13.03.2016 | 21:26

Adam Haertle

Zapraszamy na konferencję SEMAFOR już w ten czwartek

Mało jest w Polsce konferencji bezpieczeństwa o takiej renomie jak SEMAFOR. Wykłady na poziomie i sporo znajomych twarzy w kuluarach sprawiają, że zawsze zaglądamy tam z przyjemnością – i Was także zapraszamy do udziału.

Już po raz dziewiąty ISACA, ISSA oraz Computerworld organizują Security Management Audit Forum, zwany popularnie SEMAFORem. W najbliższy czwartek i piątek będzie można w Warszawie wysłuchać wielu ciekawych prezentacji i spotkać interesujących ludzi. Nasz subiektywny przegląd agendy znajdziecie poniżej.

Znamy i lubimy

Wiele twarzy prelegentów na polskich konferencjach związanych z bezpieczeństwem powtarza się dość regularnie i sporą część z nich kojarzymy i cenimy, zatem możemy na ślepo zarekomendować co najmniej kilka wykładów z tegorocznego SEMAFORa. Patrząc po kolei na pozycje w agendzie zaczniemy od Michała Sajdaka, który tym razem nie będzie hakował urządzeń ich interfejsów WWW, a opowie o sposobach myślenia hakerów. Następny w kolejce rekomendacji będzie Wojtek Dworakowski, który jak na lidera oddziału OWASP przystało opowie o OWASP ASVS czyli standardzie weryfikacji bezpieczeństwa aplikacji. OWASP znajdziecie także w tytule prezentacji Mateusza Kocielskiego, który opisze OWASP Mobile TOP 10 na przykładzie aplikacji bankowych. Jak znamy Mateusza to po prezentacji część słuchaczy może odczuć nagłą potrzebę deinstalacji kilku aplkacji. Z kolei Borys Łącki opowie o tym, jak są edukowani pracownicy a jak edukowani być powinni – i jesteśmy pewni, że kto przyjdzie na jego wykład, ten nie będzie się nudził. Solidnych prezentacji spodziewamy się także co najmniej po Macieju Pyznarze, Patryku Gęborysie i Jakubie Sycie. Na pewno miłośnicy COBITu będą także zadowoleni z warsztatów z Joanną Karczewską, która zna ten temat jak mało kto.

SEMAFOR

SEMAFOR

Do zobaczenia już wkrótce

Choć innych prelegentów nie potrafimy ocenić z wyprzedzeniem, to spodziewamy się, ze wykłady wymienione powyżej nie będą jedynymi interesującymi. Cała agenda wygląda solidnie, zarówno w wątkach na poziomie zarządczym ja i w obszarach bardziej technicznych. Nie jest jeszcze za późno by się zarejestrować, a my zapraszamy do kontaktu i spotkań w trakcie konferencji – można nas szukać każdym dostępnym kanałem.

Powrót

Komentarze

 • 2016.03.15 02:54 Zagmatwany!

  Czy totalny lamer może wziąć udział? Czy będzie cokolwiek z tego rozumiał? Jest czas, są chęci.. Ale czy jest sens?

  Odpowiedz
  • 2016.03.15 11:59 xx

   ale jako prelegent czy słuchać ? khe khe khe khe . Przepraszam

   Odpowiedz
  • 2016.03.15 19:58 Filip

   Tak, jak najbardziej. Są wykłady na różnych poziomach.

   Odpowiedz
   • 2016.03.15 21:02 jupi

    To jak najbardziej, ale czy jest sens ? Chyba że to akcja „i ty możesz zostać prelegentem” to ja się zgłaszam z ciekawości żeby zobaczyć na którym będę poziomie ! Temat: Rootkity w 2016 roku znam temat bo 5 lat temu napisałem sterownik hello world a właściwie to mój kolega napisał ale ja byłem bacznym obserwatorem

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Zapraszamy na konferencję SEMAFOR już w ten czwartek

Komentarze