Uwalniamy nagrania najlepszych prelekcji z What The H@ck 2019

dodał 20 stycznia 2020 o 07:29 w kategorii Info  z tagami:
Uwalniamy nagrania najlepszych prelekcji z What The H@ck 2019

Obiecaliśmy, że kolejną edycję What The H@ck nagramy i obietnicy dotrzymaliśmy. Nie wszyscy prelegenci zgodzili się na rejestrację i publikację występów, ale mamy ponad 50 nagrań i zaczynamy je udostępniać światu.

Po What The H@ck 2018 jednym z głównych problemów uczestników okazał się nadmiar równoległych sesji. Problem ten rozwiązać można na dwa sposoby – redukcja konferencji do jednej ścieżki lub nagranie wszystkich 11. Wybraliśmy tę drugą opcję. Czas podzielić się pierwszymi efektami.

Dwa nagrania tygodniowo

Zgodnie z zapowiedziami posiadacze biletów PRO i VIP oraz prelegenci i Rada Programowa otrzymują dostęp do wszystkich nagranych prelekcji naraz (wystarczy zalogować się na swoje konto na wthconf.pl). Pozostali uczestnicy i osoby, których na konferencji nie było, nie muszą się jednak martwić – dwa razy w tygodniu będziemy publikować jedno z nagrań na naszym kanale YouTube. Zaczynamy oczywiście od tych najwyżej ocenianych.

Występ redaktora naczelnego, który nie zmieścił się w TOP10 ;)

TOP 10 What The H@ck 2019

Korzystamy także z okazji, by ogłosić 10 najwyżej ocenianych występów w trakcie WTH2019. Są to, w kolejności alfabetycznej:

  • Michał Bentkowski: XSS w Google, obejście CSP, błąd w Chrome – jak jeden błąd rodzi drugi
  • Tomasz Bukowski: Getting (serious) things done (in secure way :-)
  • Maciej Gawroński: Jak uniknąć odpowiedzialności za incydent… będąc jego ofiarą
  • Paula Januszkiewicz: Explore Adventures in the Underland: Forensic Tech-niques Against Hackers Evading the Hook
  • Paweł Maziarz: My kung fu is stronger, czyli programiści kontra hakerzy
  • Maciej Michałowski: Z nożem kuchennym po konto Administratora Domeny
  • Mieszko Oziębłowski: Poligraf. Mitologie i fakenewsy
  • Wojciech Pilszak i Edward Szczypka: Wykorzystanie stylometrii i uczenia maszynowego w informatyce śledczej do identyfikacji sprawców przestępstw
  • Paweł Rzepa: Attacking AWS: the full cyber kill chain
  • Grzegorz Tworek: Wykorzystanie telemetrii Windows 10 w informatyce śledczej

Z tej dziesiątki możemy wam udostępnić aż 7, co jest niezłym wynikiem (będziemy nad resztą prelegentów jeszcze pracować). Osoby obserwujące nasze media społecznościowe mogły zauważyć, że już jakiś czas temu wrzuciliśmy film z prelekcji Pawła Maziarza – wrzucamy dzisiaj nową wersję, z wmontowanymi slajdami (wszystkie prelekcje, w których to było możliwe (czytaj: nie było demo na żywo) zostały zmontowane w ten sposób).

Dzisiaj z kolei publikujemy film zasłużonego zwycięzcy rankingu, najwyżej ocenionego przez was Michała Bentkowskiego. Michała nie trzeba przedstawiać, a filmu zapowiadać – zobaczcie sami.

Polecamy także subskrybowanie naszego kanału na YT – w ten sposób nie przegapicie kolejnych odcinków. Kolejne nagranie z TOP10 już za kilka dni :)