać na 996 pln . Dzisiaj idę zgłosić na policję

  Odpowiedz
 • 2016.12.06 11:50 Marcin

  Witam, Niestety dałem się oszukać na kwotę 996 pln . Dzisiaj zgłaszam na policję

  Odpowiedz
 • 2016.12.06 12:02 Marcin

  Witam
  Ja zamówilem i nic nie dostałem. Ale jest to kant. Dziś ide na policje. a wy na ile zostaliscie oszukani??? Pisac proszę.

  Odpowiedz
 • 2016.12.06 12:46 Piotr

  Ja zamówienie dokonałem 05-12-2016 więc podejrzewam iż sam bank zablokował już możliwość dokonywania przelewów.
  Nic nie wiedząc o realizacji wszedłem na konto a tu patrzę – identyczna kwota wróciła do mnie. Pomyślałem co jest grane? Nie realizują bo nie mają towaru….? Pierwszy wpis nazwy firmy i wszystko stało sie jasne.
  Z dwojga złego cieszę sie niezmiernie ze nie straciłem 300
  Powodzenia wszystkim

  Odpowiedz
 • 2016.12.06 14:28 Sebarcade

  Pieniądze wróciły ,więc chyba jakaś pomyłka ?

  Odpowiedz
  • 2016.12.06 14:33 Adam

   To znaczy że Twój bank uratował Cię przez Twoją pomyłką.

   Odpowiedz
 • 2016.12.06 14:43 MaG

  Wg tej analizy też chyba jestem przestępcą, bo:

  – prowadzę sklep internetowy
  – nie lubię rozmawiać przez telefon (leczę się na depresję obecnie)
  – ciężko się do mnie dodzwonić (równolegle pracuję na etat)
  – moja siedziba też nie wygląda na sklep, ale czemu ma wyglądać, skoro mam sklep internetowy a nie fizyczny
  – mam jednoosobową działalność gospodarczą (nie mam 5 kafli na rejestrację spółki)

  Na szczęście mam wysokie ceny. Uff.

  Odpowiedz
  • 2016.12.06 19:34 k

   Też przy długim czasie realizacji warto zaznaczyć, że chodzi żeby w sklepie była możliwość wyboru paczki kurierskiej z krótkim terminem doręczenia.

   Jeśli sklep dodatkowo oferuje listy polecone, to one nadal mają prawo iść nawet 14 dni roboczych. Dla takiej przesyłki innego maksymalnego terminu podać się nie da.

   Odpowiedz
  • 2016.12.07 14:31 Bartek

   Ale można przyjść do Twojej siedziby po odbiór osobisty ?
   I jak kupię coś u Ciebie, wybiorę opcję za zaliczeniem – to dostanę numer listu przewozowego ? Zwykle w tym samy dniu lub na następny dzień ?

   Tu nie było nic takiego – po za tym jak rozumiem Twoje ceny nie odbiegają o 50% od rynkowych ? Po za nie licznymi promocjami :)

   Odpowiedz
 • 2016.12.06 15:18 Jack

  Napisałem w opiniach na opineo.pl o tym jak kupiłem drona. Zapłaciłem 198 zł.
  Sprawę jutro zgłaszam na policję.

  Odpowiedz
 • 2016.12.06 15:33 kraver

  Zaleci wazeliną ale duże gratulacje dla Z3S za podejście do sprawy. Mnóstwo osób mogliby jeszcze naciągnąć gdyby nie Wasz artykuł. Sklep był na tyle sprytnie przygotowany, że nawet ostrożne osoby mogłyby się nabrać.

  Odpowiedz
 • 2016.12.06 19:18 Michał

  Pachnie jak kolejne „dzieło” tego samego oszusta. Ostatnim razem oszust działał jako mediamark24.pl Strona zniknęła a oszust wymknął się policji bardzo łatwym unikiem. Pieniądze nie do odzyskania, a interes wciąż się kręci..

  Odpowiedz
 • 2016.12.06 20:09 Marcin

  Jutro zglaszam sprawe w prokuraturze.

  Odpowiedz
 • 2016.12.06 20:30 iwona

  Ja dziś zgłosiłam sprawę na policji, niestety zbyt późno się zorientowałam, że coś jest nie tak. Okradł moje chore dziecko skur…. Warto zgłaszać taakie sprawy,im więcej poszkodowanych tym większe szanse, że tego nie zamiotą pod dywan.

  Odpowiedz
  • 2016.12.08 16:14 AGA

   Witam, też zostałam oszukana na 500 zł. W banku złożyłam wniosek o wycofanie przelewu, tylko nie wiem czy mam jakieś szanse, złożyłam również zawiadomienie do Prokuratury.

   Odpowiedz
 • 2016.12.07 08:34 Marcin

  Wczoraj zgłosiłem na policje. 2 godziny spędzone. Ale mam nadzieje że skurw…… złapia. Oszukał mnie strasznie… Mam pytanie na ile was oszukali.

  Odpowiedz
  • 2016.12.07 09:33 Piotr

   Mnie tylko 377,59zł. też pieniądz jak na renciste

   Odpowiedz
  • 2016.12.07 13:48 Mateusz

   2485,84 złote- zamówiłem telefon i pad do PS4

   Odpowiedz
  • 2016.12.13 10:43 gana

   Jeśli nie minęło jeszcze 14 dni to dodatkowo wyślij oswiadczenie,że ponieważ umowa została zawarta poza siedzibą firmy,to odstępujesz od jej realizacji i żądasz zwrotu gotówki,koniecznie poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.Jeśli uda się doprowadzić oszusta przed wymiar sprawiedliwości to będziesz miał podstawę ubiegania się o zwrot pieniędzy.

   Odpowiedz
 • 2016.12.07 09:49 Marcin

  Sprawa zgloszona do prokuratuty ale sam tez skurw… bede szukal i lepiej zeby policja znalazla go wczesniej… bo jak go znajde to juz tylko prokurator bedzie mu potrzebny

  Odpowiedz
 • 2016.12.07 10:44 Gosia

  Witam. Szkoda że tak późno pojawiło się info o tym „sklepie” 30.11. zamówiłam kuchenkę mikrofalową AMICA i widzę że jestem w plecy 175 zł. Jutro zgłaszam sprawę na prokuraturę

  Odpowiedz
 • 2016.12.07 11:11 Mateusz

  Czy jest ktoś z Wrocławia, kto nabrał się na ten sklep?
  Proponuję grupowe zgłoszenie do prokuratury.
  Proszę o kontakt [email protected]

  Odpowiedz
  • 2016.12.07 21:54 Urszula

   dałam się oszukać -podłość!!!!

   Odpowiedz
 • 2016.12.07 12:41 Piotr

  Nikt nie chce podać na ile kogo oszukali,ale nie ma co się wstydzić strona tak była profesjonalnie zrobiona ,że jeszcze by wielu się załapało na te okazje.

  Odpowiedz
 • 2016.12.07 15:08 Leszek

  Nic nie było profesjonalnie zrobione, tylko nie sprawdziłem ich z braku czasu…..No i wtopiłem prawie 600zł
  Szubrawcy i tak zostaną złapani tak jak kilku innych przed nimi.

  Odpowiedz
  • 2016.12.07 20:28 Piotr

   Napisz jak byś ich sprawdził ?,regon ,nip wszystko się zgadzało,tylko telefonu nie odbierali.

   Odpowiedz
   • 2016.12.09 11:51 gs

    Panie władzo, jakże to że samochód kradziony? Przecież numer rejestracyjny i VIN zgadzał się z tym w dowodzie rejestracyjnym, a nazwisko ze sprzedawcą. A to, że umówił się ze mną wieczorem na parkingu pod marketem przecież o niczym nie świadczy. Grzeczny był po prostu.

    Odpowiedz
 • 2016.12.07 15:14 Leszek

  IDŹCIE CEZEM PRĘDZEJ NA POLICJĘ KWITY WYCIĄGI I WIADOMOŚCI WYDRUKOWAĆ I NIE PATRZEĆ NA GODZINĘ MUSZĄ WAS PRZYJĄĆ. ZA TO NIE PŁACICIE NIC BO PRZESTĘPSTWA INTERNETOWE SĄ ŚCIGANIE Z URZĘDU…

  Odpowiedz
 • 2016.12.07 18:36 PoProstuJanusz

  Czy w tytule nie brakuje czasem przecinka? Teraz wygląda jakbyście oszóstów ostrzegali przed zakupami w tym „sklepie”.

  Odpowiedz
 • 2016.12.08 07:55 Marcin

  Należy również wspomnieć na policji lub w prokuraturze że portal opineo. pl usuwał niewygodne komentarze użytkowników na temat sklepu medianeo.pl co bardzo ułatwiło całą sprawę oszustom

  Odpowiedz
 • 2016.12.08 09:43 Marcin

  Należy również złożyć dyspozycję do serwisu Opineo.pl o udostępnienie numerów IP z jakich pochodzą pozytywne komentarze na poczatku watku .. Jeśli pochodzą z jednej puli adresów IP jest duże prawdopodobieństwo ,że pisała to jedna i ta sama osoba . Po numerze IP można zlokalizowac miejsce z którego posty zostały napisane

  Odpowiedz
 • 2016.12.08 10:24 Damian

  Czytam komentarze i przeraza mnie fakt ze ludzie sie naprawde na takie „okazje” lapia.

  Odpowiedz
 • 2016.12.08 14:14 Marcin

  Widac ,że oszukanych jest naprawdę dużo wystraczy wejść na opineo.pl .. Zastanawiam sie równiez nad podaniem do prokuratury podejrzenia przestępstwa w stosunku do portalu opineo.pl. ponieważ usuwali lub nie publikowali negatywnych opinii użytkowników wzgl. sklepu Medianeo.pl

  Odpowiedz
 • 2016.12.08 21:56 Ireneusz

  Zapłaciłem im 80 zł.Niestety było to 01.12. Wybieram się na policję. Może jeszcze coś podpowiecie?

  Odpowiedz
 • 2016.12.08 23:25 Jarek

  Powiem szczerze: nie żal mi tych oszukanych. Ludzie nie szanują swoich pieniędzy. Łaszą się na nierealne obniżki, nie czytają ofert, ufają ślepo bo chęć zaoszczędzenia zaślepia. I potem jest lament w internetach.
  Bandytów złapią, ale co im zrobią? Niektórzy dostaną coś w zawiasach, jeden pójdzie siedzieć na rok albo dwa. A ciężko zarobione pieniądze przepadną (zwykle biedni łaszą się na super okazje). Są dziesiątki uczciwie prowadzonych sklepów, ale nie. Kupię u zbója, bo ma taniej.

  Artykuł fajny, też się czegoś dowiedziałem. Ale nawet bez niego bym nie wtopił pieniędzy.

  Odpowiedz
  • 2016.12.12 02:08 Mateusz

   Jarku, Jarku…
   Obyś Ty nigdy nie trafił na oszustów…

   Odpowiedz
   • 2016.12.13 20:20 Jarek

    Trafiam na te same oferty co wszyscy, ale ufam tylko sprawdzonym, przez wieloletnie funkcjonowanie, sklepom. I robiąc w ten sposób nigdy nie straciłem ani grosza. Polecam.

    Odpowiedz
  • 2016.12.13 13:31 eee

   i jeszcze piszą tu wyzywając c oto temu oszustowi nie zrobią…

   mentalnośc betonu.

   Odpowiedz
  • 2016.12.16 22:07 Irek

   Jarkowi jak sprzedaja gó..o za pobraniem to zrozumie,nikt nie wiedzial chyba ze to oszust kazdy chcial po prostu kupic taniej albo po prostu kupic to normalne a nienormalne jest to ze dzialaja takie sku…ele jak ten z opineo.pl

   Odpowiedz
   • 2016.12.19 23:15 Jarek

    Niewiele do Ciebie dotarło z tego co napisałem. Nie dziw się, jak znowu się natniesz, bo „po prostu będziesz chciał kupić taniej”. I na widok niskiej ceny odbierze Ci mowę. Tak to działa. Nie, nikt mi g..na nie sprzeda za pobraniem, możesz mi wierzyć :). Nigdy.

    Zresztą, róbcie sobie co tam chcecie. Przecież to nie moje pieniądze, nie moje problemy. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
 • 2016.12.09 08:30 gana

  Do wczoraj łudziłam się,ze to jednak nieprawda z tym alinexpres,ale dziś firma zmieniła telefon,siedzibę z Więcborka na Pabianice i właściciela,czyli kasa niestety bay,bay.Zrobiłam dziecku święta,nie ma co.

  Odpowiedz
 • 2016.12.09 09:18 kris

  proponuje ddosa z opcja platnosci za odbiorem. Niech chlopaki powysylaja cegly na 1000 lipnych adresow.

  Odpowiedz
 • 2016.12.09 10:36 ola

  zamowilam telefon u tego gnoja. 800 w plecy

  Odpowiedz
 • 2016.12.09 10:39 ola

  ja wtopilam 800 zł

  Odpowiedz
 • 2016.12.09 19:37 tczewiak

  Ten sklep to wielka ściema. Pod tym adresem kompletnie nie znany goŝć. Już nawet policja go tam szukała. Ten adres to mieszkanie w dodatku jest wynajęte. Prawdziwy przekręt!

  Odpowiedz
 • 2016.12.09 23:41 Paweł

  To złodzieje i oszuści na wielką skalę, w sieci jest dostępna strona podszywająca się pod stronę opineo. http://opineo.net.pl/Alinexpres-pl/ to fałszywka, zaden link na tej stronie nie działa. cokolwiek klikniecie strona pozostaje bez zmian. zwróćciee uwagę prawdziwe opineo ma adres: http://www.opineo.pl, a fałszywka ma opineo.net.pl
  Czuwały nade mną dobre anioły i nie zamówiłem zmywarki. Miałbym 1000 w plecy.

  Odpowiedz
 • 2016.12.10 10:08 Pawel

  Alinekspres to zlodzieje. Sfalszowali strone opineo. Porownajcie adresy. Opineo.net.pl.
  A powinno byc opineo.pl poza tym ta falszywka jest nieaktywna. Nic nie mozesz dodac. Mialem kupic tam zmywarke za ,999. Cudem nie zrobilem przelewu wieczorem 2 dni temu, a rano byly problemy. Zaczalem szukac i trafilem tu. Wielkie dzieki za ta strone

  Odpowiedz
 • 2016.12.11 21:55 Robert

  Alinekspres nieżle się użądzili na ludzkiej krzywdzie i naiwności.Wtopiłem 1300 zł za zmywarkę,ładny prezent zrobiłem żonie.Sprawe zgłosiłem policje

  Odpowiedz
 • 2016.12.11 22:04 Robert

  Też zostałem oszukany przez firmę alinexspres.pl na 1300 zł trzy razy strona była usuwana i przywracana w ciągu tygodnia a konto ,które na niej założyłem zostało usunięte,zamówienia jak nie było tak nie ma sprawą zajęła się policja

  Odpowiedz
  • 2016.12.20 06:39 Katarzyna

   Witam 15.12.2016 zakupilam pralke w Alinexpres ! Cholera nabralam sie . Po poltora dniu juz konta nie mialam. ?600zl. Dzwonilam na policje i musze skladac zeznania osobiscie przez telefon nie da rady. A mieszkam za granica pralke kupilam dla znajomych bo jest im ciezko . Dramat. Trzeba tych frajerow znalezc i zakonczyc ten preceder. Pozdrawiam

   Odpowiedz
 • 2016.12.12 13:43 Krzysztof

  Na stronie Opineo.pl wpisałem dwa komentarze ostrzegające przed sklepem alinexspres.pl, ale Opineo żadnego z nich nie opublikowało!

  Odpowiedz
 • 2016.12.12 14:37 Marcin

  Jak pisałem wczesniej tez zostałem oszukany. Ale mam pytanie czy moze cos do kogoś dotarło od tego sklepu??? Czy zgłaszaliście na policje??? Jakie sznase na odzyskanie pieniedzy????

  Odpowiedz
  • 2016.12.14 09:58 gana

   Tak,dostałam informację,twoje zamówienie zostało wysłane.Możesz obejrzeć swoje zamówienie…Obejrzałam,niestety nie ma nr listu przewozowego,ani innych informacji o przesyłce.A może ktoś otrzymał towar,no to pochwalcie się szczęśliwcy!

   Odpowiedz
 • 2016.12.12 18:17 Irek

  Zamowilem tel.i naiwny nie jestem prawie 500 zl nie dotarl, sklep byl na znanej porownywarce chyba sknerus.pl myslalem ze sklepy tam sa jakos sprawdzane i weryfikowane! pare dni temu zglosilem na policje, zgloszenie przyjete.Moim zdaniem male szanse na odzyskanie kasy nawet jak zlapia szmate to tez bedzie ciezko z niego sciagnac.Policja ma to w dupie woli grzac fotele a tu liczy sie czas teraz to on moze byc na teneryfie.Po prostu brak slow co sie w tej polsce dzieje zlodzieje na zlodziejach powini takim gnaty ucinac !

  Odpowiedz
  • 2016.12.21 16:54 Tomo

   Nie ma podaży bez popytu…

   Odpowiedz
 • 2016.12.12 20:15 Bartek

  Ja 2 grudnia tego roku dokonałem przelewu na kwotę 619 zł za pralkę, Sklep Alinexspres.pl to jedno oszustwo i jedna banda. Złożyłem wniosek do Banku o zwrot przelewu,i powiedziano mi że jest taka możliwość.odzyskania danej kwoty tego przelewu.Konto Bankowe które podają oszuści z tego sklepu Alinexspres to PKO BP 9 ODDZIAŁ W WARSZAWIE .6 grudnia tego roku zgłosiłem na Policje ,ale co z tego wyjdzie to ciężko powiedzieć,gdyż nasza władza przyjmuje zgłoszenie,a ono leży w szufladzie.Prawdopodobnie konto bankowe oszustów zostało zablokowane,Szkoda jest mi tych biednych dzieci które oczekiwały od rodziców prezentu na Mikołaja….

  Odpowiedz
 • 2016.12.12 20:31 Bartek

  Ludzie uważajcie na ten sklep ALINEXSPRES.PL,nie dajcie się wciągać w niskie ceny towaru na podanej ich stronie Prawdopodobnie to oszuści z Poznania….

  Odpowiedz
 • 2016.12.12 20:38 Piotr

  Kto został oszukany w Medianeo proszę o namiary w której Prokuraturze czy Policji zostało zgłoszone oszustwo w Medianeo potrzebuję takie namiary aby przekazać Policji która prowadzi moje śledztwo aby te śledztwa połaczyć.namiart proszę na: [email protected]

  Odpowiedz
 • 2016.12.14 17:19 Lukas

  Prawda jest taka, że niestety każdy kto się dał oszukać jest sam sobie winny. Ja sam dokładnie 28 listopada stałem przed decyzją o zakupie pralki, aż tu nagle jak grom z nieba spada mi oferta z medianeo.pl pralka tańsza o ok.400zł. Ale lampeczka od razu mi się zapaliła. W ostateczności myślałem o zakupie za pobraniem ale dałem sobie spokój. Naiwność bywa bardzo bolesna. Życzę odzyskania pieniędzy i rozwagi na przyszłość.

  Odpowiedz
 • 2016.12.14 17:22 Ja

  Proponuję zrzutkę na nagrodę za wskazanie osoby odpowiedzialnej za alinexpres. Ze swej strony deklaruję 500PLN.

  Odpowiedz
 • 2016.12.15 21:25 Renata

  Proszę o dane policjanta prowadzącego postępowanie zbiorcze. Pan, który przekazuje informacje policji i zbiera dla tego organu informacje ([email protected]) odmawia podania danych policjanta prowadzącego a nawet jednostki prowadzącej postępowanie zbiorcze w Polsce… Oferuje osobiste przekazanie ich policjantowi. Coś tu chyba jest nie tak?…, przecież nie muszę mu takich danych przekazywać a dane policjanta chyba nie są ściśle tajne?… jeśli ktoś je posiada proszę o podanie ich na forum, przecież to nie jakaś tajemnica. Pozdrowienia dla Pana Piotra M.

  Odpowiedz
  • 2016.12.16 10:20 Pawel

   Tez wydaje mi sie ze troche to dziwne. Nie obrazajac nikogo, jaka jest pewnosc ze zebrane dane naprawde trafia jako zgloszenie do organow scigania?
   Przyznam, ze tylko cudem nie kupilem tu zmywarki. Caly czas sledze ta strone. Strone alinexpres tez, krew mnie zalewa jak mysle ile osob mogli okrasc, tym bardziej ze sam bylem bardzo bliski zakupu,gdyby nie problem z internetem. A strona oszustow ciagle dziala.

   Odpowiedz
  • 2016.12.16 12:22 Jarek

   Czy Ty NAPRAWDĘ jesteś aż tak naiwna, że wierzysz wszystkim i we wszystko co jest w Internecie? Co się potem dziwić, że was oszuści kantują, ludzie. Ręce opadają ☺.

   Odpowiedz
   • 2016.12.16 18:48 Renata

    Nie jestem naiwna. Przecież nie napisałam, że mu ślepo wierzę w to, co pisze. Poprosiłam tylko o jednostkę policji lub dane policjanta, gdzie prowadzone jest postępowanie zbiorcze – to wszystko.

    Odpowiedz
 • 2016.12.18 13:10 Ja

  Trop w sprawie Alinexpres prowadzi do Poznania. Mejle z sklepu były wysyłane z : s12a.hekko.net.pl [188.116.20.231]. Ktos mógłby to sprawdzić?

  Odpowiedz
 • 2016.12.20 06:46 Katarzyna

  Dalam sie nabrac niech to szlak !!! 15.12.2016 kupilam pralke 600zl ! Zglaszajcie na Policje ja wczoraj dzwonilam do Wiecborka gdzie niby Oni sie znajduja ale przez telefon nic nie powiedza trzeba isc na Policje w swoim rejonie i oni wtedy beda wspolpracowac. Ale ktos napisal ze zekoma firma i trop prowadzi do Poznania. ?! ??

  Odpowiedz
 • 2017.01.11 14:25 Krystyna

  mediapres to ci sami złodzieje co alinexspres tylko zmienili nazwe. Zapłaciłam za lodowkę w listopadzie i do tej pory nie ma. Sprawa zgłoszona na Policję.

  Odpowiedz
  • 2017.01.20 08:29 gana

   Tak,nawet przez pewien czas na alinexpres funkcjonował regulamin mediapres,a tam inne dane właściciela i miejsce prowadzenia działalności.Swoją drogą ,nic nie piszecie czy policja coś wskórała w waszej sprawie,bo u mnie nic.

   Odpowiedz
 • 2017.04.26 21:27 Gość

  Witam, potrzebuję informacji w jakich jednostkach policji zgłaszaliście swoje sprawy. Będę wdzięczna za odpowiedzi. Mój e-mail to: [email protected]

  Odpowiedz
 • 2017.04.27 16:36 gość

  Czy ktoś wie gdzie są prowadzone jakieś sprawy dot. tych oszustów? przez jakie jednostki policji lub przez które prokuratury?

  Odpowiedz
 • 2017.06.05 22:46 tobiasz mors

  Uważajcie na kolejny oszukany sklep
  crazydeals.pl z Poznania
  Firma zarejestrowana 10.04.2017 – domena zarejestrowana 03.04.2017 a komentarze na Opineo od 2016 juz lecą…co ciekawe – jednoosobowa działalność z pełnomocnikiem ! To dopiero szczyt pomysłowości !

  Odpowiedz
 • 2017.06.08 22:12 Adam

  Dalem ciala … wzielem pierwsza lepsza cene i pierwsze raz od ponad 10 lat sie nadzialem na oszustow … CRAZYDEALS.PL… GOOGLE HTC VIVE – 3,5 tysia bedzie pewnie do tylu … no troche frajdy jest teraz na opineo.pl .. odpowiedzi w kilka minut, zapewnienia ze juz byla wysylka gotowa, a spor na opineo przedluza to o 14 dni ..jedyne czego sie boja to opinie, wtedy ich reakcja jest imponujaca ale oczywiscie opineo .pl wyczysci negatywny komentarz … czlowiek uczy sie cale zycie a i tak durniem umiera

  Odpowiedz
 • 2017.06.09 21:38 Adam

  Przez caly prawie dzien wrzualem negatywane posty na ich „prywatne” forum ktore po chwili byly kasowane …po kilku mailach z gozbami z ich i mojej strony o przekazaniu sprawy do sadu, pracodawcy … jest info ze w ciagu jednego dnia od momentu odstawpienia od umowy zostana zwrocone srodki …niby w poniedzialek do 15 …jak zobacze to uwierze, ale i tak nie mam zamiaru wycofac ngatywnego komentarza w opineo.pl

  Odpowiedz
  • 2017.06.13 14:19 Piotr

   Witaj Adamie,
   Czy udało Ci się odzyskać pieniądze. Jestem w podobnej sytuacji.
   pozdrawiam Piotr

   Odpowiedz
 • 2017.06.16 09:52 Michalina

  Crazydeals.pl to odłam firmy ProAndroid.pl z Poznania. Opinie z 2016 roku na Opineo.pl pochodzą z firmy ProFashion.pl i wcześniej sprzedawali podróbki znanych marek. Na Stronie Crazydeals.pl widniały skopiowane opisy telefonów z podpisem Zespół ProAndroid, nr konta ProAndroid. Firma Crazydeals.pl ma siedzibę firmy w biurowcu tylko wirtualnie. Na stronie Crazydeals.pl jest skopiowane zdjecie wizualizacji i dodane logo w photoshopie.

  Odpowiedz
 • 2017.06.19 22:46 Marcin

  To jeszcze nic. Sprytni goście z ”wwww.crazydeals.pl”, po dwóch tygodniach straszenia na opineo.pl w końcu oddali pieniądze. Oczywiście komentarza nie usunąłem, ale za to teraz dzwonią do mnie i straszą mnie, że złoża wniosek do prokuratury. Mają tupet.

  Odpowiedz
 • 2017.06.21 22:01 Romanik

  Crazydeals.pl się rozwija – zostaw swoją opinię – opisz doświadczenia

  https://m.facebook.com/groups/1379887735430331

  Odpowiedz
 • 2017.07.04 22:15 Piotr

  O oszuście z Medianeo.pl coś wiadomo ?czy gdzieś w kraju są jakieś postępy w śledztwie?proszę o wiadomości na ten temat.

  Odpowiedz
 • 2017.07.28 12:08 Jerzy

  Niestety, również zostałem oszukany przez „sklep” Crazydeals.pl
  Od 19.06.2017 nie mam zamówionego towaru oraz wpłaconych pieniędzy. Kupuję w Internecie od kilku lat, pierwszy raz mnie oszukano. Oszuści manipulowali opiniami, banerem Rzetelnej Firmy i to pewnie uśpiło moją czujność. Dopiero po wykonaniu przelewu zacząłem szukać rzetelnych informacji o oszustach, ale było za późno. Schemat taki sam, brak odpowiedzi na e-mail, blokowanie negatywów, lipne pozytywy na Opineo.pl.
  Od dnia wczorajszego strona Crazydeals.pl nie działa.
  Wysyłam zawiadomienie do organów ścigania licząc, że w końcu zainteresują się oszustami. Jak można było pozwolić na bezkarne otwieranie kolejnego po Proandroid sklepu. Potwierdzam, są to oszuści bezczelni z tupetem.
  Do wszystkich oszukanych przez Crazydeals.pl, nie odpuszczajcie oszustom, zawiadamiajcie odpowiednie służby, bo za jakiś czas pod inną nazwą złodzieja otworzą kolejny sklep.

  Odpowiedz
 • 2017.08.03 23:18 Ubri

  Phonearena.pl co to ?

  Odpowiedz
  • 2017.08.09 17:33 Neshi

   Wg mnie phonearena.pl jest podejrzana… na towar czekam juz 2gi tydzien i terminy odwlekane co dzien… niby towar wreszcie wyslany …ale tylko na stronie sklepu do tego sms z niby nr paczki ktory nie istnieje.

   Odpowiedz
 • 2017.08.13 13:44 Zbigniew

  UWAGA: podejrzany Sklep z domeny:

  internetowy-sklep.net

  Niestety żona zdążyła zamówić i zapłacić. Mam jednak nadzieję na odzyskanie środków z pomocą banków.

  Zgodnie z Poradnikiem sklep ten NIE spełnia ani jednego z powyższych warunków!

  Odpowiedz
 • 2017.09.26 11:47 Inga

  Kilkanaście dni temu zamówiłam kosmetyki na stronie kosmetyki24.eu i niestety spotkała mnie niemiła sytuacja. Dopóki nie wpłaciłam pieniędzy za zamówienie, kontakt z firmą był bez problemów. Od tamtej pory cisza. Gdy dzwonie na infolinię- numer wyłączony. Na maile nie odpowiadają.

  Odpowiedz
 • 2017.12.22 16:00 ToW

  Uwaga na sklep https://mediaworld24.pl SCAM!!!
  Po wpłaceniu kasy kontakt urwany.

  Odpowiedz
 • 2017.12.27 00:26 tomek

  http://www.mediaworld24.pl też jak dla mnie podejrzane co swoim wpisem potwierdzasz. Była mega oferta na PS4 pro + drugi pad + FIFA18 za 1500pln.
  Pracztycznie miałem kupować ale nie tknęło by sprawdzić ich i faktycznie, nowo powstała firma, MEGA promocje i jak czytam MEGA wałek.
  Miałem nosa!!! :) UWAGA na nich

  Odpowiedz
 • 2018.01.22 10:24 Beata

  Niestety, ja skusiłam się na „dobrą cenę”. Mediaworld24.
  Zgłosiłam na policję, ale mam nikłą szansę na odzyskanie pieniędzy.
  Droga nauczka.

  Odpowiedz
 • 2018.06.18 20:30 Feih5

  Uważajcie na tvsklep z domeny com.pl, bo nie da się z nimi skontaktować, nie odpowiadają na maila ani na zgłoszenia poprzez formularz i nie mają facebooka mimo, iż na ich stronie są ikonki na różne portale. Kupiłem tam urządzenie, a wysłali mi jakiś stary gniot, czyli starszą wersję tego urządzenia. Napiszę do UOKIK, może oni coś wiedzą.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Uwaga oszuści – ostrzegamy przed zakupami w sklepie Medianeo.pl

Komentarze