09.10.2022 | 09:52

avatar

Adam Haertle

Ekspert bezpieczeństwa aplikacji, Paweł Goleń, gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

Analizując bezpieczeństwo dowolnego produktu czy usługi wiele osób intuicyjnie skupia się na błędach i podatnościach, bez wcześniejszej analizy modelu zagrożeń. O tym, dlaczego warto mieć szersze spojrzenie, porozmawiamy z ekspertem. Poznajcie Pawła.

Paweł Goleń jest jednym z najwytrwalszych branżowych blogerów. Choć pisze nie tylko o kwestiach bezpieczeństwa, to już samo prowadzenie jednego bloga od roku 2006 zasługuje na oklaski. Oprócz okazjonalnego blogowania Paweł pracując w bezpieczeństwie od ponad 20 lat zdążył zebrać sporo doświadczenia. Na pewno poruszymy tematy wokół testów penetracyjnych aplikacji, w szczególności od strony analizy ryzyka i modelowania zagrożeń. To często (i niesłusznie) pomijane lub błędnie traktowane aspekty analizy bezpieczeństwa. Pochylimy się także nad pomysłami na poprawę bezpieczeństwa aplikacji przez zainteresowanie się ich bezpieczeństwem zanim trafią do testów – a szczególnie pomocą programistom, by nie tworzyli błędów. Będzie o czym rozmawiać – zapraszamy już dzisiaj o 21 na żywo.

UWAGA: Czeka na was konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Sponsorem jest Amazon Ring, twórca inteligentnych urządzeń smart home security. W Polsce zespoły inżynierów Ring pracują w Krakowie, Gdańsku i Warszawie, dostarczając rozwiązania i technologie, które wpływają na poprawę bezpieczeństwa milionów użytkowników na całym świecie. Aktualne oferty pracy w Ring znajdziecie pod linkiem.

Nagrania wszystkich wcześniejszych odcinków znajdziecie na stronie naszego programu. Tam też możecie zapisać się na powiadomienia o nowych odcinkach.

Podcast audio!
Programu można słuchać także w formie podcastu na Spotify, w Apple Podcasts, Google Podcasts lub przez RSS-a.

Jeśli chcecie dostawać powiadomienia o kolejnych odcinkach na swoją skrzynkę, to możecie zapisać się na odpowiednią listę na stronie Rozmowy Kontrolowanej.

Czy będzie Stefan?

W tej kwestii czeka na was niespodzianka. Do zobaczenia na żywo w niedzielę. Poniżej gotowy link – możecie oglądać nawet z tego artykułu.

Powrót

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Ekspert bezpieczeństwa aplikacji, Paweł Goleń, gościem Rozmowy Kontrolowanej w niedzielę o 21

Komentarze