06.11.2020 | 09:46

avatar

Adam Haertle

Zalety epidemii, czyli dobra, darmowa konferencja online

Oprócz wielu oczywistych minusów obecna sytuacja na świecie ma na pewno jedną zaletę – wiele wydarzeń z obszaru bezpieczeństwa, wcześniej trudno dostępnych, nagle okazuje się otwartych na tłumy widzów i to zupełnie za darmo.

W poprzednich latach miałem dwukrotnie zaszczyt wystąpić na konferencji Akamai Affinity Tech Talks, organizowanej w Krakowie przez… Akamai (to nie miała być trudna zagadka). Poziom był zawsze wysoki, a uczestnicy mogli dostać się na wydarzenie tylko z zaproszeniami. W tym roku nie trzeba ani jechać do Krakowa, ani mieć zaproszenia. Wystarczy się zarejestrować.

Oczywiście nie zachęcam was w ciemno – warto najpierw przejrzeć program imprezy i pamiętać, że wszystkie wykłady odbędą się po angielsku. W programie znajdziecie zarówno znajome osoby, takie jak Paula Januszkiewicz czy Michał Bentkowski, jak i zaproszonych ekspertów z całego świata: Vinay Kanitkar, Will Law, Henry A. Gabb, Larry Cashdollar czy Or Katz. Prelegenci będą opowiadać o skrótach, którymi nie powinniśmy podążać, by hakerzy się do nas nie dobrali, o ryzyku wklejania dowolnych treści w przeglądarkach internetowych, o technikach kryminalistycznych wykorzystywanych przeciwko hakerom unikającym “złapania na haczyk” czy też o tym, jak uporczywym zagrożeniem są ataki phishingowe.

Baner konferencji

Tegoroczna formuła sprzyja wygodzie uczestnictwa – nie dość, że oglądać można z własnej kanapy, łóżka lub fotela, to dodatkowo tylko popołudniami. Konferencja trwa za to aż przez trzy dni, 16 – 18 listopada.

Konferencja oprócz prezentacji technicznych oferuje uczestnikom możliwość wzięcia udziału i wygrania nagród w ramach konkursu Affinity CTF Lite. W zeszłym roku organizatorzy wystartowali z pierwszą edycją konkursu, oferując ją zawodowym zespołom, co zakończyło się osiągnięciem niezłej oceny 18,48/25 na CTFtime.org. W tym roku dołączyć może każdy, kto pragnie sprawdzić swoje umiejętności.

Wiesz już, że to wydarzenie dla Ciebie? Śmiało się zarejestruj, podając kod zaproszenia „Z3S”. Udanej imprezy!

Za publikację tego artykułu bierzemy pieniądze. Ale niedużo, bo to dobra konferencja jest.

Powrót

Komentarz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Zalety epidemii, czyli dobra, darmowa konferencja online

Komentarze