21.09.2018 | 12:09

redakcja

SIEM dla praktyków. Ruszają warsztaty EXATEL InTech Day

4 października rusza pierwszy warsztat z nowego cyklu EXATEL InTech Day. Temat? Systemy klasy SIEM i ich możliwości. Znacie formułę Capture the Flag? Będzie się działo, w dodatku całkiem za darmo – wystarczy zarezerwować miejsce!

Warsztaty InTech Day organizuje EXATEL wraz partnerami technologicznym RSA, Arrow i PwC. Warsztaty mają być cenną pomocą dla kadry zarządzającej IT oraz kierowników i pracowników zespołów zajmujących się cyberbezpieczeństwem organizacji. To oferta, która pomoże zapełnić lukę w ofercie szkoleniowej, bowiem porusza tematykę zarządzania bezpieczeństwem, jednocześnie oferując bardzo praktyczne zajęcia warsztatowe na najnowszych dostępnych narzędziach cyber.

Warsztaty

InTech Day mają formułę całodziennych angażujących warsztatów, podczas których zespoły uczestników wykonują przy pomocy ekspertów z SOC EXATEL zadania praktyczne. Podczas pierwszej edycji uczestnicy będą identyfikować w logach systemu SIEM ślady wskazujące na potencjalne naruszenie bezpieczeństwa. Po okiem ekspertów będą wstępnie analizować rodzaj i skalę incydentów.

Warsztaty to najlepsza metoda, żeby szybko przyswoić najnowsze idee i rozwiązania stosowane w zaawansowanych systemach cyberbezpieczeństwa. Dzięki tej formule swoją wiedzę o nowych metodach walki z cyberzagrożeniami może rozwinąć zarówno specjalista na co dzień pracujący w SOC (czy podobnej strukturze), jak i menedżer zarządzający całym pionem cyberbezpieczeństwa.

Jakub Syta, dyrektor departamentu cyberbepieczeństwa, EXATEL: „O cyberbezpieczeństwie mówi się zazwyczaj na dwa sposoby. Albo na bardzo wysokim poziomie, wtedy słyszymy o konieczności wdrażania, edukacji, o strategiach i perspektywach, albo na poziomie bardzo technicznym, szczegółowym. Menedżerowie IT zajmujący się cyberbezpieczeństwem nie mają zatem wielu dobrych okazji, żeby poznać działanie systemów, jednocześnie zachowując odpowiednio szeroki obraz bezpieczeństwa organizacji. Dlatego zorganizowaliśmy cykl warsztatów EXATEL InTech Day. Stworzyliśmy je w formule, w której sami najchętniej się uczymy, czyli jak najbliżej praktyki i realnych problemów. Serdecznie zachęcam do wspólnego poznawania świata cyberbezpieczeństwa„.

Goście:

 • Maciej Grela, Główny Inżynier ds. Usług Bezpieczeństwa IT, EXATEL,
 • Paweł Krawczyk, Kierownik ds. Usług Zaawansowanych, EXATEL,
 • M.Sc. Miha Mesojedec, Senior System Engineer  Threat Detection and Response – RSA NetWitness Suite,
 • Kamil Kowalczuk, PwC, Manager, Cyber Security TeamSuite.

Uwaga, warsztaty są za darmo, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc warto nie czekać z rejestracją. Zapisy i szczegółowe informacje o warsztatach: www.exatel.pl/intech-day. Zapraszamy!

Dla pełnej jawności: EXATEL jest sponsorem naszego cyklu Weekendowej Lektury.

Powrót

Komentarze

 • 2018.09.21 13:23 Jakub

  Wymaganie zgody na przesylanie informacji marketingowych/handlowych przy rejestracji chyba nie jest legalne, a na pewno jest nieeleganckie :)

  Odpowiedz
  • 2018.09.21 14:56 John Sharkrat

   Jest legalne. Jak ci nie odpowiada, to się nie rejestrujesz.

   Odpowiedz
   • 2018.09.22 01:44 Jadwiga Andegaweńska

    Oczywiście, że jest to nielegalne.

    Nie można uzależniać udziału w konferencji od wyrażenia zgody marketingowej oraz przekazywania danych osobowych sponsorom konferencji. Mówi o tym art. 7 ust. 4 RODO (a precyzuje motyw 43 preambuły).

    Oczywiste jest również to, że wszyscy to robią i będą robić nadal, ponieważ UODO nie działa od początku swojego istnienia. Robią to nawet polskie konferencje, na których wypowiadają się eksperci od RODO.

    Odpowiedz
    • 2018.09.24 10:28 Mario

     Ktoś chciał upiec 2 pieczenie na jednym ogniu – z oczywistych względów jest to mechanizm pozyskiwania kadr (profit), ale żeby wpychać do tego jeszcze marketing? Jeszcze sporo wody upłynie zanim ludzie będą na to reagować…

     Odpowiedz
   • 2018.09.22 14:50 Oskar

    „Jak ci nie odpowiada, to się nie rejestrujesz”

    To jest prawda niezależnie od tego, czy wspomniane działanie jest legalne, czy nie.

    Odpowiedz
 • 2018.09.21 17:01 W przypadku

  Szkoda że nie Kraków

  Odpowiedz
 • 2018.09.22 00:25 Mis

  Niech se mitiguja thready ja będę reagowal na incydenty :-)

  Odpowiedz
  • 2018.09.23 15:52 Ryś

   Strzał w głowę :-)

   Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

SIEM dla praktyków. Ruszają warsztaty EXATEL InTech Day

Komentarze