10.09.2016 | 22:11

Adam Haertle

Wykład Mikko Hypponena za darmo już w środę w Warszawie

Jeśli mielibyśmy wskazać najlepszego wykładowcę w branży bezpieczeństwa to były to bez wątpienia Mikko. W Polsce bywa dość regularnie, jednak rzadko można go zobaczyć za darmo. Taka okazja własnie nadchodzi – nie przegapcie, bo warto.

Mieliśmy okazję oglądać Mikoo Hypponena na żywo kilka razy i za każdym razem robił świetne wrażenie. Mówi bardzo ciekawie i ma ogromny talent do wyciągania zaskakujących wniosków z powszechnie znanych faktów. Kolejna okazja będzie już w środę o godzinie 9 w ramach darmowej części konferencji Security Case Study w Warszawie. Wystarczy się tylko zarejestrować.

Nie tylko Mikko

Oprócz Security BSides, spotkań WHEEL Evening, OWASP czy ISACA oraz imprez uczelnianych brakuje w Warszawie dobrych imprez związanych z bezpieczeństwem nie wymagających opłaty za wstęp. Na szczęście organizatorzy konferencji Security Case Study znaleźli na to sposób i w środę oraz czwartek będzie można łyknąć trochę wiedzy i rozrywki na ich imprezie. Część konferencji jest płatna, lecz spory jej kawałek będzie dostępny gratis.

scs2

Gwiazdą części darmowej będzie bez wątpienia Mikko, lecz nie jest to jedyny wykład warty wysłuchania. W czwartek będzie można posłuchać Johna Matherly’ego, założyciela Shodana a przez całą środę i czwartek śledzić występy w ramach dwóch ścieżek konferencyjnych – numer 2 i 4. Pełną listę darmowych wykładów znajdziecie w programie konferencji, my tylko wskażemy, że ciekawe rzeczy powinni pokazywać co najmniej: Mateusz Olejarka, Hanna Tułowiecka, Artur Barankiewicz, Łukasz Bromirski, Wojciech Wiewiórowski czy Marcin Dudek. Darmowych wykładów jest dużo więcej, będzie można także poodwiedzać stoiska wystawców – a jeśli znajdzie naszą ekipę w charakterystycznych koszulkach to pewnie i z nami przy okazji porozmawiać. Wystarczy się zarejestrować. Do zobaczenia!

Powrót

Komentarze

 • 2016.09.13 16:12 Radosław Rumian

  Piszecie, że Mikko jest o 10 za friko, natomiast na stronie organizatorów Mikko jest wymieniony o 9 i to bez adnotacji o bezpłatnym wstępie (takie adnotacje znajduja się natomiast przy porannych prezentacjach w czwartek).

  KOMU WIERZYĆ? JAK ŻYĆ? :)

  Odpowiedz
  • 2016.09.13 17:01 Adam

   Istotnie jest o 9, poprawione. I jest za darmo, obiecujemy :)

   Odpowiedz
 • 2016.09.13 19:34 calc.exe

  Mam ochotę zapytać bo to wydaje się ciekawe.
  Dlaczego owe wykłady mają być ciekawe i pewnie ktoś by powiedział że bo to znani specjaliści i zawsze mówią ciekawie.
  Tu właśnie jest najciekawsza ciekawostka bo czy ktoś z owych ciekawskich pamięta jakikolwiek wykład któregokolwiek z wykładowców lub choćby temat którego dotykał ?
  Mam ochotę ale nie zapytam bo chyba mi matrix z oczu spada i zaczynam w tym wszystkim widzieć mega nudę.
  Można iść napić się soczku jak się niema co robić

  Odpowiedz
  • 2016.09.14 07:54 Adam

   Tak, większość z nich widziałem nie raz i dlatego rekomenduję.

   Odpowiedz
   • 2016.09.14 11:51 calc.exe

    Ja też, z niektórymi miałem wątpliwą przyjemność nawet pracować i dlatego się zastanawiam – dość zdemoralizowane przypadki.

    Odpowiedz
 • 2016.09.14 14:22 sekur

  Ehhh, np Hanna Tulowiecka miala DOKLADNIE taka sama prezentacje na tej konferencji co miala w zeszlym roku an konferencji Secure. Ehhh ci „specialisci” lansujacy sie podstawami sciagnietymi z internetu….

  Odpowiedz
  • 2016.09.14 22:56 scriptkid

   Nie wiem co to za Hanna ale według mnie SCS stał się w pewnym momencie tak bardzo cyber że się oderwał od rzeczywistości i zaczął trochę trafiać w próżnię. Przesada w próbach lansu siebie i swoich kolesi połączona z dorabianiem do tego ideologi „budowania świadomości bezpieczeństwa (w jasny sposób dla przeciętnego internaty)” kończy się tym że w końcu takie spędy nie interesują nikogo poza tym wąskim cyber-gronem (które swoją drogą jest tak czytelne dla przeciętnego internauty że jak oglądałem relacje z jakieś konfy „cyber”-eu coś tam to był po prostu kosmos) więc smutno im się chyba zrobiło że już któryś tam raz gadają sami do siebie a przecież żadnego z nich nie interesuje co ma dopowiedzenia ten drugi od takie zwykłe bla bla bla.
   Ogólnie wiadomo kto był gwoździem programu w tym roku i jestem ciekaw kto sobie zkim zdjęcia robić chciał najbardziej wykorzystując taktykę Ryśka Petru.
   Teraz będzie najlepsze ! Nie było mnie tam :D

   Odpowiedz
   • 2016.09.16 10:58 Mirek

    Dosłownie dwa słowa od strony organizatora … Słuchamy wszystkich!:) Na konferencji była otwarta scena. Każdy mógł wejść i wygłosić za free swoje zdanie i podzielić się swoją wiedzą. Tak będzie i w przyszłym roku. Zapraszam! Również na CfP.

    Odpowiedz
    • 2016.09.16 19:57 abcdefg

     Nie wątpię, nie wątpię nawet że w jakiś tam wybiórczy sposób weryfikujecie owych kandydatów, ale tu nie chodzi o to kogo słuchacie ale oto co i poco promujecie. Świadomość zwykłych ludzi w dziedzinie bezpieczeństwa jest dość hm .. niska, więc raczej nie są wstanie zweryfikować tego co im się sprzedaje, a jak jeszcze sprzedaje się badziew w świetle lewlektorów i błysku fleszy oraz wszechobecnych firmowych log to … w skrócie mówiąc wygrają najwięksi niekoniecznie najlepsi i oni dobrze o tym więdzą natomiast część etyczna spoczywa na organizatorach dlatego otwartość brzmi weri kul, możecie jeszcze uchodźców zaprosić ale ja jednak sądzę że powinno być odwrotnie. Oczywiście możecie o tym niewiedzieć i dlatego jesteście otwarci, ale przecież doskonale wiem że jest to przemyślany i wyrachowany proces, mało tego sądzę że tort już został pokrojony, zdążyliście się podzielić zanim jeszcze był na stole i ani wam w głowie opcja w której tego tortu na stole nie będzie.

     Odpowiedz
  • 2016.09.15 10:35 Filip

   Echhh Ci czepialscy z Internetu – nie znam babeczki, nie wiem co mówi I na jakim poziomie – ale wiem ile zajmuej przygotowanie dobrej prezentacji I ciezko miec do niej pretensje, ze za darmo nic nowego nie przygotowala. Miło, że w ogole chce jej sie wybrac na konfrencje I o czyms tam opowiedziec.

   Odpowiedz
   • 2016.09.15 14:22 sekur

    Wejscie na niektore konferencje nie jest darmowe, lekko rzecz ujmujac. Dlatego pokazywanie caly czas jednej prezentacji jest nie w porzadku. Wychodze z zalozenia, ze jak ktos nie ma nic nowego do powiedzenia to przeciez nie musi sie pchac wszedzie gdzie sie da

    Odpowiedz
    • 2016.09.15 15:43 Adam

     Po pierwsze mało kto chodzi na wszystkie konferencje, więc trafić na ten sam wykład nie jest prosto. Pp drugie sporo konferencji ma kilka równoległych ścieżek, więc jest większy wybór. A jak ktoś już wszystko słyszał to nikt nikogo do kupowania biletu nie zmusza. Z wielu konferencji są darmowe nagrania wideo.

     Odpowiedz
 • 2016.09.16 21:11 endriu888

  nikt nie napisał że mikko ma swoją stronę

  https://klikki.fi/

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Wykład Mikko Hypponena za darmo już w środę w Warszawie

Komentarze