09.05.2022 | 08:57

avatar

redakcja

Zarządzanie uprawnieniami, hasłami i zdalny dostęp spędzają ci sen z powiek?

Są takie obszary bezpieczeństwa, gdzie problemy obrońców są jednocześnie paliwem dla napastników. Kiedy wy martwicie się, jak opanować zdalne dostępy do systemów i hasła administratorów, przestępcy wykorzystują ten chaos. Jak zmienić tę sytuację?

Gdy przejrzycie historie incydentów opublikowane w naszym serwisie zapewne zwrócicie uwagę, że lista mniej lub bardziej trywialnych problemów najczęściej wykorzystywanych przez napastników nie jest zbyt długa. Obok braku aktualizacji podatnych elementów infrastruktury i błędnej konfiguracji najczęściej znajdziecie tam problemy z zarządzaniem uprawnieniami kont uprzywilejowanych, zdalnym dostępem oraz hasłami. Dzisiaj chcemy zaprosić was na spotkanie, na którym możecie poznać wszechstronny system klasy PAM Senhasegura, który podejmuje próbę rozwiązania kilku ważnych problemów.

Przydatne funkcje

Lista funkcji systemu jest dość długa (możecie się z nimi zapoznać na stronie firmy), dlatego wybraliśmy tylko te kilka, które z naszej perspektywy najbardziej efektywnie redukują najczęściej spotykane ryzyka w organizacji.

Przede wszystkim Senhasegura zapewnia wygodny i przejrzysty interfejs do zarządzania uprawnieniami użytkowników uprzywilejowanych. Grupy dostępu, profile, ograniczenia czasowe i lokalizacji czy procesy zatwierdzania pozwalają na konfigurację dostępów pożądanych, a zbieranie logów i nagrywanie sesji umożliwiają łatwiejsze wykrywanie działań niepożądanych. Dotyczy to zarówno użytkowników wewnętrznych, jak i zewnętrznych, takich jak wynajęci administratorzy czy audytorzy.

Senhasegura pozwala też w łatwy sposób dbać o poufność i bezpieczeństwo haseł. Transparentne hasła to funkcja, dzięki której administrator używa hasła przechowywanego w systemie, lecz nie musi znać jego treści. System umożliwia także konfigurację automatycznej zmiany hasła po każdej sesji lub na żądanie administratora czy dzielenie poświadczeń na kilku użytkowników, by systemem krytycznym musiały zajmować się dwie osoby naraz (np. dostawca i administrator wewnętrzny).

Bezpieczny dostęp zdalny bez użycia dodatkowych agentów czy zestawiania tuneli VPN to w dzisiejszych czasach wygodne rozwiązanie problemu użytkowników swobodnie przemieszczających się poza centralą organizacji. Moduł Domum Senhasegura oferuje wszystkie korzyści rozwiązania PAM bez konieczności używania połączeń VPN.

Zapraszamy na spotkanie 16 maja o 13:00, na którym będziecie mogli poznać szczegóły tego systemu, porozmawiać z ekspertami, zadać swoje pytania i poznać możliwe rozwiązania trapiących was problemów.

Dla pełnej przejrzystości – za publikację powyższego artykułu pobieramy wynagrodzenie.

Powrót

Komentarze

 • avatar
  2022.05.09 21:46 Adria

  Całkiem przyzwoita alternatywa dla Senhasegura chiński jumpserver i za free.

  Odpowiedz
 • avatar
  2022.05.10 20:32 Lok

  Rozwiazania nie znam ale marketing to maja kiepski :D senhasegura – powiedz sobie ta nazwe przez telefon :)

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Zarządzanie uprawnieniami, hasłami i zdalny dostęp spędzają ci sen z powiek?

Komentarze