Na co dzień polują na najpoważniejsze zagrożenia, pracując dla światowych potentatów. Już 14 grudnia będziecie mieli okazję posłuchać ich relacji na żywo na PGE Narodowy. Zapraszam na What The H@ck 2019!
Już wkrótce opublikujemy pełny program imprezy, tymczasem uchylamy kolejnego rąbka tajemnicy i ogłaszamy kolejną pulę prelegentów.
Najlepsi z najlepszych na scenach What The H@ck
Kilka tygodni temu ogłosiliśmy pierwszych prelegentów – tych, którzy według waszych opinii osiągnęli najlepsze wyniki w edycji 2018. Dzisiaj mam przyjemność zapowiedzieć kolejne 8 osób, które zgodziły się podzielić z Wami swoją wiedzą i doświadczeniem.
Zacznę od Pauli Januszkiewicz, ponieważ miała pojawić się już w poprzednim odcinku – wasze oceny jej występu z roku 2018 wskazywały jednoznacznie, że byliście zachwyceni jej prezentacją ataków na żywo. Miała się pojawić – ale nie zdążyliśmy przed publikacją artykułu potwierdzić z Paulą jej występu. Powodem tego jest fakt, że Paula jest bardziej znana poza Polską niż w swoim rodzinnym kraju i regularnie objeżdża kulę ziemską ze swoimi prezentacjami oraz szkoleniami. Znaleźć się w jej kalendarzu to dla naszej konferencji duży zaszczyt. Jestem pewien, że także w tym roku Paula pokaże, dlaczego jej kalendarz jest tak wypełniony.
Sekcja myśliwych światowego formatu
Wykładem, na który także czekam z niecierpliwością, będzie prezentacja Marcina Siedlarza i Wojtka Ledziona. To dwaj rodacy, którzy pracują dla światowego giganta, firmy FireEye. W swojej pracy zajmują się tym, co tygrysy lubią najbardziej, czyli polowaniem na grupy APT. Opowiedzą nam o swojej pracy nad jedną z najciekawszych grup, APT41, zwaną także Winnti lub BARIUM. To niezwykle sprytna i wytrwała grupa, która na liście swoich sukcesów ma udane ataki na łańcuch dostaw, czyli infekcje milionów komputerów na całym świecie, by dostać się tylko do kilkunastu z nich (przypadki CCleanera, Asusa czy TeamViewera).
Kolejnym łowcą zaawansowanych atakujących, który opowie o swojej pracy, będzie Maciek Kotowicz, łapiący włamywaczy z ramienia firmy Kaspersky. Maciek jest członkiem zespołu GReAT, który zrzesza jednych z najlepszych badaczy na świecie i regularnie publikuje bardzo ciekawe analizy mniej lub bardziej wyrafinowanych ataków. Maciek opowie o swojej pracy i o tym, kogo i dlaczego lubi łapać.
To nie koniec opowieści myśliwych – w tym gronie pojawi się także Łukasz Siewierski, który pracując w Google, poluje na autorów złośliwego oprogramowania na platformie Android. Łukasz opowie o nietypowym i wysoce zaawansowanym ataku, w którym zdeterminowani sprawcy bardzo uparcie infekowali smartfony, a Łukasz im w tym skutecznie przeszkadzał.
Grono myśliwych uzupełni Bartek Jerzman, który opowie o polowaniu na komunikację w serwerami C&C na podstawie analizy ruchu sieciowego. Bartek wie, o czym mówi, ponieważ wcześniej wytrwale polował na napastników w polskich sieciach wojskowych, a obecnie kontynuuje swoje hobby w banku Standard Chartered.
To oczywiście nie wszystko!
Z innej strony na techniki wykrywania zagrożeń spojrzy Grzegorz Tworek, mistrz platform Microsoftu. Grzegorz opowie o przydatności słynnej już telemetrii Windows 10 w kontekście analiz śledczych. Będzie to świetna okazja, by rozprawić się z licznymi mitami na ten temat i dowiedzieć się, co tak naprawdę Windows rejestruje.
Na deser zostawiliśmy dzisiaj świetnego Michała Bentkowskiego z Securitum, który opowie o odkrytych przez siebie błędach. Będzie to ciekawa wycieczka, która zacznie się od XSS w usłudze Google, a doprowadzi do kilku innych błędów odkrytych przy okazji. Michał nie bez powodu znajduje się regularnie na liście najlepszych łowców błędów w produktach Google – tym bardziej cieszymy się, że uświetni także naszą konferencję.
Zapraszamy do rejestracji
Do zobaczenia na PGE Narodowym!
Komentarze
Nie mogę się doczekać to będą dni pełne 0dayów
Czy, żeby zobaczyć ceny biletów trzeba się zarejestrować na tej stronie??? Ponieważ nie widzę nigdzie takiej informacji.
Jak klikniesz „zarejestruj się” to zobaczysz ceny wszystkich opcji udziału.
O której rozpocznie się to wydarzenie?
Kiedy będzie dostępna agenda?
Kiedy rozpoczną się zapisy na poszczególne prelekcje?
Program zostanie opublikowany w ciągu 1-2 dni.