CISO Chmury Krajowej, Adam Marczyński, gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

dodał 16 stycznia 2022 o 12:13 w kategorii Info, Rozmowa Kontrolowana  z tagami:
CISO Chmury Krajowej, Adam Marczyński, gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

Mało jest technologii, które w tak zasadniczy sposób przebudowały infrastrukturę IT, jak usługi chmurowe (jakkolwiek je zdefiniujemy). A że robimy podcast o bezpieczeństwie, to czas na człowieka, który tej chmury osobiście pilnuje. Poznajcie Adama.

Co prawda jest z wykształcenia socjologiem i politologiem, ale od 30 lat jest związany zawodowo z sektorem IT, z tego przez ponad połowę w obszarze bezpieczeństwa. Przez wiele lat pracował u dostawców rozwiązań IT, potem przez kilka odpowiadał za bezpieczeństwo informacji w BIK / BIG, a od trzech lat pilnuje Chmury Krajowej. Chmura Krajowa, jako dostawca zarówno usług własnych jak i cudzych (w modelu multicloud), jest na pewno ciekawym miejscem do gromadzenia doświadczenia i zbierania danych do odpowiedzi na pytanie „czy w chmurze jest bezpieczniej” lub „czy w każdej”.

Sami chętnie zadamy wiele pytań dotykających kwestii bezpieczeństwa chmury, ale liczymy także na was. PS. Nie zaczynajcie dzisiaj pytań od „Adamie…”.

UWAGA: W tym tygodniu nagród nie będzie – abonament nam się skończył :) Chcecie zasponsorować kolejne – dajcie znać.

Nagrania wszystkich wcześniejszych odcinków znajdziecie na stronie naszego programu. Tam też możecie zapisać się na powiadomienia o nowych odcinkach.

Podcast audio!
Programu można słuchać także w formie podcastu na Spotify, w Apple Podcasts, Google Podcasts lub przez RSS-a.

Jeśli chcecie dostawać powiadomienia o kolejnych odcinkach na swoją skrzynkę, to możecie zapisać się na odpowiednią listę na stronie Rozmowy Kontrolowanej.

Czy będzie Stefan?

To się okaże. Do zobaczenia na żywo w niedzielę. Poniżej gotowy link – możecie oglądać nawet z tego artykułu.