02.09.2013 | 22:10

Adam Haertle

Zdalny identyfikator IMSI/IMEI w formie kamizelki

Wyobraźcie sobie, że pracujecie w ABW. Namierzyliście podejrzanego szpiega, lecz potrzebujecie jego numer komórki, by móc np. pozyskać dane o jego lokalizacji za ostatnie 12 miesięcy. Jeśli zaczniecie włóczyć się za nim samochodem lub z dużą walizką na kółkach, może zorientować się, że coś jest na rzeczy. Wtedy przyda się Wam tzw. IMSI catcher w formie kamizelki.

Przenośny ISMI Catcher

Przenośny ISMI Catcher

To urządzenie potrafi w ciągu półtorej minuty rozpoznać automatycznie ten jeden telefon, który cały czas znajduje się w jego zasięgu – wystarczy dostatecznie długo snuć się za obiektem zainteresowania. Urządzenie pobiera jego numer IMSI/IMEI, które wystarczają do jednoznacznej dalszej identyfikacji. Co ciekawe, takie mobilne urządzenie już od roku 2011 znajduje się w ofercie firmy Gamma. Jej prezentacja tydzień temu wyciekła do sieci – pooglądać ładne zabawki do podsłuchu GSM można tutaj (a tu mirror – tak na wszelki wypadek).

Powrót

Komentarz

  • 2013.09.03 07:12 Steppe

    Niezłe :)

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Zdalny identyfikator IMSI/IMEI w formie kamizelki

Komentarze