SIEM dla praktyków. Ruszają warsztaty EXATEL InTech Day

dodał 21 września 2018 o 12:09 w kategorii Wykłady  z tagami:
SIEM dla praktyków. Ruszają warsztaty EXATEL InTech Day

4 października rusza pierwszy warsztat z nowego cyklu EXATEL InTech Day. Temat? Systemy klasy SIEM i ich możliwości. Znacie formułę Capture the Flag? Będzie się działo, w dodatku całkiem za darmo – wystarczy zarezerwować miejsce!

Warsztaty InTech Day organizuje EXATEL wraz partnerami technologicznym RSA, Arrow i PwC. Warsztaty mają być cenną pomocą dla kadry zarządzającej IT oraz kierowników i pracowników zespołów zajmujących się cyberbezpieczeństwem organizacji. To oferta, która pomoże zapełnić lukę w ofercie szkoleniowej, bowiem porusza tematykę zarządzania bezpieczeństwem, jednocześnie oferując bardzo praktyczne zajęcia warsztatowe na najnowszych dostępnych narzędziach cyber.

Warsztaty

InTech Day mają formułę całodziennych angażujących warsztatów, podczas których zespoły uczestników wykonują przy pomocy ekspertów z SOC EXATEL zadania praktyczne. Podczas pierwszej edycji uczestnicy będą identyfikować w logach systemu SIEM ślady wskazujące na potencjalne naruszenie bezpieczeństwa. Po okiem ekspertów będą wstępnie analizować rodzaj i skalę incydentów.

Warsztaty to najlepsza metoda, żeby szybko przyswoić najnowsze idee i rozwiązania stosowane w zaawansowanych systemach cyberbezpieczeństwa. Dzięki tej formule swoją wiedzę o nowych metodach walki z cyberzagrożeniami może rozwinąć zarówno specjalista na co dzień pracujący w SOC (czy podobnej strukturze), jak i menedżer zarządzający całym pionem cyberbezpieczeństwa.

Jakub Syta, dyrektor departamentu cyberbepieczeństwa, EXATEL: „O cyberbezpieczeństwie mówi się zazwyczaj na dwa sposoby. Albo na bardzo wysokim poziomie, wtedy słyszymy o konieczności wdrażania, edukacji, o strategiach i perspektywach, albo na poziomie bardzo technicznym, szczegółowym. Menedżerowie IT zajmujący się cyberbezpieczeństwem nie mają zatem wielu dobrych okazji, żeby poznać działanie systemów, jednocześnie zachowując odpowiednio szeroki obraz bezpieczeństwa organizacji. Dlatego zorganizowaliśmy cykl warsztatów EXATEL InTech Day. Stworzyliśmy je w formule, w której sami najchętniej się uczymy, czyli jak najbliżej praktyki i realnych problemów. Serdecznie zachęcam do wspólnego poznawania świata cyberbezpieczeństwa„.

Goście:

  • Maciej Grela, Główny Inżynier ds. Usług Bezpieczeństwa IT, EXATEL,
  • Paweł Krawczyk, Kierownik ds. Usług Zaawansowanych, EXATEL,
  • M.Sc. Miha Mesojedec, Senior System Engineer  Threat Detection and Response – RSA NetWitness Suite,
  • Kamil Kowalczuk, PwC, Manager, Cyber Security TeamSuite.

Uwaga, warsztaty są za darmo, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc warto nie czekać z rejestracją. Zapisy i szczegółowe informacje o warsztatach: www.exatel.pl/intech-day. Zapraszamy!

Dla pełnej jawności: EXATEL jest sponsorem naszego cyklu Weekendowej Lektury.