Analityk cyberzagrożeń Ireneusz Tarnowski gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

dodał 25 września 2021 o 12:43 w kategorii Info, Rozmowa Kontrolowana  z tagami:
Analityk cyberzagrożeń Ireneusz Tarnowski gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

Przestępców atakujących nasze sieci i systemy jest mnóstwo, a obrońców mamy jak na lekarstwo. O tym, czy to bardziej praca, czy może jednak powołanie i jak wygląda codzienna walka z wiatrakami, będziemy rozmawiać z Irkiem Tarnowskim.

Rzadko gościmy w programie osoby przyznające się do tak szerokiego spektrum doświadczeń zawodowych w IT. Irek w swojej karierze zajmował się programowaniem w PHP, tworzył infrastrukturę klucza publicznego, administrował przez kilkanaście lat Solarisami, Linuksami, firewallami, bazami danych i wszystkimi klasycznymi usługami serwerowymi, a także projektował i budował rozwiązania bezpieczeństwa – od hardeningu, przez polityki, po zarządzanie incydentami. Dzisiaj z kolei zajmuje się analizą zagrożeń w banku Santander – przygląda się poczynaniom włamywaczy i oszustów, analizuje ich metody działania i szuka metod przeciwdziałania. Do tego regularnie opowiada na polskich konferencjach o walce z przestępcami. Będzie o czym rozmawiać – zapraszamy już w niedzielę o 21.

UWAGA: Mamy oczywiście konkursy. W konkursie głównym do wygrania jest między innymi Raspberry Pi od sponsora, firmy Fudo Security, twórcy rozwiązań do zarządzania dostępem uprzywilejowanym.

W drugim konkursie do wygrania jest darmowa wejściówka na fantastyczną konferencję Oh My H@ck!

Nagrania wszystkich wcześniejszych odcinków znajdziecie na stronie naszego programu. Tam też możecie zapisać się na powiadomienia o nowych odcinkach.

Podcast audio!
Programu można słuchać także w formie podcastu na Spotify, w Apple Podcasts, Google Podcasts lub przez RSS-a.

Jeśli chcecie dostawać powiadomienia o kolejnych odcinkach na swoją skrzynkę, to możecie zapisać się na odpowiednią listę na stronie Rozmowy Kontrolowanej.

Czy będzie Stefan?

To się okaże. Do zobaczenia na żywo w niedzielę. Poniżej gotowy link – możecie oglądać nawet z tego artykułu.